POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [01.07.2014, 11:41:54] • Świnoujście

Będą nowe śmietniki. Dlaczego takie drogie?

Będą nowe śmietniki. Dlaczego takie drogie?

fot. Sławomir Ryfczyński

W kilku rejonach miasta pojawiły się nowe śmietniki. W centrum miasta zamontowano dwa rodzaje rodzaje pojemników na śmieci. Nowe śmietniki są koloru szarego. Łącznie zamontowano 45 śmietniczek. - Miasto pokryło zakup 40. śmietniczek za kwotę około 55 tysięcy złotych - 5.zakupił McDonald- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.

Nowe pojemniki na śmieci pojawią się na promenadzie, ulicach Orkana, Nowowiejskiego, Gierczak, Energetyków, Powstańców Śląskich i Legionów.
- Stare śmietniczki, te ,które będą się nadawały do użytku bądź regeneracji zostaną zamontowane w innych częściach miasta- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.

Dlaczego nowe pojemniki są tak drogie? Pytają mieszkańcy. Tyle pieniędzy za śmietnik? - pyta Pani Elżbieta.

Inni mieszkańcy dziwią się, dlaczego pojemniki nie są jednolite. - Czy nie można byłoby zamontować wszędzie takich samych śmietniczek? - pyta Pan Edward.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 62, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 62

Gość • Wtorek [01.07.2014, 17:25:31] • [IP: 62.69.203.***]

LUDZIE JAKI TO METALOWY KOSZ -przeciez to zwyczajny plastik-

Gość • Wtorek [01.07.2014, 17:17:31] • [IP: 62.69.203.***]

PYTANIE do Wydziału Ochrony Środowiska - ile kosztował montaz 1 kosza

Gość • Wtorek [01.07.2014, 17:02:51] • [IP: 92.42.116.**]

Uważam że na ten temat należałoby rozpocząć debatę społeczną z udziałem wszystkich partii i organizacji społecznych oraz podstawowych komórek społecznych jakimi jest liga rodzin polskich.

Gość • Wtorek [01.07.2014, 16:31:41] • [IP: 62.69.251.**]

Kolejny beznadziejny pomysł Michalskiej. Pytam się jak długo jeszcze...?

Gość • Wtorek [01.07.2014, 16:21:12] • [IP: 88.156.235.***]

Jakim cudem taki śmietnik jest droższy od pralki, zmywarki czy lodówki, no chyba że tylko na fakturach !

Gość • Wtorek [01.07.2014, 16:12:12] • [IP: 95.129.225.**]

Wcale nie są aż tak drogie, a widac, ze są porządne. Bardzo dobrze, ze wymieniono te stare rozpadające sie badziewia!

Gość • Wtorek [01.07.2014, 16:08:20] • [IP: 37.8.215.**]

proszę poszukac sobie Kosz na śmieci Evolution, jeżeli miasto zapłaciło niecał2e 1400 zł za kosz to i tak taniej niż kosztują w sprzedaży detalicznej. Możn abyło kupic badziew za 50% tej ceny i za miesiąc byłoby po koszach. Nie stać nas na kupowanie tanich rzeczy

Sara • Wtorek [01.07.2014, 16:01:43] • [IP: 62.69.253.**]

Mam nadzieję, że w związku z odzyskiem pojemników na śmieci, ktoś wpadnie na pomysł i wymieni nareszcie pojemnik znajdujący się u zbiegu ulic Matejki i Wyspiańskiego, tuż za sklepikiem spożywczym. Jest to pojemnik zielony, który ma otwierane dno do wysypywania śmieci i nie muszę dalej mówić co się dzieje, jak ktoś mocniej przyciśnie lub wrzuci coś cięższego, bo na ten widok od lat aż brzydko patrzeć. Pojemnik ten stoi już chyba z dziesięć lat, a może i więcej i od samego początku jest bardzo nieudany. Pojemników tych było w mieście więcej, ale już zostały wymienione, a ten przez cały czas straszy.

Gość • Wtorek [01.07.2014, 15:31:23] • [IP: 80.245.189.***]

A jakie zdanie na ten fascynujący temat ma Pani Michalska - fachowiec który nie zna się na niczym? Proszę o wypowiedź

Gość • Wtorek [01.07.2014, 15:26:56] • [IP: 80.245.189.***]

Nasi włodarze chyba celowo najdroższe towary szukają, bo tyle pieniędzy na śmietnik wydać to dopiero kompetencja. Gdzie oni znaleźli w takiej cenie śmietniki?!!

Gość • Wtorek [01.07.2014, 14:56:30] • [IP: 31.61.138.***]

Proponuję by zamiast tych, przyznać trzeba, ładnych pojemników postawić pralki automatyczne. Było by taniej... Kur..., ile powinno kosztować te troszkę blachy ?

o psycho-śmietnikach • Wtorek [01.07.2014, 14:52:11] • [IP: 31.175.141.**]

Tak ładne pojemniki spowodują zwiększenie ilości śmieci, bo działają na podświadomość potencjalnego śmieciciela, poczuje się on niejako sprowokowany do wyrzucania do każdego pojemnika śmieci - to tak, jak ze Szwejkiem, który pluł do każdej spluwaczki. Najgorzej możne podziałać to na ludzi z kompleksami, bo sami się wrzucą do pojemnika. Czy te pojemniki mają atest psychologiczny dokonany pod patronatem troskliwego Sanepidu, który - według nagrań z restauracji" Albakora" - ma plany uchronienia każdego człowieka przed śmiercią?

Gość • Wtorek [01.07.2014, 14:44:05] • [IP: 80.245.182.**]

To teraz trzeba bedzie kolego zmurkiewicz i karelus zamontować alarm do każdego śmietnika żeby go nie zajeb... Jeden śmietnik to miesięczna emerytura. Na śląsku kradną tory kolejowe i zwrotnice ale jak się dowiedzą, że mamy takie drogocenne śmietniki to ruszą do Ś-cia na łowy. A tak na poważnie to kolejny krok zmurkiewicza, zeby dogodzic włascicielom wielkich niemieckich hoteli - śmietniki staną nad morzem. Mieszkancy dostaną te stare po renowacji. Dług miasta wzrośnie tylko o 50 tys a więc wyniesie 100 050 000 (sto milionów i 50 tys). Nawet RIO nie zauważy różnicy.

Gość • Wtorek [01.07.2014, 14:29:36] • [IP: 80.245.191.**]

Myjnia przy Lużyckiej pelna a przy Nowokarsiborskiej pusto

Gość • Wtorek [01.07.2014, 14:20:10] • [IP: 62.69.254.**]

ale to się nazywa gospodarowanie publicznym groszem!!?? 1400 za kosz, widzę przykłąd bierzemy z ministrów z PO co kolacyjki za tyle spożywają, ja rozumiem że miast nam pięknieje ale to lekka przesada

Gość • Wtorek [01.07.2014, 14:20:08] • [IP: 62.69.254.**]

Estetyzacja trwa i coraz drożej kosztuje!

Gość • Wtorek [01.07.2014, 14:06:40] • [IP: 80.245.189.***]

W końcu mewy nie będą wyrzucać śmieci. Śmietnik drogi ? Zapraszam do internetu. Popatrzcie na ceny. No ale przecież Polak zna się na wszystkim i zawsze d..pa z tyłu. Gdyby były po 500, to były by komentarze typu:" taka tania tandeta ? Trzeba było dołożyć i kupić raz a porządne" itp.itd.

Gość • Wtorek [01.07.2014, 13:11:05] • [IP: 178.238.246.**]

Jak widać urzędnicy nie bardzo szanują nasze pieniążki, czy naprawdę nie można było kupić tańszych ?

Gość • Wtorek [01.07.2014, 13:08:35] • [IP: 31.175.141.**]

Ale one nie są antyterrorystyczne, łatwo wrzucić do nich bombę i dobrze w nich ukryć.

Gość • Wtorek [01.07.2014, 13:02:28] • [IP: 31.61.138.**]

... Pani Elżbieta już u nas nie mieszka ;)

Gość • Wtorek [01.07.2014, 12:57:51] • [IP: 31.61.138.**]

naprawa i wymiana zniszczonych przez wandali pewnie dodatkowo z 10 tys miesięcznie, i czekanie 2 miesiące aż przyjdą części.

Gość • Wtorek [01.07.2014, 12:57:23] • [IP: 193.200.150.***]

R2D2

Gość • Wtorek [01.07.2014, 12:54:49] • [IP: 93.94.186.***]

Może pomyślicie droga gawiedzi, że gdyby debile nie wyrzucali śmieci na ulicę mogłyby być dużo tańsze. A tak trzeba się zabezpieczyć przed chamstwem.

Gość • Wtorek [01.07.2014, 12:49:27] • [IP: 62.69.200.***]

rozumiem, że zamontowane są w nich kamerki do sprawdzania, co jest wyrzucane, czy jakichś kwitów na żmurasów nie ma

Gość • Wtorek [01.07.2014, 12:47:30] • [IP: 195.81.168.***]

Szkoda tylko, że na Armii Krajowej od promu do kościoła jest aż 1 śmietnik. A potem się wszyscy dziwią, że śmieci na ulicy leżą, że po psach nie posprzątane (woreczek z kupą przez pół miasta nieść do śmietnika...).

Oglądasz 26-50 z 62
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■