POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [07.06.2014, 08:28:45] • Świnoujście

Czytelnik: Na promie zmieściłyby się nawet dwa auta

Czytelnik: Na promie zmieściłyby się nawet dwa auta

fot. Czytelnik

Pracownicy Żeglugi Świnoujskiej pilnują, aby odległości między autami stojącymi na promie były bezpieczne, a jednocześnie takie, aby jednorazowo jednostka zabrała na pokład jak najwięcej pojazdów - twierdzi Hanna Lachowska ze świnoujskiego magistratu. To jak wyjaśnić to, co uwiecznił na zdjęciu nasz Czytelnik?

Tak właśnie rozstawiają samochody na promie - pisze do nas nasz Czytelnik. Oburzyła go duża przerwa między pojazdami, które wjechały na prom. Zrobił więc zdjęcie i do nas napisał.

Gdyby odstępy były mniejsze, na jednostce zmieściłyby się nawet dwa dodatkowe samochody – uważa Czytelnik.

Hanna Lachowska, inspektor z biura informacji i konsultacji społecznych Urzędu Miasta twierdzi, że pracownicy Żeglugi Świnoujskiej pilnują, aby odległości między autami stojącymi na promie były bezpieczne, a jednocześnie takie, aby jednorazowo jednostka zabrała na pokład jak najwięcej pojazdów.

- Osoby korzystające z przepraw często widzą, jak pracownik prosi kierowców o podjechanie bliżej auta stojącego przed nimi - kontynuuje Hanna Lachowska. - Na podstawie samego tylko tego zdjęcia, nie znając okoliczności, trudno jednoznacznie odpowiedzieć, w jakiej sytuacji zostało ono zrobione. Niewykluczone, że w trakcie załadunku pojazdów na pokład, zanim jeszcze pracownik żeglugi sprawdził odległości między autami lub po tzw. szybkim załadunku, który ma miejsce w przypadku wjazdu na prom karetki pogotowia ratunkowego na sygnale. Wówczas najważniejszy jest czas i szybkie przeprawienie karetki z chorym.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 69, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-69 z 69

Gość • Sobota [07.06.2014, 09:58:09] • [IP: 178.238.246.***]

niech pani Lachowska poświęci jeden dzień przypatrzy się pracy ustawiaczy jeden pokazuje kolejność wjazdu a 2metry za nim drugi pokazuje pas wystarczyłby jeden cumownik a swoją drogą kierowców też jest wina bo ja wjechałem.

Gośćskalpel • Sobota [07.06.2014, 09:50:29] • [IP: 79.185.113.*]

czw Swinoujściu policja ma renówkę ?

Gość • Sobota [07.06.2014, 09:49:44] • [IP: 37.30.236.***]

nie czas zajac sie tym dlaczego i poco auta z poza s-cia moga przeprawiac sie w weekendy?czy mieszkancy s-cia w weekend nie wyjezdzaja poza miasto?? chcieli by bardzo ale odstrasza ich stanie w godzinnej co najmniej kolejce!! Jasne jesli jest miejsce dlaczego nie zabrac kogos z poza s-cia ale takie sytuacje to rzadkosc !! obserwuje te sytuacje poniewaz przeprawiam sie niestety 2 x dziennie!

Gość • Sobota [07.06.2014, 09:41:30] • [IP: 62.69.252.***]

społeczniactwo

Piotr • Sobota [07.06.2014, 09:38:33] • [IP: 80.245.186.***]

Zależy od pracownika, jeden pan to mi kazał podjechać tak, że się zderzaki pocałowały.

Gość • Sobota [07.06.2014, 09:21:54] • [IP: 195.198.46.***]

Co za bzdurne tłumaczenia. Kiedys może i pilnowali odległości ale teraz to już historia. Sam nieraz chciałem zrobić zdjęcie ale nie bede się w to bawił. Proszę powiedzieć czemu ma służyć ta przerwa? Na prom mogłoby wjechać czasem ze 4 auta wiecej! Takich przerw-luk na promie jest za każdy razem znacznie więcej!

Gość • Sobota [07.06.2014, 09:16:31] • [IP: 88.156.232.***]

"Promiarze" tak pracuję od zawsze i na żadne uwagi nie reagują. To zwykła granda a przy tym marnowanie naszych pieniędzy, które dajemy na utrzymanie promów. A już marzeniem jest aby zachowywali się grzecznie, życzliwie i z uśmiechem.JBD

Gość • Sobota [07.06.2014, 09:16:01] • [IP: 93.94.184.***]

Przedewszystkim na zdjęciu widac, że Renault nie ma zbyt wiele miejsca jeżeli o szerokość a to z racji źle postawionego Scudo(chyba Scudo, ten niebieski). Po prostu jest postawiony zbyt do lewej.A jak wiadomo pasy na promie nie są symetryczne co także widać na zdjęciu. Wystarczy spojrzeć jak stoją Seicento i Forester(chyba Forester). Podjeżdżając bliżej, Renault mógłby zahaczyć lewym przodem o barierki i też widać to na zdjęciu.

Gość • Sobota [07.06.2014, 09:12:39] • [IP: 94.191.189.***]

to nie jest wina kierowcy tylko pracownoków żeglugi bo oni odpowiedzialni za ustawianie i porzadek

Gość • Sobota [07.06.2014, 09:12:19] • [IP: 62.69.251.***]

kolejne debilne zdiecie jakiegos barana. TAM napewno zmieszcza sie trzy pojazdy!! Promiarzom proponuje po wlosku od lini do lini to sie czytelnik zorientuje ze biora i tak wiecej jak przepisy mowia i niech zamykaja bramki ja przepis nakazuje to i szesc brac beda mniej! W tym miescie coraz wiecej glabow kierowca dupa-!! winny marynarz he he heAuthorem jest hyba rowerzysta

Gość • Sobota [07.06.2014, 09:06:32] • [IP: 31.2.31.***]

Potwierdzam wypowiedz Pani Rzecznik, ci kierowcy czasami są tacy durni i ślamazarni nawet miejscowi a nie mówjąc o złośliwości mają wypasione te fury nieraz niema fizycznej możliwości ustawienia dlatego czasami takie anomalie wychodzą.Są tacy ze panicznie boją się bocznych pasów, ja współczuje tym obsługujących że mają cierpliwość użerać się przez cały dzień.Jeszcze nikt nie pochwalił tych ludzi, że starają się jak mogą.Szybkie kursy robią, czekają na tych co się spieszą.Tylko jak hieny wyłapują okazie.Czy każdy z nich jest taki doskonały?

Gość • Sobota [07.06.2014, 08:52:51] • [IP: 94.191.189.***]

tacy sa marynarz slodkich wód

Gość • Sobota [07.06.2014, 08:49:54] • [IP: 37.47.123.**]

Bo te głupki, lesery, tzw. marynarze pokazują jedynie, zresztą często bardzo dziwnie, na który pas ma wjechać pojazd. Resztę mają w d...

Gość • Sobota [07.06.2014, 08:48:44] • [IP: 91.151.138.*]

Znowu temat powraca, mnie się takie odległości podobają i na nic nie narzekam - JEST WSPANIALE-

Gość • Sobota [07.06.2014, 08:48:00] • [IP: 95.129.224.***]

To może nie czepiajcie się ciągle promiarzy, tylko tego delikwenta w samochodzie. Jemu trzeba było zrobić zdjęcie i wrzucić do artykułu pod tytułem" chamstwo w mieście". O ile oczywiście Pani Hanna Lachowska nie ma racji. Z tego co widzę to panowie zawsze upychają auta, nie ma taryfy ulgowej nawet dla blondynek.

Gość • Sobota [07.06.2014, 08:44:33] • [IP: 79.184.104.***]

kilkanascie wolnych miejsc na bieliku a brodaty pan bez zebow z obslugi nie wpuszcz aut bo nie sa ze swinoujscia i taki prom odplywa czas sie tym zajac

Gość • Sobota [07.06.2014, 08:43:02] • [IP: 62.69.231.***]

Heheheh jedna luka, w której nie zmieściłby się nawet maluch i od razu donos. Co to się porobiło z ludźmi? Miasto kablarzy żądnych taniej sensacji... masakra.

Gość • Sobota [07.06.2014, 08:42:01] • [IP: 62.69.241.***]

Aktualni promiarze mają w nosie ile się zmieści, nie ich problem. Dawniej kazali dojeżdżać, ale taką sytuację widziałem bardzo bardzo dawno

Gość • Sobota [07.06.2014, 08:36:00] • [IP: 95.40.204.***]

PŁYWAM DO PRACY CODZIENNIE JAK BYM MIAŁ CYKAĆ ZDJĘCIE TAKIEGO MISTRZOWSKIEGO ZAŁADUNKU TO BM TO ROBIŁ TYLE RAZY ILE PŁYWAM CZYLI DWA RAZY DZIENNIE !!

Oglądasz 51-69 z 69
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■