POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [07.07.2014, 09:04:41] • Świnoujście

Panie są zadłużone. Sprawdzamy oświadczenia majątkowe

Panie są zadłużone. Sprawdzamy oświadczenia majątkowe

fot. Sławomir Ryfczyński

Małgorzata Szmajda, dyrektor szpitala Miejskiego zarobiła w ubiegłym roku więcej niż Joanna Agatowska, zastępczyni prezydenta odpowiedzialna za sprawy zdrowotne i społeczne w całym mieście. Zajrzeliśmy też do oświadczenia majątkowego Jolanty Jędrak, dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego.

Według najnowszego oświadczenia majątkowego, Joanna Agatowska zastępca prezydenta odpowiadająca za zdrowie i opiekę społeczną w naszym mieście zarobiła w ubiegłym roku 144 637,80 zł brutto. Z lokat bankowych miała 2345,61 zł odsetek.

Na lokacie w banku odłożyła 72 tys. zł (do tego dochodzą odsetki 2108,25 zł). Na rachunku oszczędnościowym ma 1137,32 zł ( odsetki: 237,36 zł), a rachunku bieżącym: 2527,93 zł. Razem daje to 78 010,86 zł. Joanna Agatowska ma trzy mieszkania (współwłasność małżeńska). Pierwsze o powierzchni 54 m kw. i wartości 270 tys. zł. Dwa pozostałe mają po 26,10 m kw. ( wartość każdego to ok. 100 tys. zł). W oświadczeniu wpisała hyundaia Santa Fe z 2006 r.( współwłasność małżeńska) i młodszą o rok toyotę avensis, której współwłaścicielem jest syn.

Na słabe zarobki nie powinna tez narzekać Małgorzata Szmajda, dyrektor szpitala Miejskiego w Świnoujściu. Zarobiła nawet więcej od Joanny Agatowskiej. Tylko w ubiegłym roku jako członek zarządu szpitala dostała 148 665 zł. Za prawa autorskie otrzymała 1435 zł. W banku ma odłożone 5500 zł. Dyrektor szpitala wykupiła też polisę ING o wartości ok. 8805 zł, w Funduszu IKE- 3384 zł i funduszu inwestycyjnym- ok. 2500 zł.

Małgorzata Szmajda ma dom o pow. 250,8 m kw., wart ok. 700 tys. zł (współwłasność małżeńska) i działkę budowlaną 1576 m kw. Jeździ volvo XC60 z 2012 r. Ale spać raczej spokojnie nie może. Do spłacenia ma kredyt hipoteczny we frankach zaciągnięty w PKO BP (76 901,93). Do tego konsumpcyjny w PKO BP na 31 654 zł i umowę leasingu w Raiffeisen Polbank – 132 tys. zł.

Dla porównania Jolanta Jędrak, dyrektor Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego zarobiła w ubiegłym roku 68 229 zł brutto. Z najmu lokalu miała dodatkowe 13 200 zł brutto (współwłasność małżeńska). Wprawdzie szefowa SP ZOZ Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy mniej zarabia, ale ma więcej niż Małgorzata Szmajda oszczędności. Wspólnie z mężem zgromadziła w banku 58 429,24 zł oraz 6,07 euro. Zainwestowała też w fundusze na kwoty 826,48 zł i 3069,12 zł. Jolanta Jędrak ma z mężem dwa mieszkania. Pierwsze o powierzchni 47,50 m kw. warte 237 500 zł. Drugie- 52,80 m kw. ( 270 tys. zł). Jest jeszcze garaż: 12,32 m kw. ( wartość 30 tys. zł)- spółdzielcze prawo majątkowe. Dyrektor ma dwa auta. Renault megane II z 2004 r. (razem z synem) oraz renault laguna grandtour III z 2011 r. ( współwłasność małżeńska).

Tak jak dyrektor szpitala, Jolanta Jędrak jest jednak zadłużona. W Multibanku Bre Bank wzięła z małżonkiem kredyt hipoteczny w wysokości 103 901, 10 franków szwajcarskich (do spłaty w 216 miesięcy). Pieniądze wydała na zakup spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 60, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-60 z 60

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 10:00:14] • [IP: 89.239.66.***]

do IP: 80.245.187.**] niesmak to ja czuje jak widze zarobki nieosiagalne dla osob z duzo lepszym doswiadczeniem i wyksztalceniem niz np. Pani A., a czym tlumaczyc zarobki P. dyrektor ZADLUZONEGO Szpitala?Powiekszaniem dlugu i nieudolnym zarzadzaniem? Pozatym chcac zajmowac publiczne stanowisko trzeba liczyc sie z tym, ze obowiazkowo nalezy upublicznic swoje dochody i kazdy ma prawo je znac.

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 09:58:35] • [IP: 83.8.86.***]

A ja uważam ze bardzo dobrze bo siedza na stołkach i nic nie robia tylko kase zbierają...

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 09:57:08] • [IP: 80.245.187.**]

[IP: 46.204.177.**] a ty jeszcze nie pracujesz, a już wszystkim chcesz wejść do kieszeni, do domu, wszystko ciekawe ?

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 09:56:54] • [IP: 92.42.118.***]

po co to komu i dlaczego??chyba dobrze że ktoś dobrze zarabia, ja zarabiam dużo mniej ale cóż życie...

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 09:55:08] • [IP: 88.156.234.**]

Wynika z tego że zarówno Szmajda jak i Jędrak są kiepskimi gospodarzami bo pomimo dużych zarobków mają długi. Z tego też powodu, niezależnie od wysokości dotacji na prowadzone przez nie zakłady nie potrafią wyjść na prostą. Wniosek? Nie nadają się do zajmowania swoich stanowisk. Jedynie Agatowska zasługuje na kolejną kadencję.

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 09:50:13] • [IP: 88.156.233.***]

Zastanawiam się co publikujący te oświadczenia majątkowe osób publicznych, które są ogólnodostępne dla zainteresowanych, chce osiągnąć!?

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 09:46:19] • [IP: 31.61.138.**]

Zalosne, zenujace, dokladnie brak ceny majtek

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 09:46:19] • [IP: 46.204.177.**]

Do [IP: 80.245.187.**] A co ty taki niesmak czujesz? Też pracujesz za pieniądze podatników? To ciebie tez trzeba przeswietlić!

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 09:22:22] • [IP: 37.152.19.***]

To moze porownacie z kapitalem jaki odlozyla pielegniarka, ktora pracuje na nich??

Gość • Poniedziałek [07.07.2014, 09:15:47] • [IP: 80.245.187.**]

Jak to czytam to czuję niesmak. Brakuje mi jeszcze rodzju biustonosza i ceny majtek...

Oglądasz 51-60 z 60
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■