POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [05.01.2008, 20:43:51] • Świnoujście

UBB przyśpiesza

UBB przyśpiesza

fot. Andrzej Ryfczyński

W pierwszych dniach po praktycznym wejściu Polski do grupy państw Układu Schengen niemiecki inwestor znacznie przyśpieszył prace. Tor Uznamskiej Kolejki Uzdrowiskowej osiągnął już skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego i 11 Listopada.

Torowisko pierwszego odcinka przedłużanej do Świnoujścia niemieckiej linii kolejowej jest już praktycznie gotowe. Inwestorowi pozostało wyposażenie w niezbędne urządzenia techniczne i najważniejsze obecnie – wybudowanie peronu dworca Świnoujście. Na naszym zdjęciu widać już wyraźnie zarys przystanku kolejowego. Kiedy pojawi się tu pierwszy pociąg? Ostatnią informację na ten temat usłyszeliśmy w trakcie uroczystego podniesienia szlabanu na przejściu Świnoujście – Ahlbeck. Jeśli ta wiadomość się potwierdzi to pierwszy skład kolejki wjedzie do Świnoujścia już w kwietniu br.


komentarzy: 31, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 31

Prezes "ŚSMKZ" • Wtorek [08.01.2008, 13:46:25] • [IP: 88.156.234.***]

Właśnie dziś Niemcy ruszyli z dalszymi pracami torowymi ! Słychać trzaski metalu i koparka się przesua po szynach

Gość • Wtorek [08.01.2008, 10:38:44] • [IP: 80.245.176.***]

tlumacze przysiegli

Gość • Poniedziałek [07.01.2008, 13:56:44] • [IP: 80.245.176.***]

Pan Szczodry jeżdził do Berlina na wstępne uzgodnienia. Trasa ma prawdopodobnie iść za strzelnicą najkrótszą drogą w kierunku lotniska i dalej starą trasą na Berlin. Oby tak było.

NAFETS • Poniedziałek [07.01.2008, 11:31:33] • [IP: 80.55.147.***]

Bardzo dobrze oby jak najszybciej. Teraz należy pomyśleć o następnym odcineku w kierunku na działki i dalej na Niemcy - Garc !

Gość • Poniedziałek [07.01.2008, 09:12:04] • [IP: 80.245.176.***]

To będzie stacja kolejowa łącząca z całym regionem, Berlinem, całą Europą Świnoujście stanie się innym miastem. Do nas przyjedzie cały świat. Ponad 200 placówek dyplomatycznych w Berlinie wraz z personelem i znajomimi to pół miliona ludzi. To oni też nas czasami odwiedzą. Dlatego powstanie po rozbudowie jeszcze jeden peron. Będą cztery tory. Powodzenia Panie Prezydencie Szczodry.

Gość • Niedziela [06.01.2008, 18:36:12] • [IP: 87.96.26.***]

Narzekać, narzekać, narzekać ! Małomiasteczkowe tumany !!

Elio • Niedziela [06.01.2008, 14:04:55] • [IP: 80.54.123.***]

Po co dworzec? Wystarczy kasa biletowa, parę ławek pod daszkiem i kibelek (dla kierowców i dorożkarzy by nie paskudzili w okolicy). Nowa noclegownia ma być w drugim końcu miasta.

Gość • Niedziela [06.01.2008, 14:03:32] • [IP: 88.156.234.***]

Racja ! Na chwilę obecną są dwa tory i zwrotnica. Pociągi są zmienno kierunkowe, więc nie trzeba budować mijanki torowej na stacji. Z pewnością kiedyś UBB rozbuduje dworzec Centrum do większej ilości torów stacyjnych i trapezów ;)

Gość • Niedziela [06.01.2008, 12:01:41] • [IP: 88.156.234.***]

Zdjecie przypomina perony z ktorych odjezdzaly pociagi w jedna strone...

Gość • Niedziela [06.01.2008, 11:35:59] • [IP: 80.245.185.***]

małomiasteczkowi malkontenci opuście te strony i stwórzcie sobie własną tylko do narzekan i knucia teorii spiskowych zachowujecie sie niczym partie z dawnych lat wszystko wam przeszkadza. Szczerze mówiąc mam was juz dość

Gość • Niedziela [06.01.2008, 09:44:07] • [IP: 80.245.179.***]

Jak powstanie dworzec to przynajmniej nasi bezdomni będą się mieli gdzie schronic przed zimnem.Chociaż oni z naszej strony skorzystają na tej inwestycji.

Gość • Niedziela [06.01.2008, 08:40:52] • [IP: 80.245.176.***]

Ciekawy jestem kiedy UBB ujawni prawdziwy cel przedłużenia kolejki do Świnoujścia?

Pikaczu • Niedziela [06.01.2008, 04:11:15] • [IP: 217.97.193.***]

Tyle wystarczy żeby pociąg pancerny dojechał z kurtuazyjną wizytą

Gość • Niedziela [06.01.2008, 00:49:31] • [IP: 212.160.162.**]

Przeniosą zabudowania z Grunwaldzkiej, niepotrzebnie tam budowane przy przejściu Gartz-to byłoby cud..downe A w ogóle wjazdowo czy odjazdowo??

ryynio • Niedziela [06.01.2008, 00:10:39] • [IP: 83.249.80.***]

sorry, niedoczytalem...myslalem ze zartujecie

RYYNIO • Sobota [05.01.2008, 23:58:15] • [IP: 83.249.80.***]

stowarzyszenie zbiera sie na walne zgromadzenie 1 kwietnia w tej oto budce niebieskiej, po czesci oficjalnej bedzie czas na grillowanie parówek

Prezes • Sobota [05.01.2008, 23:43:09] • [IP: 88.156.234.***]

Radar jest członkiem naszego stowarzyszenia, więc takie informacje posiada, jak i większość naszych członków stowarzyszenia.

Moniś • Sobota [05.01.2008, 23:39:07] • [IP: 78.88.129.**]

Dziękuje panie prezes przejrzałam stronke i widziałam na waszej stronie plan i rzeczywiście na końcu widać coś jakby budynek stacyjny, mam nadzieje że postawią tutaj porządną stację, w chwili obecnej codziennie dojeżdżam do Świnoujścia do pracy ale kupiliśmy z mężem mieszkanie w okolicy budowanego dworca więc mam nadzieje że z okien będzie miły widok, a ty Radar skąd masz informacje jak będzie wyglądał dworzec

Gość • Sobota [05.01.2008, 23:35:59] • [IP: 217.97.193.**]

SZWABY SIE SPIESZA ZEBY DORWAC SIE PEŁNĄ GĘBĄ

Gość • Sobota [05.01.2008, 23:15:03] • [IP: 217.97.193.**]

Radar takie bzdety to dzieciakom a nie nam

Radar • Sobota [05.01.2008, 23:10:30] • [IP: 80.245.176.***]

Hahaha, skąd te denne informacje?? Tory sięgnęły 11 listopada juz w połowie listopada!! haha, co to za idiotyczne info... a teraz Niemcy wstrzymali roboty, bo ziemia zamarzła... Jeszcze się zdziwicie, jaki dworzec tu powstanie, nie będzie narzekań, na razie muszą tory postawic, zeby wiedziec gdzie dworzec bedzie miał stac, a plan i wizualizacje juz widzialem i bedzie tu ladny dworzec stal, wiec * sie od budowy

Prezes " • Sobota [05.01.2008, 23:08:57] • [IP: 88.156.234.***]

Dokładny plan stacji (układ torowy) można zobaczyć na stronie Świnoujskiego Stowarzyszenia Miłośników Komunikacji Zbiorowej. Na planie zaznaczony jest prawdopodobne umiejscowienie małego dworca kolejki UBB. Plan został przesłany z niemieckiej gazety kolejowej, i powinien się zgadzać w 80% z tym co UBB buduje na terenie miasta Świnoujście Stowarzyszenie ŚSMKZ www.ssmkz.dl.pl

Ojciec Dyrektor • Sobota [05.01.2008, 22:46:41] • [IP: 217.97.199.*]

Żądam wstrzymania budowy, i powrotu do targowiska.

Moniś • Sobota [05.01.2008, 22:29:49] • [IP: 78.88.129.**]

Gdzie będzie można kupić bilety, przecież miał być tu dworzec z prawdziwego zdarzenia a nie taki pasztet co widzimy na zdjeciu. Mogli by chociaż wybudować budynek z poczekalnią a nie takie coś, miałobyć tak fajnie a niemcy furażerke odwalili jestem zawiedziona.

Gość • Sobota [05.01.2008, 22:17:19] • [IP: 212.14.30.*]

myslalem, ze to jest tylko w planach a Ci juz powoli koncza, niezle.

Oglądasz 1-25 z 31
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■