POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [21.08.2014, 16:13:41] • Świnoujście

Pożar lasu w okolicach Mulnika. Podejrzewa się podpalenie

Pożar lasu w okolicach Mulnika. Podejrzewa się podpalenie

fot. Marta Konczalska

W czwartek około godziny 13.20 świnoujska Straż Pożarna dostała wezwanie o palącym się lesie przy ul. Karsiborskiej. Ze względu na miejsce i zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru do zdarzenia zostały wezwane dwa wozy strażackie, w tym jeden ciężki.

O palącym się lesie poinformował mężczyzna zbierający owoce leśne. Jak się okazało pożar miał miejsce w trudno dostępnym miejscu. O godzinie 13.22 strażacy rozpoczęli akcję gaśniczą.

Pożar lasu w okolicach Mulnika. Podejrzewa się podpalenie

fot. Marta Konczalska

- Teraz już nie ma takich upałów, zrobiło się chłodniej więc podejrzewamy podpalenie – mówią strażacy. - Wystarczy również rzucić niedopałek papierosa i już możemy mieć nieszczęście.

Jak informują strażacy, pożar strawił około 100m2 lasu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 6, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-6 z 6

Gość • Piątek [22.08.2014, 20:11:40] • [IP: 31.174.131.***]

Jakie straty??

Gość • Piątek [22.08.2014, 12:54:18] • [IP: 92.42.114.***]

byc moze podpalili to małolaci krażący tam od jakiegos czasu, a to kolkiem rozwalali tablice w lesie, a to skakali po podpalaniu smieci przy lesnych ławkach, teraz podpalenia lasu, jedno sie łączy z drugim

Gość • Piątek [22.08.2014, 12:46:49] • [IP: 62.69.231.***]

18:59:27 - Słoneczko, sukces nigdy nie jest porażką. :***

Gość • Czwartek [21.08.2014, 18:59:27] • [IP: 93.94.187.***]

porażka gościa 16.25.ha ha

Gość • Czwartek [21.08.2014, 18:43:47] • [IP: 91.217.41.***]

Wypalajac lasy w Swinoujsciu zwiekszamy szanse na nowe miejsca pod zabudowe oraz utrate statusu uzdrowiska, a tym samym zyskujemy wiecej mlodych ludzi przybywajacych na wakacje i duzo imprez oraz dyscotek bez ograniczen. Skonczyla by sie cisza nocna :) Podobnie jak w Miedzyzdroiach, Mielnie itd No i hotele by padly bo emeryci by nie przyjezdzali:).

Gość • Czwartek [21.08.2014, 16:25:24] • [IP: 62.69.231.***]

To nie mogli tak zrobić, żeby się nie paliło, tylko zrobili tak, że się paliło?

Oglądasz 1-6 z 6
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ W niedzielę, 14 grudnia 2025 roku, wejdzie w życie nowy roczny rozkład jazdy pociągów. Na Pomorzu Zachodnim przewidziano w nim wiele nowości poprawiających możliwość dojazdów do szkół i uczelni czy pracy, a także ułatwiających podróżowanie po regionie. Szczecin-Świnoujście późnym wieczorem. Na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy pozostaną uruchomione w czerwcu br. późnowieczorne połączenia w obu kierunkach o nazwie „Wiatrak”. Szczególnie wieczorny pociąg ze Szczecina do Świnoujścia okazał się sporym sukcesem, gdyż codziennie z tego połączenia korzysta przeciętnie 70 osób. Dodatkowo uruchomiona zostanie jedna para nowych pociągów w godzinach porannych, a wczesnoporanne pociągi ze Świnoujścia do Szczecina będą kursowały codziennie, czyli w terminie rozszerzonym względem obecnego rozkładu jazdy. Pozwoli to mieszkańcom i turystom także w weekendy i święta dojechać m.in. do Szczecina Dąbia na przesiadki do pociągów dalekobieżnych wyjeżdżających ze Szczecina np. do Warszawy (w tym na express Chrobry i pociąg Pendolino). Łącznie na trasie Szczecin–Świnoujście w nowym rozkładzie jazdy w dni robocze uruchamianych będzie 14 par pociągów regionalnych, a w weekendy 12 par, co oznacza, że przez większą część dnia pociągi na tej trasie kursować będą co godzinę ■ Świnoujście: 38-latek z powiatu kamieńskiego kradł logotypy samochodów w centrum miasta. Kilkanaście pojazdów pozbawionych emblematu. Policja zbiera kolejne zgłoszenia. Straty dotyczą głównie aut marek premium, a w niektórych modelach Mercedesa wyrwany emblemat był jednocześnie częścią czujnika jednego z systemów wspomagających. Policja zatrzymała 38-latka i wciąż przyjmuje zgłoszenia od właścicieli uszkodzonych pojazdów. Z samochodów znikały znaki rozpoznawcze takich marek jak Mercedes, Volkswagen, Ford, Toyota czy BMW. W autach wyższej klasy wartość takich elementów potrafi być wyjątkowo wysoka. Kradzieże odnotowano na kilku odcinkach centrum: przy ulicy Konstytucji 3 Maja, przy ulicy Wyspiańskiego oraz na osiedlu Platan. Do funkcjonariuszy zgłosiło się już kilkanaście osób, choć liczba poszkodowanych może być większa. Sprawca został namierzony i zatrzymany. 38-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego trafił do policyjnego aresztu ■