POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.06.2014, 17:41:59] • Świnoujście

Koniec wyścigów na placu?

Koniec wyścigów na placu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Przegonić rowerzystów z Placu Wolności? Taką propozycję złożył na niedawnej sesji radny PO Rafał Pusz. Robert Karelus przyznaje, że rowery jeżdżą po placu nielegalnie. - Będziemy apelowali do rowerzystów, aby wjeżdżając na plac Wolności zsiadali z rowerów - mówi rzecznik prezydenta.

Piesi za nimi nie przepadają. Nadjeżdżają niespodziewanie. Nierzadko z dużą prędkością. Łatwo o wypadek. Szczególnie w takim miejscu jak Plac Wolności, gdzie bywają tłumy, kręcą się dzieci. Radny Platformy Obywatelskiej Rafał Pusz przypomniał, że podobny problem był na promenadzie i udało się go rozwiązać.

Radny z Sojuszu Lewicy Demokratycznej Robert Gawroński stwierdził, że na promenadzie było to możliwe, bo dla rowerzystów wyznaczono osobną trasę.

Robert Karelus, rzecznik prezydenta przyznaje, że interpelacja Rafała Pusza wzbudziła wśród rowerzystów ogromne emocje.

- Już bezpośrednio po jej zadaniu zaczęły dzwonić do mnie telefony z zarzutami, że pan radny chce ograniczać przywileje rowerzystów w mieście, gdzie jednoślad jest tak popularny - mówi rzecznik prezydenta.

Robert Karelus przyznaje jednak także , że radny ma też wielu swoich obrońców.

- Prawda jest taka, że zgodnie z prawem, nie można poruszać się rowerami po chodnikach, placach miejskich, o ile nie ma tam specjalnie wyznaczonych tras - mówi rzecznik.- W przypadku Placu Wolności takiej trasy nie ma i raczej nie będziemy jej wyznaczać. Jest to bardzo popularne miejsce wypoczynku, spotkań, eventów, wystaw, na które mieszkańcy i turyści chcą dotrzeć także rowerami. W tym przypadku apelujemy i będziemy apelowali do rowerzystów, aby wjeżdżając na plac Wolności zsiadali z rowerów, bądź je prowadząc bądź wykorzystując do tego specjalne stojaki. Musi w tym przypadku dojść do konsensusu pomiędzy rowerzystami i pieszymi. Zresztą, zdecydowana większość rowerzystów przestrzega w tym zakresie obowiązującego prawa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 75

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:26:24] • [IP: 88.156.234.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

zielony cipek 444 • Poniedziałek [09.06.2014, 19:24:35] • [IP: 80.245.186.***]

ja i tak bende zapier po placu :]

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:23:48] • [IP: 92.42.113.***]

Jak zrobicie tak żeby kierowcy samochodów nie jeździli po Placu to ja też przestane jeździć po nim rowerem. A do tego czasu będę jeździł rowerem po Placu Wolności.

ćip.ka 4444 • Poniedziałek [09.06.2014, 19:22:58] • [IP: 80.245.186.***]

co * rowerem nie to czym chuliajkom

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:21:46] • [IP: 62.69.254.***]

Hura! Samochodów już nie ma! Teraz jednoślady potem już tylko piesi i dopiero będzie super przestrzeń!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:21:10] • [IP: 93.94.188.**]

Ciekawe jak inaczej przejechać przez plac wolności i co się takiego dzieje ze sobie ktoś przejeżdża.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:09:32] • [IP: 80.245.189.***]

a w Szczecinku, ktoś odnawiając rynek pomyślał o ścieżkach dla rowerów.Radni mieli wgląd w plany placu ale oczywiście pan Pusz się obudził.Pusz mądry po szkodzie

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:57:25] • [IP: 62.69.203.**]

Tak jak z promu zjeżdżają nie patrzą na pieszych

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:47:44] • [IP: 193.200.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:44:29] • [IP: 193.200.150.***]

Gość  Poniedziałek [09.06.2014, 18:08:29]  [IP: 46.171.117.***] - To trzeba było pilnować swojego siusiumajtka.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:42:32] • [IP: 193.200.150.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:36:13] • [IP: 92.42.119.**]

Przegonić PO od żłoba !!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:31:56] • [IP: 80.245.191.***]

Ciekawe co powiedzą piesi jak zaczną lepić mandaty za poruszanie się po ścieżkach rowerowych a spotykam się z tym na codzien ciagnie się takie ciele po ścieżce i na dźwięk dzwonka jeszcze łapami macha

1518 mieszkanka • Poniedziałek [09.06.2014, 18:31:25] • [IP: 92.42.114.***]

Karuzeli ciąg dalszy - nie podobał się Plac Wolności ?? następnie za dużo ludzi siedziało na ławkach, było że dzieci kąpią się w wodzie z fontanny i sikają do wody podczas tych kąpieli / ciekawe kto to sprawdzał/. Teraz intelektem błysnął Pan Radny. Bo na sesji wypada zgłosić interpelacje i tu Radny się wykazał. Proponuję na placu postawić taki grzybek jak dla wartownika i tam Pan Radny z karabinem może stać pilnować zatrzymywać rowerzystów. Obok promenady jest ścieżka rowerowa a plac trzeba objechać na około -- a tam wąskie ulice Piastowska, Bolesława Chrobrego, Armii Krajowej. Duży ruch samochodowy i to jest dopiero duże zagrożenie wypadków. Najlepsze rozwiązanie to Pana Radnego i wszystkich rowerzystów wygonić z miasta nie będzie problemu --- ale co będzie z najbliższą Masą Krytyczną.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:29:03] • [IP: 92.42.119.***]

Pusz niech się puszy to ja jadąc rano do pracy mam objechać pół miasta.

lysy • Poniedziałek [09.06.2014, 18:22:18] • [IP: 164.126.9.**]

zrobcie jeszcze sciezki rowerowe, tablice rejestracyjne dla rowerow, fotoradary i kasa murowana

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:21:24] • [IP: 93.94.186.***]

Wystawić straż miejską, policję i Michalską- niech pilnują tego betonu-bo im rozjeżdżą i ubrudzą-koszty i tak pokryją mieszkańcy!!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:17:14] • [IP: 62.69.251.**]

Do wyścigów rowerowych to się akurat beton plac najbardziej nadaje. Pod każdym innym względem to inwstycyjna porażka.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:16:28] • [IP: 92.42.116.***]

Proszę jeszcze namówić rowerzystów, którzy wjeżdżają na przejścia dla pieszych, żeby zechcieli choć odwrócić głowę i spojrzeć czy nie jedzie samochód. W tej chwili to aż zabawne, jak bardzo rowerzyści uważają, że ich bezpieczeństwo zależy od kogoś innego :) Chwalę też oszczędność władz: spowalnianie ruchu poprzez nieremontowanie ulic jest naprawdę skuteczne, choć można kogoś najechać, kiedy człowiek jest zajęty omijaniem dziur i kanałów.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:10:28] • [IP: 92.42.118.***]

i tak 3 mac

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 18:08:29] • [IP: 46.171.117.***]

Święta racja. Szłam z 4-letnia wnuczką i najechał na nas 7 letni (około) chłopiec na rowerku. Moja wnuczka upadła i złamała rączkę a chłopiec uciekł. Oczywiście opiekun chłopca się nie znalazł. Najwyższy czas żeby był zakaz jazdy rowerem.Male dzieci są naprawdę w niebezpieczeństwie.

Jelop • Poniedziałek [09.06.2014, 17:58:51] • [IP: 93.94.190.***]

Ten plac jest skopany na maksa. Jedynie kawalek" plazowy" daje rade reszta to jakas pomylka. Powinni zrobic dla rowerzystow polaczenie Boh Wrzesnia z Bema ale niestety juz za pozno bo jak wystawia stoliki z kawiarni jest tam za wasko na sciezke.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 17:58:25] • [IP: 62.69.203.***]

A ja i tak będę jeździć rowerem po Placu Wolności bo mi się tak podoba !

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 17:57:14] • [IP: 193.200.150.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 17:50:53] • [IP: 92.42.116.***]

a zgodnie z jakimi przepisami, poruszają się po placu samochody i to nie tylko osobowe?

Oglądasz 51-75 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■