POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.06.2014, 16:01:12] • Świnoujście

Postęp prac budowlanych Galerii Świnoujście

Postęp prac budowlanych Galerii Świnoujście

fot. Organizator

Budowa Galerii Świnoujście o powierzchni użytkowej 13 000 mkw., której inwestorem jest spółka Winston Sp. z o.o. przebiega zgodnie z planem. Realizacją inwestycji zajmuje się przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD Sp. z o.o. należące do grona największych firm budowlanych na Pomorzu Zachodnim.

Prace budowlane na terenie Galerii Świnoujście firma Calbud rozpoczęła jesienią 2013 roku, od wykonania rozbiórki budowli pozostających na terenie inwestycji. W grudniu 2013 przystąpiono do realizacji prac mających na celu przygotowania terenu pod zabudowę. W ciągu 5 miesięcy wykonano szereg robót rozbiórkowych i uszczelniających teren. Szczególnie ważne prace budowlane wiązały się z odwodnieniem terenu, wykonaniem siatki drenów wraz ze ściąganiem wody w I warstwie gruntu, ściągniecie I warstwy urobku celem założenia warstwy drenów pod odwodnienie. Zakończono już wykonanie kolejnego etapu drenów wraz z odwodnieniem docelowym do poziomu zgodnie z projektem.

Postęp prac budowlanych Galerii Świnoujście

fot. Organizator

Obecnie realizowane są prace związane z wykonaniem izolacji, zbrojeniem siatki dolnej oraz betonowania płyty dolnej. Trwają również prace zbrojarskie. W drugiej połowie czerwca 2014 osadzane zostaną płyty prefabrykowane tworzące strop nad kondygnacją +1. Realizacja prac będzie miała charakter piramidowy. Koniec stanu surowego konstrukcji żelbetowej planowany jest na połowę października 2014, ale możliwe jest wyprzedzenie tego terminu przez generalnego wykonawcę. Generalny wykonawca projektu, firma Calbud Sp. z o.o., posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w tego typu inwestycjach, realizowanych zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznych.

Postęp prac budowlanych Galerii Świnoujście

fot. Organizator

Świnoujście składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Powierzchnia handlowo-usługowa będzie wynosić 10 000 mkw. Galeria Na trzeciej kondygnacji obiektu umieszczony będzie parking dla łącznej ilości około 100 samochodów. Poza parkingiem znajdującym się w Galerii Świnoujście, w jej najbliższym otoczeniu położone są również parkingi ogólnodostępne, na których mieści się około 400 samochodów i z których również będą mogli korzystać klienci Galerii. W Galerii znajdować się będzie około 45 lokali i stoisk handlowych, powstanie także multipleks z 4 salami kinowymi. Najemcami Galerii Świnoujście będą m.in. firmy CCC, Cropp, Deichmann, H&M, Hebe, House, Mohito, Neonet, Reserved, Sinsay. Obecnie inwestor negocjuje kontrakty z najemcami z branży drogeryjnej, odzieży dziecięcej oraz sportowej. Galeria skomercjalizowana jest w 75 procentach.

Otwarcie Galerii Świnoujście – najbardziej wyczekiwanej inwestycji przez mieszkańców Świnoujścia nastąpi w drugim kwartale 2015 roku. Inwestorem projektu jest spółka Winston Sp. z o.o.


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 42

Gość • Czwartek [12.06.2014, 14:31:02] • [IP: 178.238.252.***]

"Świnoujście składa się z trzech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej." a ja myślałam, że Świnoujście leży na 44 wyspach...

Paulina • Wtorek [10.06.2014, 09:50:57] • [IP: 83.3.129.***]

Witam kochani, Wyprowadziłam się z rodzinnego Świnoujścia już 4 lata temu i jak przyjeżdżam do rodziców to duma i podziw mnie przepełnia. Nasze miasto jest śliczne rozwija się. Szkoda tylko że musiałam się wyprowadzić aby miasto zaczęło się rozwijać :) Następne pokolenia będą mogły robić zakupy u siebie a nie nabijać kabze Szczecinowi. Pozdrawiam was moi ziomeczkowie :)

Gość • Sobota [07.06.2014, 16:32:50] • [IP: 83.185.249.***]

Piotr i Pawel buhahhaah, w stonce was nie stac na zarcie a wy do P&P na zakupy. ... a pozatym jakie to sa te sklepy Rvedrese ? czy H&H buraki sa byly i beda... Spadam z tej wiochy za chwile...bleeeeeeee.A wy sobie tu siedzcie dalej buraczki :)

Piotr • Sobota [07.06.2014, 09:30:55] • [IP: 80.245.186.***]

Chyba ta niechęć w komentarzach to tylko i wyłącznie ze strony świnoujskich handlowców, którzy już nie będą mogli nakładać swojej nienormalnej marży na produkty, aby nadal pozostać konkurencyjnymi. A na galerię czekałem nie wiem jak długo, człowiek musiał tych sklepów w Szczecinie szukać bo w Ś-ciu wielkie g. było, a i tak wydawałem dużo mniej przez promocje w tych sklepach nawet z ceną dojazdu, niż u nas. To samo z kinem, w końcu będzie to już w ogóle nie będzie powodu, żeby opuszczać to piękne miasto. A jak komuś przeszkadza beton to radzę się wyprowadzić do lasu i tam sobie polować na dziki. Gdyby miastem rządzili emeryci komentujący na tym serwisie, to byśmy dzisiaj żyli w chatkach z kupy i umierali na grypę, no bo postęp to przecież samo zło.

Gość • Piątek [06.06.2014, 17:45:33] • [IP: 83.21.36.*]

No cóż tyle sklepów ilu mieszkańców a pracy niet.Dla kogo te galerie chyba dla sąsiadów zza miedzy no i oczywiscie dla wczasowiczów.

Gość • Piątek [06.06.2014, 17:41:09] • [IP: 89.204.139.**]

proponuje wyprowadzkę do troszyna tam nie ma biedronek i innych dużych sklepów więc można się rozwijać !! i na konkurencje nie trzeba będzie narzekać!co za ludzie tylko narzekać potrafią !!

Gość • Piątek [06.06.2014, 17:07:05] • [IP: 31.61.130.***]

Brawo dla prezydenta miasta duzo dla miasta zrobil. A za mozejko dziadostwo zadnych zmian niebylo żadnych.

Gość • Piątek [06.06.2014, 11:58:05] • [IP: 93.94.190.***]

Indyki cieszą się ze święta - te sklepy sa jak odkurzacze, wciągną resztkę wolnego handlu i wydalą.

Gość • Piątek [06.06.2014, 11:43:42] • [IP: 62.69.253.***]

dobrze tak handlowcom jak głosowali tak mają, zwisa mnie to i dynda co tam bedzie galeria, wychodek, czy burdel, a co z budynkami co zostały zniszczone przez tą zafajdana budowę, akurat niewolnikom co zarabija 1200zł.najbardziej potrzebna galeria, zakład przemysłowy, jak kiedys Odra, co by ztrudniała parę tysięcy osób a nie jakieś g---a

Gość • Piątek [06.06.2014, 09:01:58] • [IP: 95.41.144.***]

No no...H&H, RVEDRESE, SOTIQS...

Gość • Piątek [06.06.2014, 08:45:35] • [IP: 92.42.116.***]

Oczywiscie dyzurni malkontenci juz klapia dziobami... Zalosne!! Gość • Czwartek [05.06.2014, 22:27:47] • [IP: 88.156.233.***]>> bedziemy za Toba tesknic! Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:50:27] • [IP: 193.200.150.**]>> A Ty duszo artysty od siedmiu bolesci... Trzeba bylo zlozyc swoj projekt! Gość • Czwartek [05.06.2014, 23:37:45] • [IP: 88.156.235.**]>> Ty marudo tkwij dalej w marazmie, a Sezamkowa i inne cuda XIX wieku wciaz sa dla Ciebie dostepne... Niestety!!

Gość • Czwartek [05.06.2014, 23:37:45] • [IP: 88.156.235.**]

handlowcy podziękują obecnej władzy za posłanie ich na bruk oczywiście w zbliżających się wyborach :)

Gość • Czwartek [05.06.2014, 23:30:25] • [IP: 88.156.233.***]

Już chyba Organizator się zapomniał no przecież ten temat już drążymy od prawie ponad 2 tygodni! Ludzie opamiętajcie się hehe wieśniaki :D -, -

Gość • Czwartek [05.06.2014, 23:20:55] • [IP: 178.238.252.***]

Obecnie inwestor negocjuje kontrakty z najemcami z branży drogeryjnej, odzieży dziecięcej oraz sportowej.. ...następny rossmann?? czy natura ??

Gość • Czwartek [05.06.2014, 22:35:40] • [IP: 92.42.119.***]

i znowu artykuł sponsorowany wyprodukowany przez dział PR inwestora... :)

Gość • Czwartek [05.06.2014, 22:27:47] • [IP: 88.156.233.***]

Świnoujskie wieśniaki hehe już za 2 lata się wyprowadzam z tego miasta to tylko inne miasta wspiera wymaganie tego miasta już mam tego dosyć tych galerii, kauflandów, i pretensji do jakiś moherów i komun. Pa pa :(

Gość • Czwartek [05.06.2014, 21:51:06] • [IP: 93.94.184.***]

super!! nie mogę się doczekać:)

Gość • Czwartek [05.06.2014, 21:34:42] • [IP: 31.61.254.**]

Super gratuluje pomyslu, , wkoncu

Gość • Czwartek [05.06.2014, 21:11:17] • [IP: 93.94.184.***]

A jak szybko po wybudowaniu się zawali??

j444 • Czwartek [05.06.2014, 20:41:04] • [IP: 80.245.182.***]

Jeżeli komuś nie pasuje beton to proponuję Wietnam i bambusowe budowle.

Gość • Czwartek [05.06.2014, 20:33:23] • [IP: 93.94.188.***]

BRAWA DLA GRAFIKA ZA REKLAMY, BRAWA...

ryynio • Czwartek [05.06.2014, 20:32:23] • [IP: 83.249.24.**]

80% powierzchni tej galerii zajmą sklepy z ciuchami... a takich sklepów jest juz sporo, ciekawe czy po pierwszych tygodniach zainteresowanie sie utrzyma bo jest spora konkurencja od ciucholandów :-)

Gość • Czwartek [05.06.2014, 20:08:37] • [IP: 80.245.186.***]

ale info hahaha odwodnienie terenu to JEST COS :D:D

o utalentowanych inaczej • Czwartek [05.06.2014, 20:05:44] • [IP: 31.175.61.**]

Wybitnym dokonaniem firmy Calbud na tej budowie jest spowodowanie pęknięć domu mieszkalnego. Nie każdy by potrafił waląc kafarem w miejsce na budowie, zniszczyć coś poza budową.

Gość • Czwartek [05.06.2014, 20:03:58] • [IP: 88.156.233.**]

Podobno ma być Cinema 3D i " Piotr i Paweł"

Oglądasz 1-25 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■