POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.06.2014, 17:41:59] • Świnoujście

Koniec wyścigów na placu?

Koniec wyścigów na placu?

fot. Sławomir Ryfczyński

Przegonić rowerzystów z Placu Wolności? Taką propozycję złożył na niedawnej sesji radny PO Rafał Pusz. Robert Karelus przyznaje, że rowery jeżdżą po placu nielegalnie. - Będziemy apelowali do rowerzystów, aby wjeżdżając na plac Wolności zsiadali z rowerów - mówi rzecznik prezydenta.

Piesi za nimi nie przepadają. Nadjeżdżają niespodziewanie. Nierzadko z dużą prędkością. Łatwo o wypadek. Szczególnie w takim miejscu jak Plac Wolności, gdzie bywają tłumy, kręcą się dzieci. Radny Platformy Obywatelskiej Rafał Pusz przypomniał, że podobny problem był na promenadzie i udało się go rozwiązać.

Radny z Sojuszu Lewicy Demokratycznej Robert Gawroński stwierdził, że na promenadzie było to możliwe, bo dla rowerzystów wyznaczono osobną trasę.

Robert Karelus, rzecznik prezydenta przyznaje, że interpelacja Rafała Pusza wzbudziła wśród rowerzystów ogromne emocje.

- Już bezpośrednio po jej zadaniu zaczęły dzwonić do mnie telefony z zarzutami, że pan radny chce ograniczać przywileje rowerzystów w mieście, gdzie jednoślad jest tak popularny - mówi rzecznik prezydenta.

Robert Karelus przyznaje jednak także , że radny ma też wielu swoich obrońców.

- Prawda jest taka, że zgodnie z prawem, nie można poruszać się rowerami po chodnikach, placach miejskich, o ile nie ma tam specjalnie wyznaczonych tras - mówi rzecznik.- W przypadku Placu Wolności takiej trasy nie ma i raczej nie będziemy jej wyznaczać. Jest to bardzo popularne miejsce wypoczynku, spotkań, eventów, wystaw, na które mieszkańcy i turyści chcą dotrzeć także rowerami. W tym przypadku apelujemy i będziemy apelowali do rowerzystów, aby wjeżdżając na plac Wolności zsiadali z rowerów, bądź je prowadząc bądź wykorzystując do tego specjalne stojaki. Musi w tym przypadku dojść do konsensusu pomiędzy rowerzystami i pieszymi. Zresztą, zdecydowana większość rowerzystów przestrzega w tym zakresie obowiązującego prawa.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 75

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 23:03:11] • [IP: 178.238.252.***]

Zacznijmy od tego że nie tylko rowerzyści tam jeżdzą ale teżna deskach do nich nikt się nie przyjebie tylko do rowerzystów. Najlepszy ten 2 jak hcesz bawić się w przepisy to rowerem można jechać po chodniku który ma 1.5m a tam taki jest następnym razem rozjade każdego pieszego na ścieżce rowerowej.

JD • Poniedziałek [09.06.2014, 22:43:50] • [IP: 46.238.125.***]

a z tego balkonu nad dawnym neptunem kiedyś przemawiał admirał Wilhelm Canaris (i ponoć sam Adolf H.) - tak zapamiętałem z tego co Pan Dubiel nas na historii uczył :)

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:37:00] • [IP: 62.69.251.***]

Nie ma ścieżki to jedziecie, rowerowe niedorozwoje, JEZDNIĄ. Nie, kórwa, chodnikiem, bo to ZABRONIONE tylko JEZDNIĄ!! Dotarło?

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:19:24] • [IP: 80.245.189.***]

A co z samochodami wjeżdżającymi od u. Bema w kierunku ul. Boh Września lub Piłsudskiego,. Mogą jeździć oraz na ul Monte Cassino w stronę Armii Krajowej.Najlepiej przyczepiać się do rowerzystów.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 22:04:22] • [IP: 92.42.117.**]

Zamiast zrobić ścieżkę, łatwiej zakazać, ot logika władz.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 21:32:53] • [IP: 88.156.235.**]

Warto zapytać Unię, czy taki tłumok z UM może zabronić jazdę rowerem. W końcu kto to finansował??

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 21:17:03] • [IP: 80.245.184.***]

Rozumiem zachować ostrożność ale żeby zaraz zakaz przejechania na rowerze? Ja nie w temacie-wybory jakiś się zbliżają?

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 21:11:31] • [IP: 80.245.185.***]

Panie radny Pusz.A CZym Pan Jeżdzisz?Chyba nie pieszo!!

MAC • Poniedziałek [09.06.2014, 21:11:03] • [IP: 200.59.10.**]

Panno rowerzystko, czy nie za często rowerzystom wszystko przeszkadza? Samochody wam zajeżdżają drogę, to znowu piesi notorycznie włażą tam, gdzie nie wolno. Może skończcie z tym narzekaniem i spróbujcie po prostu użyć mózgu, jeżeli takowy jeszcze posiadacie.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 21:08:54] • [IP: 92.42.117.***]

to zróbcie ŚCIEŻKĘ dla rowerów, bo nie wiem, którędy mam jechać rowerem... Chyba, że ktoś wie to proszę o odpowiedź...

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 21:04:30] • [IP: 88.156.233.***]

panie pusz pokaz pan miejsce w niemiec gdzie musisz pan zrzucić dupe z rowera ??

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:45:28] • [IP: 62.69.241.***]

uważaj bo...

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:40:04] • [IP: 93.94.191.***]

APEL DO WŁADZ! bardzo proszę o wytyczenie ścieek rowerowych, tak aby i rowerzyści mogli się poruszać prez centrum miasta! z promu w stronę Karsiborskiej jechać nabrzeżem nie można, placem też nie. . u licha to jak się poruszać? ścieżki są głupawo, bez pomyślunku rozwiązane! kończą się bez sensu a i ich przebieg też sensu nie pokazuje.. cudowny róg budynku na tyłach PEcu na ścieżce - gratulacje! i takich kwiatków jest wiecej...

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:26:54] • [IP: 62.69.251.***]

Już widzę ten koniec. Kto niby miałby dopilnować, żeby pedałujace matoły zniknęły z chodników?

Gość- dziadzia. • Poniedziałek [09.06.2014, 20:26:06] • [IP: 37.8.215.***]

Radny objawienia doznał. Wybory się zbliżają. Do tej pory jakoś rowerzystów nie dostrzegł!

Gość-dziadzia • Poniedziałek [09.06.2014, 20:22:43] • [IP: 37.8.215.***]

Przynajmniej panowie menelowie mają gdzie nogi moczyć i się umyć. A dzieci mogą w tym już szambie przebywać.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:20:12] • [IP: 95.129.224.***]

pusz wykonał takie pierdnięcie, że aż w Karsiborzu zaśmierdziało i trzeba było nosy zatykać. Może pusz powinien zmienić dietę, żeby takich srak nie puszczał.

Gość-dziadzia. • Poniedziałek [09.06.2014, 20:19:11] • [IP: 37.8.215.***]

Wyborcy, pamiętajcie, władcami miasta są wasi wybrańcy. Świni jak nie dasz koryta to ryje. Dobrze że ten plac jest z betonu!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:16:50] • [IP: 80.245.179.***]

przecież formalnie to jest dalej droga :] więc o co mu chodzi ?

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 20:12:31] • [IP: 193.200.150.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:49:34] • [IP: 37.8.215.**]

tam jest strefa zamieszkania i jeździć rowerami można - Karelus nie zna przepisw !!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:48:52] • [IP: 83.8.63.***]

co za idiotyczny postulat, panie pusz na takich pomysłach nie nie da się zrobić kariery w polityce

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:48:25] • [IP: 62.69.203.**]

Na promie jeszcze zróbcie porządek

Panna Rowerzystka • Poniedziałek [09.06.2014, 19:37:32] • [IP: 95.129.228.***]

dzisiaj o mało co nie przejechałam 3 osób.. wszystkie wlazły na ścieżkę dla rowerów (mniej więcej co 200m napotykałam na idiotów) i oczywiście nie reagowali na dźwięk dzwonka u roweru! Przez plac zawsze spokojnie jeżdżę do pracy i z niej wracam, ale piesi chodzą slalomem i sami sobie stwarzają zagrożenie! Że nie wspomnę już o tym jak widziałam dzisiaj dziadunia o lasce, który ledwo trzymając się na nogach przechodził na czerwonym świetle przez pasy! Proponuję zająć się karaniem pieszych, którzy notorycznie włażą tam, gdzie nie wolno, a nas rowerzystów zostawić w spokoju!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 19:34:23] • [IP: 193.200.150.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 26-50 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■