POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [04.01.2008, 20:10:04] • Świnoujście

Wybrano wykonawcę projektu!

Wybrano wykonawcę projektu!

fot. internet

PGNiG wybrało już wykonawcę projektu na terminal LNG w Świnoujściu. Została nim firma SNC Lavalin Services Ltd. Koszt realizacji ma zamknąć się w kwocie 26 mln złotych i potrwać 9 miesięcy.

Spośród trzech firm, które wyraziły chęci na zaprojektowanie w Świnoujściu terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego (LNG), swoje ostateczne oferty złożyły dwie: SNC Lavalin Services Ltd i Tractebel Engineering. Okazało się jednak, że pierwsza z firm oferuje lepsze warunki czasowe oraz cenowe i to właśnie z nią spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisze 10 stycznia 2008 umowę.
Zadaniem SNC Lavalin będzie zaprojektowanie świnoujskiego terminalu LNG z uwzględnieniem kompletnej instalacji rozładunku i regazyfikacji. Firma będzie się także musiała postarać o pozwolenie na wybudowanie projektowanej przez siebie inwestycji.

Przypomnijmy, że szacowany koszt budowy terminalu w Świnoujściu to 350 do 450 mln euro, kwota ta jednak może ulec zmianie i wzrosnąć do 500 mln ze względu na wyższe ceny materiałów budowlanych i robocizny. PGNiG sfinansuje ze środków własnych 45% kosztów całego przedsięwzięcia.


komentarzy: 19, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-19 z 19

Gość • Sobota [05.01.2008, 17:52:24] • [IP: 82.160.24.*]

bedzie mozna dojechac do latarni i na falochron?

antyrynio • Sobota [05.01.2008, 17:31:14] • [IP: 88.156.232.***]

Będą to wyrzucone pieniądze w błoto. Firma projekt wykona, weźmie pieniądze a PPNiGE walnie projekt do szuflady. Rząd /PO/ nie da funduszy na budowę tzw. portu zewnętrznego, bez którego nie rozpocznie się budowa samego terminala. I dobrze, bo jakby powstał to za metr szścienny gazu indywidualny odbiorca płciłby 10 zł + VAT. I tylko z tego powodu trzeba być przeciwnikiem budowy tego terminala, a nie jakichś innych ekologicznych pierdół i bajań o ptrzebie dywersyfikacji.

ryynio • Sobota [05.01.2008, 16:41:34] • [IP: 83.249.80.***]

Gostku..wiekszosc mieszkanców kazdego uzdrowiska bylaby przeciwko takiej inwestycji...dodatkowy ruch statków i ryzyko wejscia na mielizne, zderzenia sie z falochronem podczas zlej pogody, itp. wycieku ropy...nie mówie gazie...m, do tego smród...gdyz do gazu dodaje sie chlorku...bo jest bezzapachowy, jak wiatr powieje to bedzie fajny zapach na plazy... inwestycja fajna ale za blisko miasta

Gość • Sobota [05.01.2008, 14:30:42] • [IP: 217.97.193.**]

Ciekawe czy beda czekac na pozwolenie na budowe tak jak czekaly firmy ktore przedluzaly molo w Miedzyzdrojach

Gość • Sobota [05.01.2008, 09:53:41] • [IP: 80.245.176.***]

Prezes PGNiG-e zapewnił, że siedziba terminalu będzie w Świnoujściu. To oznacza, że podatki będą wpływały do naszej kasy. Może będą dotacje do sportu. Może" FLOTA" wejdzie do I ligi? Te duperele można pisać, one nic nie znaczą. Oby projetańci zrobili dobry projekt.

Gość • Sobota [05.01.2008, 08:16:44] • [IP: 81.105.15.***]

plaze zabieracie

Gostek • Sobota [05.01.2008, 07:09:29] • [IP: 80.245.187.**]

Ryynio - Ty jakieś pozytywy wogóle masz w tej głowie? Bo jak patrze co nie napiszesz to" NIE" i" Sprzeciw". Terminal nam jest potrzebny, nie tylko po to aby były miejsca pracy, choć jest to bardzo ważne, ale też po to aby miasto się trochę rozwinęło. Ale tak jak powiedział przedmówca - poczekamy, zobaczymy.

Gość • Sobota [05.01.2008, 00:57:59] • [IP: 80.245.186.**]

Samym projektem to mozna się tylko podetrzeć. Na obwodnicę Augustowa jest projekt i co z tego? POczekamy... zobaczymy

Gość • Piątek [04.01.2008, 23:24:22] • [IP: 80.245.186.***]

ryynio wie wszystko o wszystkim...a mnie uczyli ze taki co sie zna na wszystkim w rzeczywistosci* wie:D

Gość • Piątek [04.01.2008, 22:50:06] • [IP: 80.245.186.***]

wiecej miejsc pracy !! !! !! !! !!

Gość • Piątek [04.01.2008, 21:47:30] • [IP: 80.245.176.**]

sryynio to taki wiejski filozof co na każdy temat ma zdanie i wie wszystko oraz wszędzie na forach internetowych się pałęta :):):)

Gość • Piątek [04.01.2008, 21:25:49] • [IP: 80.245.176.**]

wreszcie zaczyna si cos dziac u nas na wsi... oby jednak powstał!!

Gość • Piątek [04.01.2008, 21:09:58] • [IP: 217.97.199.*]

I co polityczna nagonka na PO obrońców gazoportu zdechła śmiercią naturalną?

Gość • Piątek [04.01.2008, 20:49:32] • [IP: 78.88.114.***]

Daj Boże, żeby tej destylarni nie było !!

RYYNIO • Piątek [04.01.2008, 20:41:18] • [IP: 83.249.83.***]

ty trollu siana to daj swojemu ojcu zeby nakarmil waszego kunia...dzwon do niego co godzine bo jak ci stary zasnie na mrozie po jabolach to bedzie koniec biznesu

Gość • Piątek [04.01.2008, 20:36:16] • [IP: 80.245.176.**]

sryynio daj se siana:)

Gość • Piątek [04.01.2008, 20:30:35] • [IP: 80.245.187.*]

nie będzie--- nie wiem po co te zamieszkanie...

Gość • Piątek [04.01.2008, 20:22:43] • [IP: 88.156.233.***]

ludzie my chcemy basenu!!

ryynio • Piątek [04.01.2008, 20:22:31] • [IP: 83.249.83.***]

to jeszcze nic nie znaczy, napewno nie bedzie tego gazoportu, oby...

Oglądasz 1-19 z 19
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■