POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.06.2014, 07:50:53] • Świnoujście

Przed wakacjami radni jeszcze popracują

Przed wakacjami radni jeszcze popracują

fot. Sławomir Ryfczyński

Na najbliższej sesji radni zadecydują, czy udzielić prezydentowi o absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok. Pochylą się też nad rozkładem godzin pracy aptek. Będzie o liczbie punktów sprzedaży napojów alkoholowych i wysokości opłat za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim.

Sesja odbędzie się w najbliższy czwartek, w sali konferencyjnej nr 1 Urzędu Miasta przy ul. Wojska Polskiego nr 1/5. Początek o godz. 900.

Oprócz uchwały o absolutorium, radni zadecydują, czy przyjąć wieloletnie strategiczne programy operacyjne Świnoujścia na lata 2014-2020 oraz zmienić wieloletnią prognozę finansową miasta na lata 2014-2028.

W porządku obrad znalazła się też sprawa zmiany opisu granic stałych okręgów wyborczych utworzonych na terenie Świnoujścia; podjęcie uchwały zmieniającej wcześniejszą regulację - z 24 kwietnia 2014 r.- w sprawie dodatkowych oznaczeń i dodatkowego wyposażenia technicznego taksówek. Zmieniona ma być też uchwała z 26 sierpnia 2010 r. w sprawie zawarcia porozumienia z Gminą Miasto Szczecin.

Radni pochylą się też nad rozkładem godzin pracy ogólnodostępnych aptek w mieście Świnoujście. Wielokrotnie opisywaliśmy sytuacje, gdy mieszkańcy nie mieli gdzie kupić pilnie potrzebnego leku. Będzie o liczbie punktów sprzedaży napojów alkoholowych zawierających powyżej 4,5 % alkoholu (z wyjątkiem piwa). Rajcy zajmą się również wysokością opłat i częściowych zwolnień z opłat za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Świnoujściu. Podjęta ma być też uchwała w sprawie zwolnienia dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Świnoujściu od obowiązku realizacji tygodniowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

W porządku obrad jest też podjęcie uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla publicznych i niepublicznych jednostek oświatowych, trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystywania. Będzie o regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Świnoujścia, sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Wtorek [24.06.2014, 09:39:33] • [IP: 62.69.231.***]

Nieroby k** jego mać.

Gość • Wtorek [24.06.2014, 08:28:10] • [IP: 46.113.81.***]

Prosimy o TVP 1 , TVP 2, TV Swinoujście gaz i kanalizację na Warszowie. Nie chcemy więcej sklepów MONOPOLOWYCH.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 21:28:54] • [IP: 46.115.19.**]

Jakimi wakacjami ? powini robic az padna banda nieudacznikow chyba im sie w d..pie powywracalo Wakacje sa dla dzieci a nie dla nierobow

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 20:36:50] • [IP: 62.69.231.***]

Hapacze do siebie.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 20:14:14] • [IP: 80.245.181.***]

Straż miejską uruchomić. I mobilny telefon im założyć. Bo jak na razie maja tylko stacjonarny

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 17:41:17] • [IP: 80.245.190.*]

25 lat kiły. Setki uchwał do stwierdzenia nieważności. Kto po nich zrobi porządek ?

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 16:31:52] • [IP: 80.245.187.**]

oksymoron: pracujący radni. Te bezmózgie potrafią tylko podnieść brudne łapska wtedy kiedy fasola im każe. To jest odruch pawłowa, fasola wydaje rozkaz łapy i taki radny choćby był nieprzytomny i nic nie jarzył natychmiast łapsko do góry

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 15:53:16] • [IP: 62.69.231.***]

Zanim zaczniecie sesję, to umyjcie sobie nogi.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 15:28:15] • [IP: 80.245.179.***]

Ciekawe ilu to ostatnia kadencja będzie :D

Woj • Poniedziałek [23.06.2014, 15:19:15] • [IP: 178.238.247.**]

Radni PO niech uważają na zamontowane podsłuchy podczas sesji tej rady...? Są w tym specjalistami...

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 14:05:30] • [IP: 95.40.254.***]

a diety za co biora, za prace

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 13:33:19] • [IP: 92.42.116.***]

Punktów sprzedaży alkoholu musi być więcej, bo bez piwa ludzie otrzeźwieją i rozwalą wam ten ustrój. A tak leżą po trawnikach i ani im w głowie protesty.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 13:20:57] • [IP: 88.156.233.***]

W Szwecji alkohol można kupić tylko w jednej sieci sklepów o nazwie Systembolaget. Znajdziemy tam wszystkie rodzaje alkoholi, ale nie łudźmy się, że kupimy cokolwiek później, niż 19:00 wieczorem. Ceny w porównaniu z naszymi są zabójcze. Na ulicy od razy widać kto kupił alkohol, bo butelki zawsze pakowane są w te same, charakterystyczne torebki.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 11:21:16] • [IP: 95.129.228.***]

Szwecja od 1815 r jest Państwem Neutralnym

jpd • Poniedziałek [23.06.2014, 11:17:43] • [IP: 88.156.234.***]

popracują...jasne. .oni pracują...kombinują jak coś ukręcić dla siebie i rodziny.to jest cały ich wysiłek!!

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 09:57:41] • [IP: 80.245.187.***]

Zwiększyć im przydział wody na stołach.Lato w pełni a biedactwa muszą pracować.

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 09:01:19] • [IP: 80.245.189.***]

Najważniejszy punkt obrad, wydanie zezwoleń na prowadzenie punktów z alkoholem, póżniej sie dziwią że tych maskotek Swinoujskich pełno leży na trawnikach. Teraz te pieniądze uzyskane z zezwoleń na sprzdaż alkoholu wypadałoby przeznaczyć na leczenie alkoholików

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 08:55:17] • [IP: 62.69.253.***]

udzielą, udzielą spoko, przecież ma większość, oni zawsze podniosą ręke, dobrze czy żle, ręka w górę heheeheh!

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 08:36:09] • [IP: 5.172.247.***]

ZAJAC PROSZE TEMAT PUNKTOW SPRZEDAZY NAPOI ALKOHOLOWYCH WOKOL NOWEGO TARGOWISKA MIEJSKIEGO

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 08:08:29] • [IP: 92.42.113.***]

Do Gość  Poniedziałek [23.06.2014, 07:59:06]  [IP: 88.156.233.***] Przyjeżdżają chlać do Polski

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 07:59:06] • [IP: 88.156.233.***]

Byłem w sobotę w Ystad. Jest tu jeden sklep monopolowy / w sobotę nieczynny / a w innych sklepach wódki, wina i nawet piwa powyżej 2% nie ma. I ci Szwedzi jakoś żyją. Pomijam fakt, ze lumpów na ławkach nie ma i bezdomnych psów. Jak oni to robią ?

Gość • Poniedziałek [23.06.2014, 07:56:41] • [IP: 95.227.222.***]

Żmurkiewicz mówi rączki w górę i tak mają głosować!! Tak jest od lat!!

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■