POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [22.06.2014, 14:41:19] • Świnoujście

Żywopłot wycięty nielegalnie?

Żywopłot wycięty nielegalnie?

fot. Sławomir Ryfczyński

Jakiś czas temu z promenady zniknęła część żywopłotu. Znajduje się on przed wejściem do namiotu i jest pod ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Najprawdopodobniej jeden z krzewów został wycięty nielegalnie. Sprawca nie jest jak na razie znany. Właściciel namiotu zaprzecza, że na jego polecenie wycięto krzew. Miasto prowadzi postępowanie w tej sprawie.

- Cały żywopłot wzdłuż promenady i dodatkowo część rosnąca w pobliżu muszli koncertowej jest pod ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Faktycznie, przy namiocie handlowym naprzeciwko ośrodka "Irys", jeden z krzewów został wycięty, co umożliwić miało prawdopodobnie przedsiębiorcy wejście do namiotu. Takie samowolne działanie jest zabronione.

Żywopłot wycięty nielegalnie?

fot. Sławomir Ryfczyński

- Właściciel namiotu zaprzecza, jakoby to on lub na jego polecenie wycięto roślinę. Aktualnie miasto prowadzi postępowanie, które ma na celu ustalenie sprawcy. Przesłuchiwani są między innymi pracownicy firmy ogrodniczej, która dba o zieleń na promenadzie. Aby jak najszybciej uzupełnić żywopłot, miasto na własny koszt posadziło tam nowy krzew z gatunku żywotnika. Po ustaleniu sprawcy, zostanie on obciążony kosztami tego nasadzenia, jak również karą za nielegalną wycinkę w wysokości około 5 tys. złotycch- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 47, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-47 z 47

Gość • Niedziela [22.06.2014, 17:20:01] • [IP: 80.245.184.***]

I tak całkiem przypadkiem, akurat przed wejściem do namiotu... Ciekawe;)

Gość • Niedziela [22.06.2014, 17:10:46] • [IP: 80.245.189.***]

TA..NAJPIERW WYDALI ZGODE TERAZ MAJA GOSCIA SCIGAC??

Gość • Niedziela [22.06.2014, 16:59:55] • [IP: 31.61.138.*]

A ją słyszałem jak się Dawidek przechwalal że mu to Michalika załatwiła, bo ona PO bardzo lubi.

Gość • Niedziela [22.06.2014, 16:43:40] • [IP: 92.42.116.***]

Ale te nowonasadzone krzewy uschną, ponieważ nie pasują jakiemuś Polakowi. A Polak to ktoś taki, kto nie ma pojęcia co to są zasady.

Gość • Niedziela [22.06.2014, 16:41:37] • [IP: 80.245.189.***]

A co jak namiot zapali się i razem z nim piękny żywopłot. Konserwator zabytków nie widzi negatywnego oddziaływania na zieleń?

Gość • Niedziela [22.06.2014, 16:38:46] • [IP: 37.30.87.***]

jestem za tym i pewnie działacze PiS mnie poprą by powołać komisję śledczą do wyjaśnienia tego tajemniczego zniknięcia części żywopłotu.

Gość • Niedziela [22.06.2014, 16:21:17] • [IP: 95.129.224.***]

PRZECIEZ NA POSTAWINIEE TAKIEGO WSTRĘtNEGO NAMIOTU PRZY NASZEJ PIĘKNEJ PROMENADZIE MUSI BYC POZWOLENIE Z ARCHITEKTURY CO NA TO URZĘDNICY? JESZCZE WSZYCY PAMIĘTAMY NAMIOTY NA PROMENADZIE PANA X KTORE SZYBKO ZNIKNĘŁY. DO DZIELA URZĘDNICY!

Gość • Niedziela [22.06.2014, 16:19:06] • [IP: 62.69.254.***]

TRUDNO ŻEBY POWIEDZIAŁ-TAK ZLECIŁEM WYCIĘCIE. WIADOMO, ZE SIĘ NIE PRZYZNA

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:59:45] • [IP: 80.245.189.***]

ze wyciol rozumiem skoro czubki z UM dali zezwolenie na postawienie tam namiotu.helikopterem klienci mieli ladowac??madrale z UM obciarzyc kosztami za debilna decyzje.

Ożesz ty...,Mojżesz ty... • Niedziela [22.06.2014, 15:58:28] • [IP: 5.173.139.**]

Nasz kraj, kraj cudów nad urną (ostatnie wybory i przenoszenie głosów bez pozostawienia protokołu, albo wożenie głosów by się utrzęsły - poza kontrolą), kraj cudownie uschłych drzew na Posejdonie tam, gdzie Polacy zaczęli zajmować poradzieckie domy (wiadomo, że Urząd decyduje, co możesz wyciąć na" własnej" działce, więc Polak tak jak to robi od 250 lat - przechytrzył Urząd).---I tu - przed Mojżeszem (kolejny Mojżesz i to też w namiocie jak ten z Księgi Wyjścia) rozstąpił się żywopłot, by nieposzarpaną nogą mógł nasz heros handlu wyjść na. ..chodnik.

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:50:32] • [IP: 31.61.138.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:45:28] • [IP: 83.23.142.**]

kto pozwolił na ten namiot w tym miejscu

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:42:52] • [IP: 93.94.191.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:40:19] • [IP: 80.245.181.**]

przeciez to na zlecenie wlasciciela pewnie wycieto zywoplot i to on powinien ponosic koszty i kare. a druga sprawa ze okrada turystow za wrzucenie 2 zl maszyna nawet nie dzialala 2 minut zdzierstwo w bialy dzien.nawet dzieci nie maja przyjemnosci z zabawy.zlodziej i tyle

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:23:49] • [IP: 88.156.234.***]

Jasne, sam sie wzial i wycial akurat na wejsciu do namiotu. Pan wlasciciel mysli ze ma debili przed soba? Przyznaj sie chlopie a nie sciemniasz!

ryynio • Niedziela [22.06.2014, 15:19:03] • [IP: 83.249.31.***]

ciekawy zbieg okolicznosi ze wycieto zywoplot akurat tam gdzie jest okno/drzwi namiotu

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:10:24] • [IP: 88.156.233.***]

Żywopłot wycięty nielegalnie a Karelus, jak zwykle mija się z prawdą!. ..jeden z krzewów został wycięty, co umożliwić miało prawdopodobnie przedsiębiorcy wejście do namiotu... Nie żadne PRAWDOPODOBNIE, tylko tam było wejście do namiotu gier! Zamknięte zostało po interwencji urzędników i straży miejskiej, o czym 3 tygodnie temu mówiła TVŚ!

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:09:03] • [IP: 92.42.117.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:06:09] • [IP: 80.245.178.***]

Hehehe, cala magia swinoujscia. wynajac dzialke pod handel/uslugi mozna bez problemu, ale miec dojazd albo dojscie do niej... to juz inna sprawa :D

Gość • Niedziela [22.06.2014, 15:02:47] • [IP: 89.68.125.***]

Zasadzic nowy!

Gość • Niedziela [22.06.2014, 14:57:01] • [IP: 80.245.189.***]

kto wydał zezwolenie na postawienie namiotu w takim miejscu?

Gość • Niedziela [22.06.2014, 14:51:35] • [IP: 80.245.189.***]

ktos z UM: WYDAJE ZEZWOLENIE NA POSTAWIENIE TAM TEGO NAMIOTU A POTEM SZYKAJA SPRAWCY??debile oszusci.

Oglądasz 26-47 z 47
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■