POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.06.2014, 19:19:42] • Świnoujście

Uwaga! Jedzie prezydent!

Uwaga! Jedzie prezydent!

fot. Sławomir Ryfczyński

Bez zapiętego pasa, rozmawiając przez komórkę i trzymając kierownicę jedną ręką. Tak jeździ po Świnoujściu Janusz Żmurkiewicz. Jako prezydent naszego miasta może więcej?

Rok temu pisaliśmy, jak Janusz Żmurkiewicz mknie po mieście swoim autem nie mając przy tym zapiętego pasa bezpieczeństwa. Historia lubi się powtarzać. Kilka dni temu, 4 czerwca na ulicy 11 Listopada, o godzinie 16.33, wracającego z pracy prezydenta znów widziano bez zapiętego pasa. Jakby tego było mało Janusz Żmurkiewicz trzymał kierownicę jedną ręką, bo… rozmawiał przez komórkę!

Uwaga! Jedzie prezydent!

fot. Sławomir Ryfczyński

Korzystanie z telefonu podczas jazdy to czynność wyjątkowo niebezpieczna. Uwaga kierowcy nie jest skoncentrowana wtedy tylko na jeździe. Trudno też mówić o panowaniu nad autem, gdy kieruje się nim jedną ręką.

Uwaga! Jedzie prezydent!

fot. Sławomir Ryfczyński

Za jazdę bez zapiętych pasów kierowca płaci zwykle 100 złotych mandatu ( plus 2 punkty karne). Za korzystanie z telefonu jest mandat 200-złotowy i 5 punktów karnych. Gdyby prezydenta zauważył policjant i uznał, że Janusz Żmurkiewicz stworzył na drodze zagrożenie szczególne, sprawa trafia do sądu. Wtedy kara dla kierowcy może wynieść nawet 5 tysięcy złotych. Nasz prezydent nie straci prawdopodobnie z tego powodu ani grosza.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 134, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 134

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:16:12] • [IP: 95.129.224.***]

co się będzie jasio przejmował. on tutaj rządzi! A mieszkańcy to mogą mu naskoczyć!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:16:01] • [IP: 178.238.246.**]

Arogancja władzy w pełnej krasie. Policja nic mu nie zrobi, w końcu on tu rządzi.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:14:07] • [IP: 178.238.252.***]

A kto znas nie grzeszy...

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:12:54] • [IP: 178.238.249.***]

do mandatu !! stawic się !!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:07:08] • [IP: 31.61.130.***]

Kierowca, który jedzie samochodem i jest jego film YouTube zostanie ukarany i ścigają go już prawie" listem gończym"a tu proszę dowód, czarno na białym i myślicie, że co coś będzie, jesteście w błędzie.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:02:26] • [IP: 80.245.184.***]

Co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie;)

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:02:25] • [IP: 83.21.159.**]

Czy wy niemacie innych problemow, ja jadac po miescie jem pije rozmawiam przez telefon zmieniam biegi i to w tym samym czasie i nikt mi zdjecia nie robi, poprostu jestescie dewoty i nudzi wam sie buraki

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:01:05] • [IP: 31.175.119.***]

Czerwonych przestrzeganie prawa nie obowiązuje

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:00:28] • [IP: 93.94.188.***]

O ile pamiętam, ani nagranie z prywatnej kamery ani zdjęcie dostarczone przez tak zwanego wolnego strzelca nie jest dowodem przed sądem. Niestety muszę was zmartwić, niewiele po za wydźwiękiem medialnym to da. Prezydent nie przyjmie mandatu a przed sądem tu już wszystko jasne. Pozdrawiam.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:59:31] • [IP: 80.245.184.**]

Wiele osób tak prowadzi, tylko im się zdjęć nie robi

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:58:29] • [IP: 88.156.234.***]

O, to się pan prezydent wk...wi

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:56:11] • [IP: 83.25.115.**]

Politycy i księża powinni być karani podwójnie za wszelkie wykroczenia, przecież powinni być przykładem do naśladowania !

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:55:53] • [IP: 92.42.118.***]

proponuję złożyć do KMP w Świnoujściu oficjalne zawiadomienie o popełnieniu wykroczenia dołączając materiał dowodowy w postaci fotografii i oczekiwać od rzecznika prasowego Policji informacji o zakończeniu postępowania w sprawie o popełnieniu wykroczenia. To ciekawe może być

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:53:21] • [IP: 95.129.224.***]

niech przestanie frana palić juz z ta stara skoda wiodło ze mógł by sobie nowego merola z salonu sprawic

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:49:53] • [IP: 178.238.246.**]

Stasiu Możejko miał rację mówiąc w jednym z wywiadów, żeby on zabrał te swoje opony i wyprowadził się z tąd.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:49:06] • [IP: 31.61.138.**]

Tępić zagrożenie na drogach !! Zero tolerancji dla drogowych piratów !! W Warszawie już dorwali gościa ze słynnej popisówkii BMW - tutaj Policja ma na tacy - do roboty !!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:48:58] • [IP: 95.129.225.**]

Wolno mu! Do mnie dzwonił!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:48:04] • [IP: 83.21.187.***]

WIEŚ TAŃCZY I ŚPIEWA ale KARMA i tak pana dopadnie

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:47:43] • [IP: 92.42.112.**]

Pan Przewodniczący Rady Miasta również jeździ bez pasów i wiecznie z telefonem przy uchu, i daje przykład dzieciom i młodzieży !

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:47:11] • [IP: 62.69.231.***]

Burak.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:46:26] • [IP: 62.69.203.**]

Janek u siebie na wsi jemu wsio wolno

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:45:39] • [IP: 94.191.187.**]

do ukarania odrazu, jak normalnemu czlowiekowi by zrobili zdjecie i dali dla policji to by policja odrazu ukarała

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:39:32] • [IP: 178.238.246.**]

Ryba psuje się od głowy.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:36:56] • [IP: 193.200.150.***]

I jeszcze używanie służbowego pojazdu do celów prywatnych.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:36:19] • [IP: 83.8.63.***]

większość z was tak jeżdzi po mieście niech każdy sam zrobi rachunek sumienia

Oglądasz 101-125 z 134
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■