POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [10.06.2014, 12:02:25] • Świnoujście

Policja zaprasza na debatę społeczną

Policja zaprasza na debatę społeczną

fot. Policja

Komendant Miejski Policji w Świnoujściu mł. insp. Remigiusz Mysza zaprasza gestorów i właścicieli hoteli, pensjonatów, ośrodków wczasowych i restauracji na debatę społeczną, która odbędzie się w środę 18 czerwca 2014 r. o godz. 16.00 w Ośrodku Sanatoryjno-Wczasowym "Rybitwa" przy ulicy Słowackiego 4-6 w Świnoujściu.

Tematem spotkania będzie "Bezpieczeństwo oraz porządek publiczny w rejonie nadmorskim".

Obszarami tematycznymi podejmowanymi w czasie debacie będzie m.in. zagrożenie przestępczością w dzielnicy nadmorskiej, zakłócanie spoczynku nocnego, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zabezpieczenie majątku przed kradzieżami, żebractwo i bezdomność oraz bezpieczeństwo w rejonie kąpieliska wodnego.

Wspólne spotkanie policjantów, przedstawicieli branży turystycznej, a także Straży Miejskiej, Straży Granicznej, Urzędu Morskiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz", Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz firm ochroniarskich to dobra okazja do wypracowania wspólnych wniosków i lokalnych rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa, a także poznania społecznych oczekiwań w tym zakresie.

Zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w debacie, gdyż „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”.



Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
asp. Beata Olszewska


komentarzy: 14, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-14 z 14

Gość • Wtorek [10.06.2014, 23:21:20] • [IP: 80.245.180.**]

przecież tu chodzi głównie o pogrożenie palcem tzw. ogródkom muzycznym przy łamaniu ciszy nocnej... czyli jak co roku.

Gość • Wtorek [10.06.2014, 20:23:19] • [IP: 92.42.113.***]

A dlaczego tylko ich ? A reszta mieszkańców to co ? sama ma się bronić ? ja bardzo chętnie tylko dajcie mi takie prawa.

Gość • Wtorek [10.06.2014, 20:17:00] • [IP: 31.61.138.***]

Szanowni Policjanci z poziomu kadry kierowniczej i organizacji służb, wnioski są jedne : mniej STATYSTYK a więcej PRACY !! Dla polskiej policji ludzie nie są ważni tak jak statystyki co by później w lipcu przed Komendantem Wojewódzkim pochwalić się z efektów pracy i pokazać wszystkie słupki równe i na zielono.

Gość • Wtorek [10.06.2014, 17:39:05] • [IP: 80.245.186.***]

MOZEMY SIE DOWIEDZIEĆ, CZY PO WYPADKACH W MIESCIE WYCIAGANE SA WNIOSKI?NP.CHODZI O UL.WYB.WLADYSLAWA IV, GDZIE OD DASZYNSKIEGO DO DOMU MARYNARZA JEST 6 PRZEJSC DLA PIESZYCH, A NA WYSOKOSCI ZLOTEGO ROGU KIEROWCY PEDZA NA PROM PONAD 100 KM/H!!PO 18-TEJ ŚCIGAJA SIE POPAPRANCY, TAM POWINIEN BYC ZAMONTOWANY W JEZDNI SPOWALNIACZ!ILU JESZCZE KIEROWCOW MA BYC WRZUCONYCH Z MOTORU DO RESTAURACJI?NASTEPNY PUNKT TO SKIEROWANIE PIASTOWSKIEJ Z WYSPIANSKIEGO, WIELU JEZDZI NA SLEPO!TAM MUSI BYC ZNAK S T O P !! KOLEJNY PUNKT TO WYJAZD Z OSIEDLA SRODMIESCIE W PIASTOWSKA-AUTA PARKUJACE POD WIEZOWCEM ZASLANIAJA WIDOK JADACYCH OD STRONY KOSCIOLA DO CHROBREGO.WYZSZE AUTA POWODUJA, /NIC NIE WIDAC/ŻE TRZEBA WYJECHAC NA JEZDNIE BY SZYBKO COFAĆ.POTRZEBNE JEST LUSTRO POSTAWIONE ZA BUDA STROZA PARKINGU STRZEZONEGO BY DOBRZE WIDZIEC JADACYCH ROWNIEZ OD STRONY RONDA.TO NIE JEST DUZY KOSZT, A BEZPIECZENSTWO WIEKSZE!PROSIMY TO SPRAWDZIC!NO I INNA SPRAWA-DZIURA W CHODNIKU PRZY WEJSCIU DO CUKIERNI LWOWSKA PRZY M.CASSINO, NIKT NIE REAGUJE!

Gość • Wtorek [10.06.2014, 17:29:33] • [IP: 80.245.186.***]

czy mozna zwrocic uwage panow policjantow i strazy miejskiej na coraz wieksza ilość kierowców, którzy skracaja sobie drogę w centrum jadac od strony stokrotki przez deptak kolo poczty w ulice piastowska lub pilsudskiego?ludzie ida pewnie, że nic im nie grozi, male dzieci biegaja, a kierowcy trabia i wymagaja ustapienia z drogi!nie sa to auta ani uprzywilejowane, ani dostawcze, kierowcy bez światel, z niemcami wlacznie.na deptaku w tej czesci jest niebezpiecznie!!

Gość • Wtorek [10.06.2014, 16:22:15] • [IP: 93.94.184.***]

gestor to zarządca

Gość • Wtorek [10.06.2014, 15:25:02] • [IP: 80.245.178.**]

gestorów??

Gość • Wtorek [10.06.2014, 14:15:28] • [IP: 92.42.116.***]

Niemcy nie mają waszych przepisów gdzieś, oni was ucywilizowali. Rozumiem opór, wschodnia dusza nie znosi zasad i dyscypliny. Jak to tak - bez śmieci wokoło? Ano i bez śmieci da się żyć, niektórzy nawet twierdzą, że i bez smrodu też. Trudne do uwierzenia, prawda?

Gość • Wtorek [10.06.2014, 14:14:18] • [IP: 62.69.253.***]

panie komendancie, a zwykła szary obywatel nie może przyjść i posłuchać, bo coś mnie tu pachnie szowinizmem, a pozatym to cul, nigdy za mało rozmów, o bez[pieczeństwie!

Gość • Wtorek [10.06.2014, 13:14:21] • [IP: 95.129.224.***]

Przy ubb niech policja zobaczy co robią Niemcy, jak mowa o bezpieczeństwie. Oni mają nasze przepisy gdzies. Napewno nie zwracają uwagi na przejścia dla pieszych.

Gość • Wtorek [10.06.2014, 13:10:27] • [IP: 80.245.188.***]

To co oni nie wiedzą co mają robić ? Muszą się skonsultować?..Myślenie ich boli?.. Ja rozumiem"PR" ale zamiast debaty to ja bym poprosił dodatkowy patrol pod" Polo" przy kościele bo to centrum i na rzyganie się zbiera.

Gość • Wtorek [10.06.2014, 12:36:14] • [IP: 79.96.31.***]

FckU

ryynio • Wtorek [10.06.2014, 12:10:40] • [IP: 83.249.26.***]

gestor? gestorzy to na Majorce,

Gość • Wtorek [10.06.2014, 12:04:51] • [IP: 164.127.200.***]

A ja zapraszam Policję do działania - wobec naciągaczy przy parkomatach, wobec spuszczających psy ze smyczy w lasach, parkach, na ulicach, wobec pieszych chodzących skosem przez ulice, czy na ścieżkach rowerowych, wobec palących w piecach plastikami. Mniej debatować, więcej działać.

Oglądasz 1-14 z 14
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■