POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.06.2014, 20:26:58] • Świnoujście

"Niemcy mnie pobili, okradli i zniszczyli auto". Zobacz film!

"Niemcy mnie pobili, okradli i zniszczyli auto". Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Pan Marek Kempkiewicz został pobity, okradziony, a jego samochód został zdemolowany. W ten sposób mieszkańca naszego miasta potraktowano w Dewichow po niemieckiej stronie wyspy Uznam. - Nie wiem dlaczego mnie zaatakowali. Niemiecka policja w ogóle nie chciała się sprawą zająć - mówi reporterowi iswinoujscie.pl poszkodowany.



Do zajścia doszło po godz. 23.00 w niedzielę. Pan Marek podwoził znajomego Niemca. Czekał na znajomego pod hotelem. – Po około 10 minutach postanowiłem wyjść z samochodu i wtedy podjechali na rowerach ci Niemcy. Mieli po około 35-40 lat. Zaczęli coś wykrzykiwać po niemiecku, ale nie rozumiałem. Chciałem z nimi rozmawiać po angielsku, ale zamiast tego jeden z nich uderzył mnie w twarz.

Napastników było dwóch. Później dołączyli dwaj kolejni. Kompletnie zdemolowali samochód mieszkańca naszego miasta.

- Zacząłem im uciekać. Gonili mnie. Ukryłem się w trawie na polanie. Szukali mnie z latarkami. Z ukrycia wyszedłem dopiero, gdy zaczęło świtać. Byłem cały mokry, bo w nocy przeszła burza - opowiada.

Pan Marek zgłosił zdarzenie na niemieckiej policji. Tam jednak niespecjalnie chciano go słuchać. - Niemiecka policja nie chce pomagać polskim obywatelom. W końcu zgłoszenie przyjęli, ale wcześniej na różne sposoby próbowali mnie zniechęcić. Straszyli paragrafami, odmówili tłumacza przysięgłego. Ich zachowanie było skandaliczne - mówi.

Nasz reporter próbował rozmawiać z policjantami z Niemiec, ale ci nie chcieli komentować sprawy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 161, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 161

Gość • Wtorek [10.06.2014, 00:27:09] • [IP: 92.42.112.**]

Bo tu nie ma Niemców!! To DDRy NRDowcy to nie Niemcy!!

Gość • Wtorek [10.06.2014, 00:23:32] • [IP: 70.24.30.**]

GDZIE JEST SPRAWIEDLIWOSC. GDYBY TO SIE STALO SZWABOWI U NAS TO BY NA GLOWIE STAWALI.WIERZE W TO ZE ZALATWI PAN SPRAWE POZYTYWNIE POWODZENIA.

Gość • Wtorek [10.06.2014, 00:11:31] • [IP: 92.42.114.**]

Ciekawa sprawa, niechęci się nie dziwię, bo jest tak od dawna. Hitler był zły i był winowajcą? Nie wiem jak można w to uwierzyć i w jego" charyzmę". Chęć czucia się lepszym tkwi w większości tego narodu, poza wyjątkami, które są wszędzie w życiu. Sądzicie, że ktoś robiłby sobie jaja i taką sprawę wymyślał nie mając dowodów? Na pewno...Mam nadzieję, że jeszcze o tym usłyszymy.. Domyślam się co byłoby, jakby to Niemiec przeżył taką sytuację u nas. NASI funkcjonariusze by rzucili wszystko by tylko złapać sprawców i się" pokazać" przed mocarnym sąsiadem. Lata mijają, niby wojnę wygrała nasza strona, czy na pewno? Niemcy zostały ukarane zbyt powierzchownie, żeby nie powiedzieć wcale w stosunku do tego co wyczyniali. Szkoda, że ludzie nie widzą, że dzisiaj się walczy pieniądzem i germanizuje nasz naród, dobrowolnie. Ludzie płacą nawet by się uczyć ich języka. Do czego zmusić nie mogli do końca nawet pod groźbą rozstrzelania? Dziś to im przychodzi tak prosto. No, ale póki dobrze się żyje władczym w kraju ludziom...?

Gość • Wtorek [10.06.2014, 00:09:30] • [IP: 92.42.119.***]

kolega się nie zainteresował nagłym zniknięciem tego pana i widokiem zdemolowanego auta i nie zaalarmował policji...? hmm... i ten pan uciekał w nocy w tych okularach przeciwsłonecznych... ? i czy nie rozsądniej byłoby uciekać w stronę hotelu i wzywać pomocy zamiast na polanę...? miejmy nadzieję że jednak policja wszystko bardzo wnikliwie wyjaśni.

Gość • Wtorek [10.06.2014, 00:03:17] • [IP: 80.245.178.***]

nic sie kupy nie trzyma w tej bajce

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:45:46] • [IP: 92.42.116.***]

>" A U NAS WCHODZĄ IM W TYŁEK" - spokojnie, w Świnoujściu nienawidzą wszystkich razem i każdego z osobna. Jak się wraca do Świniakowa z wakacji, to po wrogich gębach można poznać, że już jest się w Polsce. Po nienawistnych spojrzeniach miejscowych, brudzie i dziurawych drogach, w skrócie" Polska wita!".

Polak Pracujacy w de • Poniedziałek [09.06.2014, 23:45:06] • [IP: 37.8.215.***]

trzeba bylo sie uczyc niemieckiego jezyka to bys wiedzial co perdol..., to samo mialem w restauracji w ktorej pracuje NAZISCI przysapali ze jestem POLAKIEM bo gadalem przez tel po polsku mam jape obita ale sie nie dalem jak jednego powalisz to reszta spier... ucieka to cioty sa, wiec nie wiem ze dales sie tak zaltwic chlopku, jak ktos by dotknal moje auto to bym polamal wszystkich, proponuje sie zapisac na MMA w Świnoujście Boks cokolwiek silownia i przytyc troche a przedewszytkim nie kablowac na psiarni bo POLAK jest tam z gory przegrany, raz mnie poskladali polizei w ahlbecku przy UBB bo mnie z kims pomylili , nie pylo przepraszam ani pocaluj mnie w dup...:D to sa najwieksze paly gdyby nie to ze tam pracuje to bym walil ich ile by weszlo ale to sa sprzedawczyki, konfidenty a nie nie chce miec zakazu wiazdu do niemcow pozdrawiam i nastepnym razem zapamietaj japy bo i tak da sie ich wylapac u nas w Świnoujściu po malu i po kolei

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:39:04] • [IP: 92.42.114.***]

Oddajmy niemcom nasze ziemie a codziennie beda nas tak traktowac, dla nich jestesmy podludzie a oni to rasa panow, wiec skopac i wygonic, niech nikt nie liczy na taryfe ulgową.Szkop to zawsze szkop i nic ich nie zmieni

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:38:47] • [IP: 92.42.117.**]

Facet na pobitego nie wygląda, samochodu nie widać, w Dewichow nie ma hotelu, więc o co chodzi?

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:32:02] • [IP: 80.245.183.***]

ani ładu, ani składu !! a gdzie podział sie ten kolega ? coś tu nie gra w tej opowieści :)

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:26:41] • [IP: 95.129.224.***]

ciesz sie ze ci tej coca coli nie ukradli

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:22:19] • [IP: 62.69.253.***]

Ciekawe źe nikt nie słyszał z hotelu hałasu rozbijanych szyb. ...coś tu jest nie halo

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:08:00] • [IP: 93.94.187.***]

Zawsze i wszędzie!. ...

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:06:44] • [IP: 93.94.186.**]

A MY IM RÓBMY ZABIGI ŻEBY DŁUGO ŻYLI I MÓWMY DO NICH W POLSCE PO NIEMIECKU I UŚMIECHAJMY SIĘ PRZYJAŻNIE BO JAK ŚWIAT ŚWIATEM...

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:06:19] • [IP: 93.94.190.**]

Od zawsze wiedziałem i uważałem że naród niemiecki jest rozdarty, pozbawiony jakichkolwiek norm społecznych i nienadający się do życia dziękuje dobranoc.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:03:35] • [IP: 92.42.114.**]

pewnie ubezpieczenie szyb i td było w aucie :)

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:02:17] • [IP: 92.42.114.**]

a gdzie auto? POKAŻCIE AUTO!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:53:17] • [IP: 79.186.122.**]

A te * sxkopy panosza sie tutaj bo taniej ohydny naroď i brzydki

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:53:11] • [IP: 11.51.129.***]

ta...jak kiedys ze skarga zlodziei?i co ucichlo?

ERIKA SZTAJNBACH • Poniedziałek [09.06.2014, 22:39:12] • [IP: 95.129.225.***]

sama jestes zakopleksiono imbecylko NIE KRADNO TYLKO ODBIERAJO TO CO NAM UKRADLI TY LIZO DUPIE NAZISTOWSKI NIEMCY TO NAJWIEKSI ZLODZIEJE NA SWIECIE CALO EUROPE ZRABOWALI O RESZCIE NIE WSPOMNE I NIE MOW O WYBACZENIU CZASEM BO WIEKSZOSC TYCH STARYS SSMANOW TO W HITLER JUGEN SLUZYLA TY CHYBA NA RYNKU NIEMIECKIM PRACUJESZ ?BO TO NAJWIEKSZE LIZO DUPY NAZISTOWSKIE O 1 EURO TO SIE WYPINAC BEDO

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:21:17] • [IP: 46.171.117.***]

Facet po prostu kręci.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:21:08] • [IP: 80.245.189.***]

Coś tu się nie zgadza...a Pan dobrze wygląda jak na pobitego, okradzionego i po nocy spędzonej w trawie podczas burzy !! Coś śmierdzi też z tym" HOTELEM" co go nie ma...

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:20:42] • [IP: 13.85.66.***]

...woda na mlyn.nie wierze w to wszystko.nimcy sa jacy sa ale porzadek musi byc a nie jak nasi debilni cwaniacy sie madrza.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:07:21] • [IP: 92.42.115.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:06:41] • [IP: 92.42.117.**]

Gdzie w wiosce Dewichow jest jakiś hotel? Coś Pan kręci, Panie Marku.

Oglądasz 101-125 z 161
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■