POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [12.06.2014, 13:28:50] • Świnoujście

Sprawa przejażdżki prezydenta zajechała na komendę

Sprawa przejażdżki prezydenta zajechała na komendę

fot. Sławomir Ryfczyński

Po naszym artykule o nieprzestrzeganiu przez Janusza Żmurkiewicza przepisów o ruchu drogowym, reportera iswinoujscie wezwano na komendę. Jeśli policja uzna za dowód to, co uwiecznił aparatem fotograficznym, prezydent może dostać nawet 9 punktów karnych!

W środę reporter iswinoujscie zeznawał w miejscowej komendzie, w jakich okolicznościach sfotografował prezydenta Janusza Żmurkiewicza. Policję interesuje przejażdżka z 4 czerwca. Reporter naszego portalu zobaczył jadącego autem Janusza Żmurkiewicza na ulicy 11 Listopada, o godzinie 16.33. Prezydent nie miał zapiętego pasa. Kierownicę trzymał jedną ręką, bo… rozmawiał przez komórkę!

Za jazdę bez zapiętych pasów kierowca płaci zwykle 100 złotych mandatu. Za korzystanie z telefonu jest mandat 200-złotowy. 3 stówki to raczej dla Janusza Żmurkiewicza żaden kłopot. Wszak nieźle zarabia (przypomnijmy: w ubiegłym roku było to ponad 277 tysięcy złotych). Ale już problemem mogą być punkty karne. Za jazdę bez pasów- 4 i 5 punktów za rozmowę przez komórkę.

Nie wiemy, czy poza Świnoujściem, prezydent nie stracił już jakichś punktów. Jeśli niemało, ma powody do zmartwień.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 122, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 122

Gość • Sobota [14.06.2014, 12:31:13] • [IP: 188.33.114.***]

Zdjęcia są dwa i wyraźnie widać, że auto było w ruchu!

Gość • Sobota [14.06.2014, 11:25:01] • [IP: 88.156.235.**]

Ma zwolnienie od pasów a telefonem drapał się za uchem a tego kodeks drogowy nie zabrania. Lato idzie a Ryfka szuka idiotycznych jak na normalne miasto sensacji. No chyba, że nie jest normalne. Niech spróbuje zrobić focie miejscowych bandytów, permanentnie łamiących przepisy i parkujących swoje bryki w dowolnych niedozwolonych miejscach, które to bryki dyskretnie omijają patrole policji i straży miejskiej. Naprzód Panie Sławku - aparat w dłoń i. .." wyrywać chwasty"!

Gość • Sobota [14.06.2014, 10:52:19] • [IP: 62.69.203.***]

Liżecie d...ę bolszewiki

Gość • Piątek [13.06.2014, 23:16:49] • [IP: 92.42.117.***]

Wiedziałem ;o)

Gość • Piątek [13.06.2014, 23:02:16] • [IP: 95.129.228.***]

Gość  Piątek [13.06.2014, 16:38:39]  [IP: 80.245.190.***] ----> dlaczego nie podpisałeś się imieniem i nazwiskiem?

j444 • Piątek [13.06.2014, 21:59:30] • [IP: 80.245.182.***]

Trudno będzie udowodnić, że pojazd był w ruchu, słowo p-ko słowu. No, ale poszczekać można, hau, hau, hau.

Gość • Piątek [13.06.2014, 19:42:27] • [IP: 91.37.194.***]

MIESZKANCY SWINOUJSCIA PROSIMY O ODWOLANIE PREZYDENTA ZMURKIEWICZA ZA POMOCA REFERENDUM !!

Gość • Piątek [13.06.2014, 16:38:39] • [IP: 80.245.190.***]

Bandyta czuje się bezkarny.

Gość • Piątek [13.06.2014, 16:01:42] • [IP: 31.175.120.**]

W tym miejscu, nie można" stać"...a gdyby nawet stał, łamiąc przepisy, to od razu odpiął pas!

Gość • Piątek [13.06.2014, 15:55:57] • [IP: 46.113.246.**]

Ciekawe jakie będą wpisy, jak za to samo wykroczenie, KTOŚ dostanie mandat!

Gość • Piątek [13.06.2014, 15:24:50] • [IP: 89.228.204.***]

O ile tym telefonem nie załatwiał jakichś pieniędzy dla miejskiej policji, na bank dostanie te mandaty

Gość • Piątek [13.06.2014, 13:15:55] • [IP: 89.79.85.**]

a skąd wiadomo że jechał? samochód przeciez na foci stoi w miejscu- to nie jest dowód

Gość • Piątek [13.06.2014, 13:11:06] • [IP: 178.238.246.**]

Prezydent jak najbardziej powinien świecić przykładem. A za ten czyn należy się mandat i przeprosiny dla wszystkich mieszkańców Świnoyujścia.

Gość • Piątek [13.06.2014, 11:27:47] • [IP: 88.156.234.***]

Pytanie - czy pojazd był w ruchu? Ostrość rysunku np. kół wskazuje, że nie, zatem przepisów nie złamano. Ale jest okazja dla kundelków aby sobie poszczekały..

Gość • Piątek [13.06.2014, 11:20:30] • [IP: 95.129.224.**]

tania sensacja żygać się chce a może autor zdjęć skoro poczuł natchnienie reporterskie to może by tak przeszedł się po mieście i uwiecznił naprawdę istotne sprawy a swoją drogą Panie Prezydencie warto by zainwestować w zestaw głośnomówiący fajny gadżet do furki a skoro tu jestem niedawno stałem przed promem i zostałem wyproszony przed wjazdem na prom z mojej kolejki po podjechał bus z urzędu masta poza kolejnością uważam że z tego przywileju powinny korzystać tylko pojazdy uprzywilejowane w akcji i ten temat polecam naszemu fotografowi jak szuka tematu pozdrawiam

Gość • Piątek [13.06.2014, 10:41:01] • [IP: 62.69.203.***]

Ukarać dla przykładu. A co to jest lepszy od innych czy co?I dowalić za picie publicznie alkoholu podczas otwarcia mostu.

Gość • Piątek [13.06.2014, 10:39:09] • [IP: 95.129.225.***]

Osobiście zawsze zapinam pasy. Scigałem się kilka lat gdy mieszkałem w Szczecinie i nie wyobrażam sobie jazdy be pasów. Co do telefonu to nie widzę powodu dla którego robić z tego tyle afery!! Wytłumaczcie mi proszę co jest niebezpieczniejsze, palenie papierosów podaczas jazdy czy trzymanie telefonu przy uchu. W chwili zagrożenia prawie każdy wyrzuca telefon, a ile osób wyrzuci na nogi czy obok papierosa?

Gość • Piątek [13.06.2014, 10:28:41] • [IP: 93.94.186.**]

to jest okropne !!każdy z was jadąc samochodem rozmawiał przez tel.a teraz czepiacie się prezydenta jego auto stoi, sama widziałam nie jednokrotnie jak policjanci jadąc (kierowca)rozmawiał przez tel pokiwałam tylko głową to się bardzo ładnie uśmiechnął no i cooooooooooooooooooo?

Gość • Piątek [13.06.2014, 10:25:29] • [IP: 95.129.228.***]

Jaka piękna tragedia i jaka pożywka dla ludu. A iluż to praworządnych obywateli się tu produkuje...

Gość • Piątek [13.06.2014, 09:51:34] • [IP: 80.245.178.***]

Zamiast świecić przykładem pokazuje gdzie tak naprawdę ma przepisy.

lolodolo • Piątek [13.06.2014, 09:09:15] • [IP: 80.245.178.***]

PREZYDENT poWINIEN ZACZĄĆ JEŹDZIĆ BIAŁYM BMW. W UBEKISTANIE GŁUPAWY REŻIM poPAPRAŃCÓW BIAŁYCH BMW NIE ZATRZYMUJE I I NIE KONTROLUJE.

Gość • Piątek [13.06.2014, 08:59:18] • [IP: 92.42.117.***]

do [IP: 188.33.249.***] -wczesna godzina nie sprzyja myśleniu?

Gość • Piątek [13.06.2014, 08:41:06] • [IP: 83.15.113.**]

Prosze sie opamietac, niejeden z Was tak jezdzi i oburza sie jak zostanie zlapany na goracym uczynku a smieje sie gdy innym razem się uda. Innych to widzice a sami nie przestrzegacie prawa. I nie bronie tu prezydenta.

Gość • Piątek [13.06.2014, 08:26:33] • [IP: 188.33.249.***]

Gość • Czwartek [12.06.2014, 21:32:34] • [IP: 80.245.180.***] Gość • Czwartek [12.06.2014, 23:26:36] • [IP: 80.245.180.***] Godzina zmienia punkt widzenia :)

Gość • Piątek [13.06.2014, 08:19:55] • [IP: 92.42.117.***]

zastanówcie się -za co chcecie karać Prezydenta... Jeśli macie coś poważnego -proszę bardzo do sądu i upublicznić -aby nie uciekło. Jeśli jednak doszukujecie się niezapiętych pasów w stojącym samochodzie -jesteście po prostu małymi, szczekającymi kundelkami -wzajemnie się obsikującymi. Oczekujecie klasy od innych -okażcie ją sami!

Oglądasz 1-25 z 122
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■