POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [08.06.2014, 14:29:18] • Świnoujście

I gdzie ten daszek? Nie zdążą, będą kary

I gdzie ten daszek? Nie zdążą, będą kary

fot. Sławomir Ryfczyński

Jeszcze niedawno miasto zapewniało, że tego lata publiczność w amfiteatrze nie będzie narzekała na deszcz czy intensywne słońce. Obiekt miał być zadaszony. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja zrealizowana będzie z opóźnieniem.



Zadaszenie amfiteatru miało być gotowe na 15 lipca. Gołym okiem widać jednak, ze pracom daleko jeszcze do końca.

- Choć termin zakończenia inwestycji jeszcze nie upłynął, to wszystko wskazuje na to, że wykonawcy nie uda się go dotrzymać – przyznaje inspektor Hanna Lachowska ze świnoujskiego Urzędu Miasta.-

Termin oddania zadaszenia do użytku może się przesunąć o około 4 tygodnie. Wykonawca zapewnia, że robi wszystko, aby opóźnienie było jak najkrótsze.

Zgodnie z umową, wykonawca poniesie karę za niedotrzymanie terminu, która wynosi ponad 5 tys. złotych za każdy dzień zwłoki.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 22, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-22 z 22

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:51:51] • [IP: 80.245.182.**]

Moze zmurkiewicz i jego niedorzecznik oraz agatowska i kowalski dorzucą swoje roczne dochody jako radnych-bezradnych i prezydentów od przek... na drugą firmę i kilku dodatkowych robotników - wtedy może spełnią swoją czczą gadaninę o terminie oddania amfiteatru. Kolejny rok papraniny-paplaniny SLD i ich niedouczonych urzędasów narazi miasto na straty a mieszkańców na brak możliwości obejrzenia np Famy w amfiteatrze. Kiedy bylejakość SLD się tu wreszcie skończy ??

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:27:53] • [IP: 5.173.243.***]

23:42 --pod zadaszeniem amfiteatralnym nie można się dusić, bo nie ma ścian bocznych!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 08:07:38] • [IP: 83.11.59.***]

Za takie grosze tez bym sie nie spieszyl:) Niech placa godziwe pensje to ipracowac beda lepiej.Jaka placa, taka praca:)

Gość • Niedziela [08.06.2014, 23:42:39] • [IP: 149.254.49.***]

Bez urazy ale wolę siedzieć w słońcu niż się dusić pod zadaszeniem

Gość • Niedziela [08.06.2014, 23:30:49] • [IP: 62.69.229.**]

To są efekty przetargów, na których jedynym kryterium jest cena. Kilka dni temu z pompą otwierano z blisko rocznym opóźnieniem boisko przy Mieszku. Jedno z urządzeń już niesprawne, deski na ławkach już się rozsypują. A co będzie z zadaszeniem amfiteatru? Po miesiącu runie na głowy czy będziemy mieli powtórkę basenową z narodowego?

Gość • Niedziela [08.06.2014, 22:25:17] • [IP: 92.42.118.***]

Zakończenie prac montażowych nie oznacza możliwości korzystania z amfiteatru. Po zakończeniu prac rozpoczyna się procedura odbiorowa, po odbiorze należy powiadomić zgodnie z prawem odpowiednie instytucje, które mają określony czas na przedstawienie stanowiska, następnie należy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie i uprawomocnienie się decyzji. Biorąc pod uwagę niewiadomy czas zakończenia robót oraz prawne procedury trudno zrozumieć, że ktoś zaplanował imprezę inauguracyjną w lipcu.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 21:55:07] • [IP: 62.69.231.***]

Robotę na siedem dni robia trzy miesiące guzdroły.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 21:35:38] • [IP: 92.42.114.***]

ludzie teraz wszystko jest opużnione bo kazdy chce pracowac dłuzej.by zarobic wiecej.proste jak muj sąsiad.he he kużwa.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 21:06:30] • [IP: 92.42.117.**]

Do 15 lipca jest ponad miesiąc, ten dach to prosta konstrukcja stalowa skręcana z gotowych elementów. Wszystkie części są już na miejscu, część jest zmontowana, poskręcanie reszty części to tydzień, góra dwa i zostanie sporo czasu na montaż powłoki, spokojnie się wyrobią.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 20:01:44] • [IP: 80.245.190.*]

Teren budowy, wstęp wzbroniony. Ani hali widowiskowo-sportowej ani amfiteatru.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 19:45:59] • [IP: 83.170.97.**]

Byle pośpiech nie równał się tandetnemu wykonaniu.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 18:18:44] • [IP: 81.219.254.***]

Widzę i czytam, i dochodzę do wniosku, że na tym portalu to siedzą tylko stare/rzy zrzędy którym nic na tym świecie się nie podoba.Tylko zrzędzą, bo nic innego nie potrafią robić.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 18:15:44] • [IP: 178.238.249.**]

zasłona milczenia ty lepiej zamilcz w naszym mieście rządzi SLD nie PO i to własnie SLD podpisywało umowę na zadaszenie.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 16:59:45] • [IP: 178.6.193.***]

A to nie ta Ania Co w daszku smiga?

głodny wilk • Niedziela [08.06.2014, 16:14:38] • [IP: 95.129.224.**]

Daszek jest ok, ale niechby w tym amfiteatrze coś się działo, bo ostatnio to stoi pusty i żaden artysta tu nie zagląda. Więc te inwestycje w postaci daszka, to wyrzucone pieniądze w błoto. Błagamy. ...organizujcie coś dla młodszych i starszych. W Opolu, brak zadaszenia a widzów tysiące. Pozdr.

troll • Niedziela [08.06.2014, 16:01:40] • [IP: 46.230.137.**]

I będzie nowy bankrut...

Gość • Niedziela [08.06.2014, 15:47:23] • [IP: 88.156.234.***]

Jak zwykle, polskie bylejactwo!!

Gość • Niedziela [08.06.2014, 15:38:57] • [IP: 80.245.189.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [08.06.2014, 15:33:32] • [IP: 95.129.224.***]

Kolejny projekt zastępczy.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 15:09:42] • [IP: 62.69.231.***]

Nieudacznicy zatrudniają nieudaczników.

Gość • Niedziela [08.06.2014, 14:44:21] • [IP: 37.8.215.***]

"miasto zapewniało, że tego lata publiczność w amfiteatrze nie będzie narzekała na deszcz czy intensywne słońce": Też mi stwierdzenie! ja tam zawsze narzekałem ale na kąśliwe komary! a tak przy okazji : Niech ten rzecznik prezydenta odpowie nam mieszkańcom i turystom : czy pomyślano o tym żeby własne ta plaga nie dotykała nas w tym zadaszonym amfiteatrze?

o Zesłaniu milczenie... • Niedziela [08.06.2014, 14:32:54] • [IP: 188.33.240.**]

Chyba wszystko w Polsce jest z opóźnieniem od Błędolino do rychłego za chwilę wyrzucenia zapleśniałej elity władzy spod znaku PO.-----A przy okazji - szkoda, że nie piszecie o nocnych czuwaniach i pięknych śpiewach ostatniej nocy w kościołach w Świnoujściu - np.w parafii Stan.i Bonif.- bo dziś Zesłanie Ducha Św.

Oglądasz 1-22 z 22
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■