POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [06.01.2008, 00:44:21] • Świnoujście

Znów nas „nie zaskoczyła”

Znów nas „nie zaskoczyła”

Sobota 2008-01-05 centrum miasta - godzina 23:08:40(fot. Sławomir Ryfczyński )

Zalodzone jezdnie i chodniki. Samochody poruszające się w żółwim tempie by uniknąć poślizgu i złorzeczący mieszkańcy. Złorzeczący komu? Chyba samym sobie, że wierzyli w istnienie tzw „służb komunalnych”, których u nas NIE MA!

Wszystko to już znamy z poprzednich lat. Do zimy jesteśmy, a może raczej byliśmy przygotowani. „Koros” zgromadził odpowiednią ilość piachu, łopaty ustawione w pełnej gotowości. „Duma firmy” – chodnikowy pług już nie mógł się doczekać zimy…. Aż wreszcie przyszła. I teraz pozostaje nam już czekać na… jutrzejszy raport chirurgów. Przemierzając dziś z narażeniem życia ulice naszego miasta nie spotkaliśmy ani jednego urządzenia do walki z gołoledzią. Ani jeden chodnik nie został posypany piachem. Jedynym wyjątkiem były wąskie pasy przy niektórych prywatnych posesjach. Tymczasem przechodnie balansowali jak na linie żeby nie „wyrżnąć” na ziemię. Samochody raczej pełzały niż jeździły. Niektórzy kierowcy, widząc nadjeżdżający z przeciwka szerszy pojazd woleli dla bezpieczeństwa zjechać na pobocze. Dziwi bardzo także postawa otwartych dziś dużych sklepów np. w „Centrum Uznam”. Nikt nie pofatygował się choćby z wiaderkiem piasku do wyjścia ze sklepu. Młodzi jakoś sobie jeszcze radzili, ale starsi i schorowani – choćby musieli, dziś nic na mieście nie załatwili. Co może obudzić służby?!?!? Może gdyby prezes albo prezydent przejechali się na „czterech literach” obudziłyby się piaskarki?!? Jutro niedziela. Strach pomyśleć, jeśli mróz i opady się utrzymają…
p.s - na pocieszenie: wg ostatnich prognoz - jutro mróz ma zelżeć. „Komunalni” mogą spać spokojnie!


komentarzy: 68, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 68

Gość • Sobota [14.01.2012, 11:14:03] • [IP: 188.147.49.**]

Zalało

Gość • Czwartek [10.11.2011, 08:00:34] • [IP: 88.156.235.***]

Czy naprawdę gdy się przestrzega zasad ruchu /prędkości/ możliwa jest taka liczba wypadków jaka jest. Wrócić do bruku to i szarżujących będzie mniej.

Gość • Poniedziałek [10.03.2008, 20:03:52] • [IP: 83.21.42.***]

lol

Gość • Poniedziałek [07.01.2008, 20:28:31] • [IP: 80.245.176.***]

W NIEMCZECH OD LAT NIE SYPIE SIĘ PIACHEM, JAK JEST LEKKI MRÓZ WTEDY NA ULICE IDZIE CHLOREK SODU CZYLI SÓL, ALE JAK PRZYMROZI OSTRO TO CHLOREK WAPNIA

Gość • Poniedziałek [07.01.2008, 18:15:49] • [IP: 80.245.186.***]

Pier** fajnie było frajda że hej 1 raz mroźniej sie zrobiło. a samochodem tez sie dało jeździć o ile ktoś miał zimowe opony ale to już wasz zakichany obowiązek o zainwestowanie w tak owe . ..

Gość • Poniedziałek [07.01.2008, 13:09:01] • [IP: 80.245.176.***]

A co ma być zimą. Właściciele posesji nie sprzątają, patrz przy sklepach.

Gość • Niedziela [06.01.2008, 21:34:05] • [IP: 79.162.27.**]

U nas to zawsze zima zaskoczy drogowców każdy tym wie jakoś w innych miastach sobie radzą a u nas zawsze kłopoty myślę ze ktos powinien za to zapłacic kare umowna jesli taka jest ??

Gość • Niedziela [06.01.2008, 18:13:52] • [IP: 217.97.199.*]

wywaliłam sie jak długa potłukłam sie okrutnie, stłuczone kolano i siny bok..dziekuje za takie fajnie..płytki na chodnikach jeszcze bardziej poteguja slizgawke, słuzby komunalne smiech na sali...

Gość • Niedziela [06.01.2008, 17:23:40] • [IP: 80.245.187.***]

wczoraj o 23 przy małym kościele widziałem piaskarkę :P tylko pytanie czy to była mała rundka po mieście czy kierowca wracał do domu... ;)

Gość • Niedziela [06.01.2008, 16:10:40] • [IP: 88.156.235.**]

ja sie wczoraj poslizgalam i bylo fajnie xDD a dziss sniegg *_* ;DDD

Gość • Niedziela [06.01.2008, 16:05:46] • [IP: 80.245.176.***]

to sobie idz na spacerek i zlam noge albo dwie

B&B • Niedziela [06.01.2008, 15:57:31] • [IP: 88.156.232.***]

Oj, tak, jest przepięknie, prawdziwa zima i do tego nie wiadomo czy ten śnieg do jutra nie stopnieje:) Zatem ruszcie swoje dupska od kompów i czas się przewietrzyć. Po powrocie ze spaceru w innych barwach zobaczycie świat i jego problemy:)

Tomek • Niedziela [06.01.2008, 15:45:58] • [IP: 80.245.176.***]

Jak zwykle co roku mamy na forum pełno ekspertów od zwalczania skutków zimy :P a może by tak zamiast siedzieć i się wyżywać na forum na spacerek sobie pójdziecie...na dworze jest tak miło :)

Gość • Niedziela [06.01.2008, 15:34:14] • [IP: 80.245.187.***]

GDZIE SĄ SŁUŻBY KOMUNALNE?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!? Zaczęło sypać kilka godzin temu a jeszcze nie widziałem żadnej piaskarki ani pługa. Za co naczelnik Szpytko bierze pieniądze, przecież on jest odpowiedzialny za te sprawy. Zresztą kolejny raz służby zostały zaskoczone śniegiem w zimę, powinny polecieć głowy za taką sytuację.

Gość • Niedziela [06.01.2008, 14:19:39] • [IP: 195.117.222.*]

co do tego to sie mylicie ludzie wszystko jest oki tylko zero zgrania miasta ze zluzbami i co czlowiek ma zrobic za uzat ktos powinien sie wziosc

ryynio • Niedziela [06.01.2008, 14:08:36] • [IP: 83.249.80.***]

powinno sie kupic wiecej takich pojazdów piaskarek ze szczota i plugiem które jezdza po chodnikach, taka nagla gololedz ciezko zlikwidowac, ale ze sniegiem powinni sobie poradzic,

Gość • Niedziela [06.01.2008, 13:56:18] • [IP: 87.49.71.***]

jest w tym artykule cos z prawdy bo jak sie leci na krajowej 3 w strone swinoujscia to po minieciu miedzyzrodjow zaczyna sie kongo (co rokuod czasu powstania powiatu).

Gość • Niedziela [06.01.2008, 13:46:59] • [IP: 80.245.186.***]

pozdrawiam wszystkich sfrustrowanych mieszkańców naszego pięknego miasta. Przyznajcie sami, że nie macie pomysłu co ze sobą zrobić i dlatego wylewaci swoje smutki i żale na forum siedząc w domku. w koncu to nic nie kosztuje a i nikt Wam nic nie zrobi. Tacy z Was bohaterowie. proponuje wziąć słownik ortograficczny i ćwiczyć bo poziom ortografii na forum jest żenujący!!

Gość • Niedziela [06.01.2008, 13:45:13] • [IP: 83.168.68.***]

ślizgo? wygon dozorce na dwor, co bedzie obiad w niedziele jadl :)

Gość • Niedziela [06.01.2008, 13:36:35] • [IP: 80.245.176.***]

ale wy brednie piszecie!na ulice wyjsc nie mozna!!bo tak ślizgo!!

Gość • Niedziela [06.01.2008, 13:29:55] • [IP: 88.156.232.***]

OD GODZINY PADA ŚNIEG. CZEKAMY TERAZ NA ARTYKUŁ O TYM, ŻE NIKT GO NIE ZBIERA:)) ZRESZTĄ, ŻE PADA TO WINA KOROSU, PREZYDENTA I JEGO SŁUŻB KOMUNALNYCH!:))

Gość • Niedziela [06.01.2008, 13:29:19] • [IP: 80.245.185.**]

sam jestes fotomontarz :)

Gość • Niedziela [06.01.2008, 13:19:48] • [IP: 88.156.233.***]

No durny art ze az na zdjeciu kłamią wcale nie było slisko tylko pewnie zrobił fotomontarz

Gość • Niedziela [06.01.2008, 13:16:03] • [IP: 83.168.68.***]

Mam nadzieje, ze autor tego" artykolu" bedzie mogł z autopsji zdac relacje z izby przyjec :D za pisanie bzdur

Gość • Niedziela [06.01.2008, 13:06:33] • [IP: 83.168.68.***]

Koros moze jeszzdzic po miescie i sypac 24h/dobe i przez 6 miesiecy, ale kto za to zaplaci??

Oglądasz 1-25 z 68
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■