POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.08.2014, 09:49:22] • Świnoujście

FAMA na dzień dobry i wieczór

FAMA na dzień dobry i wieczór

fot. iswinoujscie.pl

Programowe działania tegorocznej famy rozpoczęła plenerowa akcja na Zielonym Rynku „Pod Zegarem”. Organizatorzy nadali jej hasło „Fama na dzień dobry”. Skoro tak to dzień musiał zakończyć się „Famą na dobry Wieczór”. Takie było z kolei hasło późnowieczornego jam session w Jazz Club Scena.

Wieczorem ponownie zagrali muzycy klezmerzy z Łotwy oraz polscy muzycy. Wystąpiły grupy Colas and Tobacco oraz Per Duo Vnc. W scenie rozbrzmiewały muzyczne klimaty niczym na rynku w starym Drohobyczu. Nie cały czas jednak. W końcu było to jam session, a przy takiej formule można spodziewać się muzycznych niespodzianek. I tak rzeczywiście się stało. W pewnym momencie po Sali rozniosło się brzmienie fantastycznego kobiecego wokalu. Nie wiadomo kto śpiewał. Nie wiedzą nawet sami muzycy ale wszyscy byli przejęci . Usłyszeliśmy świetną interpretację klasyka „Summertime” Gerschwina oraz kolejny evergreen „Hit a Road Jack” Ray’a Charlesa.

FAMA na dzień dobry i wieczór

fot. iswinoujscie.pl

„Takie perełki tylko na Famie!” – komentowali słuchacze wtorkowego koncertu. I wyszli przekonani, że Fama zaskoczy ich w tym roku jeszcze nie raz!

FAMA na dzień dobry i wieczór

fot. iswinoujscie.pl

Dziś, we środę, może zaskoczyć już przed południem najmłodszą publiczność.

Przy wejściu na plażę obok centrum ratowników o godz. 11.00 rusza Fama-dzieciom.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [20.08.2014, 23:46:44] • [IP: 79.191.116.***]

Oczywiście śpiewała piękna i smukła Pani z Colas and Tobaccos ;)

Oglądasz 1-1 z 1
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■
■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. - planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 - 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 - letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej "Gryfia"S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” - 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. - Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. - Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej - alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■