POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.01.2008, 00:44:21] • Świnoujście

Znów nas „nie zaskoczyła”

Znów nas „nie zaskoczyła”

Sobota 2008-01-05 centrum miasta - godzina 23:08:40(fot. Sławomir Ryfczyński )

Zalodzone jezdnie i chodniki. Samochody poruszające się w żółwim tempie by uniknąć poślizgu i złorzeczący mieszkańcy. Złorzeczący komu? Chyba samym sobie, że wierzyli w istnienie tzw „służb komunalnych”, których u nas NIE MA!

Wszystko to już znamy z poprzednich lat. Do zimy jesteśmy, a może raczej byliśmy przygotowani. „Koros” zgromadził odpowiednią ilość piachu, łopaty ustawione w pełnej gotowości. „Duma firmy” – chodnikowy pług już nie mógł się doczekać zimy…. Aż wreszcie przyszła. I teraz pozostaje nam już czekać na… jutrzejszy raport chirurgów. Przemierzając dziś z narażeniem życia ulice naszego miasta nie spotkaliśmy ani jednego urządzenia do walki z gołoledzią. Ani jeden chodnik nie został posypany piachem. Jedynym wyjątkiem były wąskie pasy przy niektórych prywatnych posesjach. Tymczasem przechodnie balansowali jak na linie żeby nie „wyrżnąć” na ziemię. Samochody raczej pełzały niż jeździły. Niektórzy kierowcy, widząc nadjeżdżający z przeciwka szerszy pojazd woleli dla bezpieczeństwa zjechać na pobocze. Dziwi bardzo także postawa otwartych dziś dużych sklepów np. w „Centrum Uznam”. Nikt nie pofatygował się choćby z wiaderkiem piasku do wyjścia ze sklepu. Młodzi jakoś sobie jeszcze radzili, ale starsi i schorowani – choćby musieli, dziś nic na mieście nie załatwili. Co może obudzić służby?!?!? Może gdyby prezes albo prezydent przejechali się na „czterech literach” obudziłyby się piaskarki?!? Jutro niedziela. Strach pomyśleć, jeśli mróz i opady się utrzymają…
p.s - na pocieszenie: wg ostatnich prognoz - jutro mróz ma zelżeć. „Komunalni” mogą spać spokojnie!


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-68 z 68

Gość • Niedziela [06.01.2008, 10:39:37] • [IP: 80.245.176.***]

najbardziej mnie wkuuuuuuuurwiaaaaaaaaaajaaaaaaaa ludzie w tym momencie.. jade autem i stoi babka babka przed pasami oczywiscie skrzyzowanie bez swiatel. ona stoi i nogami sobie jezdzi po lodizae i zadowolona i widzi ze jade. . a ta * wyskoczyla mi na pasy bo mysli ze ja wychamuje auto.. j* ;/ ludzie zastanowcie sie ze jezeli jest taka szklanka to niema szans zeby sie odrazu zatrzymac... bezmuzgowcy

Gość • Niedziela [06.01.2008, 10:25:18] • [IP: 82.92.183.**]

za dupe wziasc administratorow budynkow kase biora od wlascicieli bydynkow i co? czekaja na wiosne?ich rozliczyc rowniez!

Gość • Niedziela [06.01.2008, 10:23:45] • [IP: 82.92.183.**]

a o sie czepiasz gosciu 9.47 posesji p.Slawka ten artykul jest wolaniem o ratunek ze tak byc nie moze!a mowi o calej sytuacji patowej w S-sciu durniu!

Gość • Niedziela [06.01.2008, 10:20:56] • [IP: 82.92.183.**]

skandal w bialy dzien, urzednicy podwyzki dostali a my musimy egzekwowac teraz odszkodowania za bezpieczenstwo na jezdniach i to konsekwentnie bo inaczej my mieszkancy przegramy z nimi!A Zmur chyba w letargu ?

Pioter • Niedziela [06.01.2008, 09:47:42] • [IP: 79.175.200.***]

Panie Sławku a ty żeś pan posypał piaskiem przed swoim zakładem? czy czekałeś na służby komunalne! Pozdrowinie dla tak mądrych ludzi którzy potrafia pisąc tak beznadziejnie głupie artykuły!!

Gość • Niedziela [06.01.2008, 09:17:23] • [IP: 88.156.232.**]

Około godz. 17.00 była posypywana ul.Słowackiego. Ulice przed sklepami powinni posypywać ich właściciele i też mogli ruszyć tyłki, żeby to zrobić. Wszyscy przyzwyczaili się żeby utyskiwac tylko na służby komunalne i prezydenta. Jak lód na kanale - winny prezydent, ślizgawka - winny prezydent, będzie susza - winny będzie prezydent, jakby przyszło tsunami - też winny byłby prezydent i jakieś tam służby. Autorzy tego i podobnych w tonie artykułów powinni puknąć się w główkę zanim cos takiego wysmarują. Ci co czytaja te bzdety są rozumniejsi i wyrozumialsi niz byście tego zapewne oczekiwali. Nara.

Gość • Niedziela [06.01.2008, 09:11:05] • [IP: 217.97.193.***]

Kolejny idiotyczny artykuł. Panowie jak pada deszcz przy temperaturze minus 3 stopnie to natychmiast robi się ślisko. Żadne służby na świecie nie są w stanie temu zapobiec, chyba że red. Rywczyński ze swoją ekipą. Jeżeli się nie mylę to zgłoście się do KOROSU, pewnie was zatrudnią. A tak poważnie to zarówno wczoraj jak i dzisiaj na ulicach miasta widziałem sam. Korosu posypujące ulice.

Gość • Niedziela [06.01.2008, 08:16:43] • [IP: 88.156.234.***]

No ale madry artykul ktos nasmarowal- zal czytac. I do tego nie do konca prawdziwy - na mojej b.malej ulicy wczoraj ok.22 jechala piaskarka i moze zdziwia sie redaktorzy - posypywala ulice !

Gość • Niedziela [06.01.2008, 07:57:02] • [IP: 80.245.176.***]

Zima jest zimą. A jak ktoś tego nie rozumie to niech żąda od miasta podgrzewanych chodników i ulic, oraz dachów nad nimi.

wojtek • Niedziela [06.01.2008, 02:49:35] • [IP: 89.171.130.**]

Za to autor owego newsa czekał w gotowości, żeby coś tak durnowatego napisać.

Gość • Niedziela [06.01.2008, 01:45:19] • [IP: 88.156.232.***]

Bez przesady, zima była, jest i będzie. Całego miasta, czyli wszystkich chodników, jezdni, placów i czegoś tam jeszcze nikt nie posypie natychmiast! W sobotę, przed godziną 18. samochód piaskarka posypywał ulicę Piłsudskiego i Słowackiego. Natomiast Daniel Szysz wykonał foty jak posypuja ul. Matejki. Zatem spoko, nie nerwowo panie Sławku!

Gość • Niedziela [06.01.2008, 01:26:28] • [IP: 80.54.123.**]

Co za bzdet. Autor tekstu myśli, że drogowcy czekają całą armią w gotowości jak strażacy. Ja spotkałem na ulicach pługi, sypały też na chodnikach i na uliczkach osiedlowych. Choć przyznam trochę racji autorowi, droga na parking przy falochronie była skandalicznie śliska.

1392 • Niedziela [06.01.2008, 01:25:47] • [IP: 80.245.188.**]

to jest chore !! wymagac niemozliwego w dodatku oblodzenie trfalo jakies 10 godzin i juz jest ok bez zadnej soli, nie przesadzajcie nie mozna zucic kasa i miec wszystko zrobione

Gość • Niedziela [06.01.2008, 01:24:15] • [IP: 80.245.187.**]

nie no kurde lato mam przeciez zeby nas zima zaskoczyla w lutym przeciez to jakas paranoja, jak moze zima zaskoczyc w styczniu ?

Adaś • Niedziela [06.01.2008, 01:16:23] • [IP: 83.21.83.**]

Kubaa - po Swinoujsciu juz kolo 22 jezdzil owy pług. Nie ma co narzekac bo w miare szybko zareagowali na warunki na drodze, bo jazda po miescie to byla masakra... 20-30km/h i ni cholere wiecej bo szkoda blachy O_o

Gość • Niedziela [06.01.2008, 01:03:35] • [IP: 80.245.185.***]

Tak jest zawsze gdy" zima zaskoczy drogowców" w weekend...

Kubaa • Niedziela [06.01.2008, 00:55:47] • [IP: 83.21.178.**]

a ja mam new'sa godzina 00:53- Warszów ul. Sosnowa - Przejechał pług sypiący solą. ; DD Czyżby pracownicy czytali iświnoujscie.pl? ; DD

RYYNIO • Niedziela [06.01.2008, 00:51:59] • [IP: 83.249.80.***]

jutro odwilz.. albo bedzie pelny szpital starych kobiet z polamanymi nogami, na taka nagla gololedz...nie ma ratunku, to jest pancerz lodu...zadne sluzby na swiecie se by nie poradzily...skoro oni nie radza sobie ze zwyklym odsniezaniem...mam nadzieje ze chirurdzy ortopedzi swinoujscy nie sa na kacu dzisiaj i jutro rano...

Oglądasz 51-68 z 68
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■