POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [18.06.2014, 07:33:55] • Świnoujście

Bijemy rekord! Świnoujście na rowery!

  Bijemy rekord! Świnoujście na rowery!

fot. Organizator

"Białośladem!", pod takim hasłem odbędzie się druga w tym roku masa krytyczna. Startujemy w niedzielę 29 czerwca br., o godzinie 11.00, spod Urzędu Miasta. Motywem przewodnim tej masy jest zachęcenie mieszkańców miasta i turystów, którzy do tej pory wciąż nie złapali rowerowego bakcyla, do zamiany samochodu na rower - środka transportu przyjaznego środowisku i korzystnego dla naszego zdrowia.

Zapraszamy wszystkich chętnych do pobicia kolejnego rekordu masy krytycznej.
Pokażmy, że jest nas coraz więcej! Uczestników masy prosimy o przybycie w białych koszulkach !

Trasa wiedzie spod Urzędu Miasta, dalej ulicami: Wojska Polskiego, Konstytucji 3 Maja, Marynarzy, Wybrzeże Władysława IV, Chrobrego, Uzdrowiskowa, Trentowskiego, Słowackiego, Powstańców Śląskich, Żeromskiego, Orkana, Słowackiego, Matejki, Chopina, Piłsudskiego, Piastowska, Mieszka I, Jachtowa. Przejazd kończy się w porcie jachtowym na Basenie Północnym.

Od godz. 12:00 w porcie jachtowym funkcjonować będzie "Strefka bezpieczeństwa" - pluszowe miasteczko drogowe, ze strefą ekspozycji, strefą eksperymentu, konkursami a także samochodem bezpieczeństwa, prowadzone przez Roberta Moskwę, aktora znanego m.in. z serialu "M jak Miłość", twórcę unikalnych lekcji bezpieczeństwa oraz międzynarodowego instruktora sztuk walki i Karate Combat, medalistę Mistrzostw Europy w Karate.

Również od godz. 12:00 funkcjonariusze Komendy Policji w Świnoujściu będą znakowali rowery.

Zapraszamy wszystkich rowerzystów!

Pierwsze 100 osób na starcie masy otrzyma odblaskowe opaski rowerowe a na mecie wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody ufundowane przez Rowery Kowalewski i Dobre Sklepy Rowerowe Finish Mirella Winiarska.

Od godz. 10:30 na pl. Mickiewicza będą trwały zapisy uczestników do masy!

(warunek ubezpieczenia uczestników)

WPT


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

Gość • Środa [18.06.2014, 22:13:42] • [IP: 80.245.190.***]

Dać komuś palec, chce całą rękę.-W Świnoujściu przecież jest bardzo dużo ścieżek rowerowych.W śródmieściu, zwłaszcza tam gdzie jest tylko ruch pieszy, rowerem nie powinno się jeżdzić...

wycinek rzeczywistosci • Środa [18.06.2014, 22:12:10] • [IP: 31.174.141.***]

Kierowcy bydlaki jeżdża skandalicznie, mijają rowerzystów w zbyt bliskiej odległości, wielu nie ma pojęcia, że to ma być 1 metr, wszelkie zjazdy z promu są zaporowe dla rowerzystów, , jest skandalicznie zrobiony przejazd na Daszyńskiego, gdzie zza zakrętu wyskakują nagle samochody i mają b.mało czasu, by dostrzec przejeżdżającego rowerzystę.Są adoptowane" scieżki rowerowe" jak ta wzdłuż Chrobrego koło Parku Zdr.- to krzywe płytki i wąski chodnik i żadnego znaku, ze to ścieżka" podwójna" i dla pieszych i dla rowerzystów - tylko na jej krańcach, więc piesi zbulwersowani, bo nie wiedzą, że mamy prawo jeżdzić. Na Sienkiewicza asfalt w fatalnym stanie - trzeba jechać w dużym dystansie od krawężnika - zgorszenie u kierowców. Częste otwieranie nagle drzwiczek samochodów od strony jezdni - zabronione - ale co tam im, posiadaczom praw jazdy! - więc omijam ich szerokim łukiem, czym się narażam z drugiej strony, bo zbliżam się do osi jezdni. Plaga kierowców w samochodach rozmawiających przez komórkę - wolniej reagują.

Gość • Środa [18.06.2014, 21:53:50] • [IP: 83.26.5.***]

A ja żałuję że nie mieszkam w Świnoujściu, chętnie bym dołączyła do grupy.

Gość • Środa [18.06.2014, 20:37:44] • [IP: 62.69.251.***]

Domyślam się, że samochód bezpieczeństwa będzie sunął po chodniku i zmiatał z niego pieszych robiąc tym samym komfortowy przejazd dla pedałujacej tłuszczy

Gość • Środa [18.06.2014, 17:48:06] • [IP: 178.181.76.***]

I teraz żałuje że jadę na wakacje już za tydzień...szkoda że mnie nie będzie...

Gość • Środa [18.06.2014, 16:58:34] • [IP: 31.61.138.***]

A ja nie umiem jezdzic na rowerze wiec dalej wole posadzic 4 litery w swoim aucie

Gość • Środa [18.06.2014, 14:53:29] • [IP: 200.59.10.**]

Do [18.06.2014, 12:40:25] • [IP: 85.200.240.**], zwróć uwagę na to, że jesteś takim samym użytkownikiem drogi jak samochodziarze i obowiązują cię te same przepisy. Drogi budowano od dawna dla samochodów a nie rowerów, więc dostosuj się i przestań skomleć. Prom ci nie pasuje? Nam też, tylko ty przejedziesz każdym a my stoimy w kolejce. Za dużo ustępstw w kierunku rowerzystów i w główkach powoli się pierd..i.

:) • Środa [18.06.2014, 12:40:25] • [IP: 85.200.240.**]

od jachtowej na polnocny to tylko przez dziure w plocie da sie przejsc :)

Gość • Środa [18.06.2014, 11:44:30] • [IP: 164.127.166.***]

Nie ma mojego długiego wpisu z g.ok.9, więc powtórzę tylko w zarysie - zjazd z promu i wjazd do miasta dla rowerów jest dramatyczny - albo jedziesz w ławicy samochodów ulArmii Krajowej do morderczego ronda, rosyjskiej ruletki, albo prowadzisz rower 100 m po Boh.Września po przejechaniu 150 m na odcinku 100 m do wysokości Monte Cassino, bo pod prąd zaczyna być przez te 100 m, albo jedziesz wąską Piastowską z samochodami mijającymi rower w niedozwolonym dystansie 0, 2-0, 6 m (kodeks: 1 m), albo łamiesz przepisy by zachowac ciągłośc jazdy aby jechac po linii Wybrz.Wład.IV na nabrzeżu. SKANDAL!!

Gość • Środa [18.06.2014, 10:07:10] • [IP: 193.200.150.**]

pieszy, a Ty jesteś dreptający śmieć cierpiący na matolstwo.

pieszy • Środa [18.06.2014, 09:52:11] • [IP: 80.55.205.***]

ja tam codziennie widzę masę krytyczną kretynów pedałujacych po chodnikach

P S • Środa [18.06.2014, 09:49:05] • [IP: 212.14.31.**]

Człowiek z 08:02 ma racje. Usuncie te badyle bo musze niwelowac predkosc do 35 na tym łuku.

Gość • Środa [18.06.2014, 09:47:10] • [IP: 10.52.178.**]

druciaki do boju!!

Gość • Środa [18.06.2014, 09:13:56] • [IP: 80.245.189.***]

do człowieka z 7:40 Ty chyba w innym mieście mieszkasz. W Świnoujściu sieć ścieżek rowerowych jest całkiem przyzwoicie pomyślana. Oczywiście można znaleźć niedociągnięcia, ale na pewno nie aż tyle, żebyś wygłaszał takie komentarze. Przejedź się po innych miastach, to może docenisz własne.

Gość • Środa [18.06.2014, 09:12:18] • [IP: 91.199.250.**]

ciąge narzekanie, jęsli w Świnoujsciu i okolicach nie ma gdzie jeżdzić rowerem to sie wyprowadź

Gość • Środa [18.06.2014, 08:30:39] • [IP: 178.238.252.***]

Zapraszam wszystkie rowerzystki z ulicy CHelmonskiego na 2 mase krytyczna. Prosze tylko w bialych koszulkach.!

Gość • Środa [18.06.2014, 08:24:40] • [IP: 80.245.176.***]

Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- Buhahahah BIJ REKORD JAK CI STARA BABA Z REKLAMÓWAMI POD KOŁA NA ŚCIEŻCE WŁAZI HAHAHAHAHA -- B

Gość • Środa [18.06.2014, 08:11:39] • [IP: 193.200.150.***]

Wszystko na temat JJ. Dlatego ja jeżdżę jak mi się podoba i mam bardzo, ale to bardzo głęboko w d☋pie te zakaziki i nakaziki. Jak ktoś przysapie się, to łamać nos będę. Na razie nie miałem jeszcze tej przyjemności, ale... Ciule z wiejskiej straży, albo policyjne zjeby mogą mi chapnąć pytonga.

Gość • Środa [18.06.2014, 08:02:40] • [IP: 93.94.187.***]

Ścieżka na ul Grunwaldzkiej na przeciwko PECU zarosnieta

JJ • Środa [18.06.2014, 07:40:16] • [IP: 93.94.186.***]

Sama radość przesiąść się na rower, którym nie ma gdzie jeździć w tym mieście.. Ścieżki rowerowe okazjonalne, nielogiczne, z ostrymi kątami lub zarośnięte krzakami. Pojedyncze odcinki nie połączone z sobą. Tu nie wolno, tam nie wolno, więc pytam po co przesiadać się na rower? Żeby przez większość miasta go prowadzić, bo jeździć nie ma gdzie i jak?

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■