POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [05.06.2014, 17:34:51] • Świnoujście

Źle, niedobrze, tragicznie

Źle, niedobrze, tragicznie

Pan Zbigniew pozuje dla Czytelników portalu iswinoujscie.pl(fot. Sławomir Ryfczyński )

Świnoujskie dorożki nigdy nie były wizytówką, niegdysiejszego cesarskiego kurortu. Brzydkie, na gumowych kołach wiejskiej urody, budziły zachwyt zagranicznych gości w rozmiarze XXL z fantazyjnymi plerezami. I drwiny zachodnioeuropejskich turystów. Urzędnicy miejscy słusznie próbowali uporać się tym problemem, ale zrobili jak umieli. Chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle. Czyli wozy konne, bo dorożki to są w Krakowie, stały się jeszcze brzydsze a powożący nimi niezadowoleni.

Urzędnikom zabrakło determinacji a może odwagi aby rozwiązać problem. Pojazdom zwanym zwyczajowo dorożkami w Świnoujściu nie pomoże nic, ani malowanie ani śmieszne stroje woźniców nie uwzględniające nawet płci powożących i zmiennych warunków pogodowych.

Źle, niedobrze, tragicznie

fot. Sławomir Ryfczyński

Zmuszanie nakazami administracyjnymi do kupowania drogich strojów (pelerynka 370 złotych) nie pomoże w rozwiązaniu problemu.

- Aż 370 złotych kosztuje sama kurtka, są bardzo drogie. Taniej można kupić kurtkę firmową - mówi pani Małgorzata.

Tylko wymiana pojazdów na takie lub podobne, do tych które jeżdżą w Krakowie, sprawi że po kurorcie za jaki chce uchodzić Świnoujście będą jeździć ładne dorożki.

Źle, niedobrze, tragicznie

fot. Sławomir Ryfczyński

Przecież można dać roczny lub dwuletni okres przejściowy dla właścicieli świnoujskich dorożek na zmianę konstrukcji powozów. I konsekwentnie wymagać po tym terminie.
Pudrowanie tutaj niczego nie rozwiąże jak widać, a wręcz pogorszy sytuację.


- Za brak stroju przewidziana jest miesięczna kara zakazu wjazdu na promenadę, bo tam mamy od wtorku nasze tzw. getto, musimy mieć przepustki bez przepustki nie wjedziemy. Urząd Miasta wydaje identyfikatory, które uprawniają nas do wjazdu na promenadę- mówi dalej pani Małgorzata.


Że można inaczej, widać nawet w Świnoujściu po którym jeździ jedna ładna biała dorożka i niestety trzydzieści dziewięć „gumofilców”. Od władz miasta zależy co będzie wizytówka naszego coraz piękniejszego miasta, trzeba tylko więcej odwagi, może po wyborach będzie łatwiej.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 89, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 89

Gość • Czwartek [05.06.2014, 20:07:26] • [IP: 88.156.233.***]

Tak, czy inaczej dziadostwo. ...

Gość • Czwartek [05.06.2014, 20:04:06] • [IP: 80.245.178.***]

Brak słów. Ubekistan osiągną kolejny cel. Upodlił woźniców.

Gość • Czwartek [05.06.2014, 20:03:44] • [IP: 88.156.235.***]

PO co są te dorożki ? Nie róbcie wiochy. ..mamy 21 wiek !

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:51:14] • [IP: 80.245.178.**]

A ja uważam, że strój jest ładny i pan się elegancko prezentuje, a zarazem pozytywnie, optymistycznie, mówcie co chcecie... :)

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:47:23] • [IP: 80.245.181.***]

Widać wśród komentujących nieustający kretynizm w rozumowaniu i pojmowaniu pewnych i wręcz wszystkich kwestii.Ale chyba o to na tej stronie chodzi.

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:45:07] • [IP: 193.200.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:41:06] • [IP: 80.245.190.**]

Ale , , sraczka, , !!

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:31:49] • [IP: 217.144.218.**]

Ja tych facetów nie rozumiem, dlaczego mają takie za przeproszeniem" gówna", czy nie rozumieją, że mając normalną dorożkę więcej zarobią?

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:28:38] • [IP: 75.157.3.***]

niech Pan zmieni jeszcze te buty, nie pasuja, najlepiej czarne !

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:26:29] • [IP: 83.21.26.**]

370zl hahahaha ktos ladna kasiore zrobil tyle tlyko powiem

Tumor M. • Czwartek [05.06.2014, 19:26:22] • [IP: 80.245.184.**]

Jaki jest sens drugiego zdania?? O co, k..., chodzi autorowi??!!

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:25:19] • [IP: 80.245.189.***]

michalska chcialaby jak u siebie we wschodniej wiosce

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:20:14] • [IP: 193.200.150.***]

Pasuje temu szanownemu panu kamizela do felg. P.S. Sorry, ale Świnoujście już nie jest cesarskim kurortem. Który polski cesarz wypoczywał w Świnoujściu i kiedy? Dlaczego polaczki lansujecie się na plecach Niemców? Jeżeli ktoś by mi stawiał warunki, jak mam być ubrany w pracy u siebie, to bym tej pomysłodawczynie połamał nogą żebra nogą od krzesła, albo oblał kretem mongolską facjatę.

Lenin w urzędniku żywy • Czwartek [05.06.2014, 19:17:56] • [IP: 31.175.61.**]

Śmierdzi mi to socjalizmem, to branie pod knut ludzi. A gdyby tak metodą kapitalistyczną - dać jakąś ulgę finansową, podatkową za zmianę wyglądu dorożki, coś DAĆ zamiast odbierać?

Gość • Czwartek [05.06.2014, 19:07:24] • [IP: 80.245.189.***]

A w mundurki urzędniczki poubierać żeby wyglądały tak samo a nie z cycami na wierzchu przed petentem paradować. Co mają powiedzieć urzędniczki które mają mniejsze wdzięki- zazdroszczą i nie pracują efektywnie. Ja się pytam dla czego z ludzi którzy kładą na pensję naszych pożal się Boże urzędników miesiąc w miesiąc, robi się debili?! Jak oni wyglądają?! Nasi urzędasy zapominają zkąd na chleb powszedni mają, ale debilne i obrażające pomysły wdrażają w życie bez żadnych konsekwencji. Na ten przykład nie wiem komu zależało na zablokowaniu przez półkule parkowania samochodu przy warsztatach na ul. Rycerskiej. Przecież oni muszą wiedzieć że to właśnie oni i my wszyscy płacimy haracz na ich pensje i dzięki temu te nieroby mają co do gara włożyć. Brak poszanowania obywatela, podatnika może odbić się silną czkawką na naszych decydentach.W końcu jak wszyscy z tąd wyjadą to nasz prezydent z Panią zastępcą może weźmie się do roboty, tylko z kąd na pensję wezmą??

Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:51:38] • [IP: 37.31.181.**]

urząd chce wykończyć dorożkarzy jakimiś bzdurnymi identyfikatorami.. jak w dawnej UB. nie wjedziesz na promenadę jak nie masz kwitu. taksówki nie mają i jeżdżą. najśmieszniejsze jest to jak straż miejska gania teraz dorożkarzy, i pilnuje żeby mieli kapelusz na głowie. to jest teraz główne zadanie straży m.

Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:46:35] • [IP: 88.156.234.***]

Elegancko. Lepsze to niż dresy z lat 80tych i guziki. Brawo oby tylko uśmiech na twarzy zawitał i do przodu!

Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:45:19] • [IP: 92.42.114.**]

gościu 17;59 garnitur to kosztuje od 700 zl wzwyż widać nigdy nie kupowałeś chyba że w lumpeksie

Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:33:44] • [IP: 188.183.60.***]

Ten stroj jest rzeczywiscie smieszny. Moze gdzies w Wenecji, albo podobnym miejscu pasuje, a u nas to wyglada jak gondolier, ktoremu sie gondola utopila. Nie wiem dlaczego nie wystarczylo wymyc dorozek i zadbac lepiej o konie. (A przy okazji usunac pijanych meneli, bo oni to na 100% wsytd dla miasta).

Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:32:55] • [IP: 31.19.183.**]

Niech koniowi założą te kamizelke. Będzie istny cyrk na kołach!

Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:28:05] • [IP: 77.253.139.**]

Tendencyjny tytuł i woźnica dobrany pod tezę, że wszystko jest źle, niedobrze i tragicznie. Panie Ryfczyński nie od razu Kraków zbudowano - ja widzę postęp i mieszkańcy też

Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:23:24] • [IP: 5.173.140.***]

i gdzie ta wolnosc o ktora walczylismy??!!

Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:22:06] • [IP: 80.245.185.**]

mam pomysł... ..wymyślmy ubiory dla urzędników i jeden ekstra dla prezia...

Gość • Czwartek [05.06.2014, 18:15:14] • [IP: 80.245.191.**]

racja

B • Czwartek [05.06.2014, 18:12:42] • [IP: 92.42.114.**]

hahaha Je**em haha gożej niż" ogrodowe krasnale" haha

Oglądasz 51-75 z 89
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■