POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [26.06.2014, 20:44:55] • Świnoujście

Drewniana budka przy 11 Listopada to samowola budowlana

Drewniana budka przy 11 Listopada to samowola budowlana

fot. iswinoujscie.pl

Od kilku dni w pobliżu osiedla „Platan” przy ulicy 11 listopada powstaje drewniana konstrukcja. Nasi Czytelnicy zastanawiają kto wpadł na pomysł postawienia tej drewnianej budki, która ewidentnie szpeci okolice. - Obiekt ten wyjątkowo nie pasuje w tym miejscu – mówią mieszkańcy. Jak się okazuje powstał nielegalnie i został uznany za samowolę budowlaną. Właściciel pobliskiej restauracji uzyskał zgodę tylko na letni ogródek.

- Inwestor,dostał zgodę tylko na lokalizację w tym miejscu małego ogródka letniego - estetycznych ogrodzenia, stolików i krzeseł- nie przedstawiając w projekcie obiektu towarzyszącego.

Drewniana budka przy 11 Listopada to samowola budowlana

fot. iswinoujscie.pl

- W związku z powyższym drewniany obiekt,który został postawiony na ulicy Wojska Polskiego został uznany za samowolę budowlaną , w stosunku do której toczy się postępowanie administracyjne, mające na celu jej likwidację- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 93, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 93

Gość • Piątek [27.06.2014, 09:34:23] • [IP: 95.129.224.**]

beda sprzedawac dewocjonalia

Gość • Piątek [27.06.2014, 09:30:10] • [IP: 89.66.208.***]

Owszem, pozwolenie powinno być, ale powinna też być sprawiedliwość. Kawałeczek dalej zaczyna się Sezamkowa i tam dziwnie mi się wydaje, że nie wszystkie obiekty mają stosowne pozwolenia.

Gość • Piątek [27.06.2014, 09:29:26] • [IP: 62.69.251.***]

TO PRAWDA TEN BUDYNEK TAM NIE PASUJE.NIESTETY NA POSTAWIENIE TAKIEJ BUDKI NIE TRZEBA POZWOLENIA TAK GŁOSI PRAWO BUDOWLANE.NA WSZYSTKIE PRZENOŚNIE ALTANKI, DREWNIANE BUDKI ZEZWOLENIA SIĘ NIE WYSTAWIA WIĘC TO NIE JEST ŻADNA SAMOWOLA BUDOWLANA.

Gość • Piątek [27.06.2014, 09:24:52] • [IP: 94.250.233.**]

A BUDKI Z PAPIEROSAMI TO CO TO ZA BALAGAN ?? PRAZYDENT MUSI MIEC W TYM INTERES, ZE POZWALA NA ROBIENIE Z NASZEGO MIASTA BANGLAGESZ !!

Gość • Piątek [27.06.2014, 09:21:47] • [IP: 62.69.231.***]

Temu miastu już nic nie pomoże.

Gość • Piątek [27.06.2014, 08:41:26] • [IP: 109.243.32.***]

a obskurne budy z papierochami to nikomu nie przeszkadzaja? !

Gość • Piątek [27.06.2014, 08:05:18] • [IP: 10.100.7.***]

niema co chwalić i porównywać do Berlina...rozebrać straszydło bo szpeci ładnemu osiedlu...niech sobie na działce ją postawi tam pasuje. ...

Gość • Piątek [27.06.2014, 07:53:36] • [IP: 88.156.233.***]

Apel do Pana Prezydenta - nie pozwalac na badziew na nowej promenadzie - warto trzymac klase a nie jakies namioty, sprzedaz skorup czy bylejakich szmat!

Gość • Piątek [27.06.2014, 07:39:15] • [IP: 31.174.128.**]

Nie, to pasuje do tych betonowych białych kartonów na osiedlu Platan, podtrzymuje tradycję oszpecania miasta uzdrowiskowego.

Gość • Piątek [27.06.2014, 07:34:02] • [IP: 95.129.225.**]

Okropna ta buda!! jak można tak oszpecić okolice!!

Gość • Piątek [27.06.2014, 06:59:35] • [IP: 62.69.241.***]

ładna estetyczna budka komus przeskadza? Ciekawe ze na Karsiborskiej brudne obskurne budki z papierosami nikomu nie przeszkadzają, a może nikt nie ma odwagi zareagować?

Gość • Piątek [27.06.2014, 05:44:21] • [IP: 62.69.253.**]

E tam, z rowera walne browara i pojade dalej. Budy jak budy biznes jak każdy iny a tak zapomnieli jak w Berlinie ze stoliczka sprzedawali?

Gość • Piątek [27.06.2014, 05:28:34] • [IP: 83.23.203.**]

Jedne budy się likwiduje a drugie powstają tak jak tutaj, nowa szpecąca jest przy Kauflandzie atd., wystarczy się po mieście przejść. To radze panu rzecznikowi. A jak będą pan rzecznik i pani BM CHCIELI, to będą widzieć!!

Gość • Piątek [27.06.2014, 05:18:52] • [IP: 95.129.224.**]

Jeżeli ten estetyczny obiekt to samowola budowlana, to jak PINB nazwie tysiące szkaradnych blaszaków wybudowanych przy Wojska Polskiego bez ładu i składu wbrew prawu budowlanemu i tu ściąga dla inspektorów W Polsce można wybudować na działce do 400 m, 25 m obiekt zadaszony po uprzednim zgłoszeniu tego faktu w magistracie, to tak pokrótce szczegóły doczytajcie sobie w ustawie o prawie budowlanym..

Gość • Piątek [27.06.2014, 03:08:27] • [IP: 83.8.196.***]

Czy budka z ogrodzeniem bosmana to znak ze powstanie piwiarnia? Nie moze beda tam lody lub inne cuda dla dzieci. ..uszanujymy wlasciciela a nie wjezdzamy na czyjes ego..budka pewnie sezonowa a starsi ludzie szukaja afery !! Tak zwany monitoring uliczny..

Gość • Piątek [27.06.2014, 01:10:31] • [IP: 83.168.86.***]

Nasi decydenci to bezmyślni urzędnicy, wydając pozwolenie nie zastanowili się po co inwestorowi ogródek, stoliki i krzesełka? Co? Dla zmęczonego wędrowca? Wiadomo, jak ogródek to musi być buda, żeby było z czego np.bursztynowy napój podawać.A wstyd urzędnicy, nie myślicie, oj! nie myślicie.

Gość • Piątek [27.06.2014, 00:23:42] • [IP: 93.94.190.**]

Buraków pogięło. Najbliższe miasto to Berlin! Kto tam był to widział i wie. gorsze budy stoją i nikt nie płacze.Ci co piszą, że zgroza i brak kultury i samowola i zdziczenie obyczajów itp. bo paniusia z pieskiem nie da rady się przesmyknąć w tyum gąszczu smowoli buddowlanej? Jak ktoś płaci miliony za kilkast m2 to musi zarobić na podatki.A takie budy w Berlinie lub Londynie to kosztują 10xwięcej i mało którego imgranta na takie cudo stać.Tylko chwalić przedsiębiorczość w naszym mieście.

Gość • Piątek [27.06.2014, 00:11:17] • [IP: 62.69.241.***]

A to czasem nie wlademar ze swoją lala przeniósł wedzarnie?

Gość • Czwartek [26.06.2014, 23:58:48] • [IP: 178.238.251.***]

Ludzie stawiamy sobie budki na mieście każdy gdzie chce niech sobie postawi

Gość • Czwartek [26.06.2014, 23:53:18] • [IP: 37.8.215.***]

w Świnoujsciu kazdy robi co chce, zobaczcie tylko co sie zaczyna dziac na nowej promenadzie, namioty, stoliki jak na miejskim targowisku...a tak bylo ladnie, szkoda

Gość • Czwartek [26.06.2014, 23:45:49] • [IP: 77.88.191.**]

oddać dla biednych taryfiarzy nie będą sikali obok UBB czy tego nie można skończyć jak tylko kolejka odjeżdża to leją nie patrzą że obok chodzą dzieci piękny przykład dają i opinie o Polakach

Gość • Czwartek [26.06.2014, 23:33:34] • [IP: 85.221.161.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [26.06.2014, 23:22:42] • [IP: 85.221.161.*]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [26.06.2014, 23:21:53] • [IP: 92.42.113.***]

kazać rozebrać i wysoko ukarać pieniężnie

Gość • Czwartek [26.06.2014, 23:21:15] • [IP: 92.42.116.**]

Paskuda! Mam nadzieję, że zniknie. Nie wolno tolerować samowoli, bo inaczej będziemy mieli całe miasto zabudkowane (jak jeden może to czemu nie inny?).

Oglądasz 26-50 z 93
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■