POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [20.08.2014, 09:49:22] • Świnoujście

FAMA na dzień dobry i wieczór

FAMA na dzień dobry i wieczór

fot. iswinoujscie.pl

Programowe działania tegorocznej famy rozpoczęła plenerowa akcja na Zielonym Rynku „Pod Zegarem”. Organizatorzy nadali jej hasło „Fama na dzień dobry”. Skoro tak to dzień musiał zakończyć się „Famą na dobry Wieczór”. Takie było z kolei hasło późnowieczornego jam session w Jazz Club Scena.

Wieczorem ponownie zagrali muzycy klezmerzy z Łotwy oraz polscy muzycy. Wystąpiły grupy Colas and Tobacco oraz Per Duo Vnc. W scenie rozbrzmiewały muzyczne klimaty niczym na rynku w starym Drohobyczu. Nie cały czas jednak. W końcu było to jam session, a przy takiej formule można spodziewać się muzycznych niespodzianek. I tak rzeczywiście się stało. W pewnym momencie po Sali rozniosło się brzmienie fantastycznego kobiecego wokalu. Nie wiadomo kto śpiewał. Nie wiedzą nawet sami muzycy ale wszyscy byli przejęci . Usłyszeliśmy świetną interpretację klasyka „Summertime” Gerschwina oraz kolejny evergreen „Hit a Road Jack” Ray’a Charlesa.

FAMA na dzień dobry i wieczór

fot. iswinoujscie.pl

„Takie perełki tylko na Famie!” – komentowali słuchacze wtorkowego koncertu. I wyszli przekonani, że Fama zaskoczy ich w tym roku jeszcze nie raz!

FAMA na dzień dobry i wieczór

fot. iswinoujscie.pl

Dziś, we środę, może zaskoczyć już przed południem najmłodszą publiczność.

Przy wejściu na plażę obok centrum ratowników o godz. 11.00 rusza Fama-dzieciom.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 1, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-1 z 1

Gość • Środa [20.08.2014, 23:46:44] • [IP: 79.191.116.***]

Oczywiście śpiewała piękna i smukła Pani z Colas and Tobaccos ;)

Oglądasz 1-1 z 1
■ Seniorzy, możecie się zaszczepić przeciwko grypie Każdy, kto ukończył 60. rok życia, może skorzystać z akcji szczepienia przeciwko grypie, organizowanej przez Szpital Mieski im. Jana Garduły. Szczepienia dla seniorów rozpoczynają się 17.09.2021r. i będą dostępne do końca października 2021 r. Akcja jest finansowana przez Miasto, informację przekazał Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście. ■
■ Prezydent Miasta Świnoujście zaprasza w sobotę 18 września na wielkie otwarcie Parku Zdrojowego po rewitalizacji. Od godziny 19 w rozświetlonych, parkowych alejach zabrzmi doskonała, nie tylko jazzowa muzyka. O godz. 20.30 w historycznej altanie wystąpi gwiazda ze Stanów Zjednoczonych, pianista Konrad Paszkudzki z zespołem. Na miejscu będzie można przyjąć jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19, pod okiem specjalistów ze Szpitala Miejskiego. ■ Nie jesteśmy „na szarym końcu” ale mogłoby być lepiej. Świnoujście na 184 miejscu w Polsce w rankingu osób wyszczepionych w gminach ■