POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [17.06.2014, 08:10:09] • Świnoujście

ORP Kondor zawitał do świnoujskiego portu

ORP Kondor zawitał do świnoujskiego portu

fot. Perez

Okręt podwodny typu „Kobben” należący do polskiej Marynarki Wojennej odwiedził w niedzielę świnoujski port. Kiedyś okręt służył norweskiej marynarce wojennej. W 2001 roku został przekazany na rzecz polskiej.

Portem macierzystym okrętu jest Gdynia. Okręty tego typu są przystosowane do działań we wszystkich rejonach świata. ORP Kondor można było zwiedzać na Dniach Morzach w Szczecinie, które odbyły się w ubiegły weekend. Okręt jest nowocześnie wyposażony, posiada nowoczesne systemy dowodzenia oraz łączności NATO. Długość okrętu sięga 47 metrów, maksymalne zanurzenie to 186 metrów.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 49, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-49 z 49

ryynio • Wtorek [17.06.2014, 13:13:06] • [IP: 83.249.31.***]

odwazni ci marynarze, ścisk i smród, na u-botach panuje zasada ze dwóch marynarzy dzieli jedną koje, zmieniają sie po 12 godzinach, dlatego pewnie nie ma kobiet bo są bardzo ciasne korytarze, mijanie sie jest trudne, dla bezpieczenstwa zalogi powinni plywać w zanurzeniu tylko na zalewie szczecinskim i straszyc barki :-)

Gość • Wtorek [17.06.2014, 13:07:45] • [IP: 5.172.252.***]

Co za złom uważajcie bo zlomiarze go pociagna.

Gość • Wtorek [17.06.2014, 12:59:30] • [IP: 217.153.7.***]

Panie norweg to płakał jak przekazywał i biegł za nim aż na główki falochronu !

Gość • Wtorek [17.06.2014, 12:21:45] • [IP: 62.69.231.***]

Można by go przerobić na kaplicę.

Gość • Wtorek [17.06.2014, 12:21:22] • [IP: 62.69.231.***]

Panie, nówka sztuka. Żona nim tylko do kościoła podpływała - igła. Bierzesz pan, bo się rozmyślę?

Gość • Wtorek [17.06.2014, 12:03:07] • [IP: 95.129.228.**]

nasza MW przypomina złompex

Gość • Wtorek [17.06.2014, 11:36:58] • [IP: 62.69.251.***]

no ciut krutszy od bielikow ale za to plywa pod powierzchnia!!

Gość • Wtorek [17.06.2014, 11:26:27] • [IP: 92.42.116.***]

W Peenemunde stoi dużo większy i nowocześniejszy. Może Polacy by tamten odkupili? Jest na nim nawet maszynka do wybijania pamiątkowych medalików co znacznie zwiększa wartość bojową jednostki.

Gość • Wtorek [17.06.2014, 11:07:35] • [IP: 92.42.112.**]

Powinien nazywać się Kondom ! Szacunek dla tych co nim plywają i nie pękają hahaha

Gość • Wtorek [17.06.2014, 10:51:04] • [IP: 88.156.235.***]

Nazwa faktycznie pasuje. ... Czy ten niby okręt jeszcze bez problemów, zanurza się ?

Czerwony Pazdziernik • Wtorek [17.06.2014, 10:35:29] • [IP: 10.169.5.***]

Ale zabytek. Czycmy jestesmy w NATO czy w czarnej dup..e ?? Z takim sprzetem to mozemy na wegorze polowac. Co za kraj. w norwegii zaczeli sie bac na nim plywac to oddali durnym Polakom tak jak kiedys dostawalismy ambulanse ze szwecji. Polska to takie wielkie zlomowisko gdzies w unii europejskiej. Zaj... Czasy, niech nam zyje demokracja, niech zyje Donek i caly ten jego cyrk :-)

Odyseusz • Wtorek [17.06.2014, 10:32:34] • [IP: 88.156.235.***]

W latach 60tych tez mozna bylo zwiedzac u-botha przy nabrzezu wł 4. I co? Zatonał przy kei a znim 12 osób zgineło...a tez taki nowoczesny był...ten ma jeszcze wiecej lat bo juz przrkroczył 50.

Gość • Wtorek [17.06.2014, 10:29:05] • [IP: 80.245.180.***]

Ciekawe czy nie jest przypadkiem" powypadkowy" ?

Gość • Wtorek [17.06.2014, 10:15:16] • [IP: 62.69.203.***]

Jedyna nadzieja dla tego kondona to dorobić mu kółka i wysłać go na zalew szczeciński

Gość • Wtorek [17.06.2014, 10:03:16] • [IP: 92.42.119.***]

Czy Ktoś mógłby mi pojaśnić, po co, Polsce, okręty podwodne?

ryynio • Wtorek [17.06.2014, 09:58:02] • [IP: 83.249.31.***]

to postrach zalewu szczecinskiego. kryje sie w trzcinie

ryynio • Wtorek [17.06.2014, 09:55:58] • [IP: 83.249.31.***]

kondor? cienko spiewa, i chyba nie zanurza sie ponad 100 metrów bo by mu uszczelki i zwieracze puscily, , u-boty klasy kobben wymyslno w latac 1970 tych, taki Konodor nadaje sie na zalew szczecnski

Gość • Wtorek [17.06.2014, 09:50:55] • [IP: 62.69.231.***]

A psioczycie, że Bieliki z 1998 roku są stare.

Gość • Wtorek [17.06.2014, 09:45:25] • [IP: 62.69.231.***]

Pudrowany syf

Gość • Wtorek [17.06.2014, 09:42:25] • [IP: 109.58.146.**]

brawo nasi odzyskali go ze złomu !! i posłuzy im nastepne 50 lat !!

Gość • Wtorek [17.06.2014, 09:32:23] • [IP: 88.156.235.***]

Był na dniach morza w Szczecinie, więc chciał nie chciał musiał przepłynąć przez nasz port...i to już drugi raz :)

Gość • Wtorek [17.06.2014, 09:20:37] • [IP: 95.129.224.***]

nie wiem co tam jest nowoczesnego chyba to co mozna tam wniesc na poklad bo sam okret ma ok 54lata

Izabela Złapała-Zawadzka • Wtorek [17.06.2014, 09:06:35] • [IP: 93.94.190.**]

Odpad z Norwegii zwodowany w latach 60, pływająca puszka z karaluchami z nędzną siłą bojową. Aż dziw że konserwator zabytków zezwolił na tak niebezpieczną misję jaką jest rejs z Gdyni do Szczecina!

Gość • Wtorek [17.06.2014, 08:27:11] • [IP: 88.156.233.***]

W 2001 roku został przekazany na rzecz polskiej. A za ile został przekazany ?

Oglądasz 26-49 z 49
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■