POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [01.06.2014, 15:15:37] • Świnoujście

Czytelnik pisze w sprawie remontu przejazdu kolejowego na Warszowie

Czytelnik pisze w sprawie remontu przejazdu kolejowego na Warszowie

fot. Sławomir Ryfczyński

Pomimo poruszenia tematu remontu przejazdu kolejowego w lokalnych mediach, nasz Czytelnik postanowił ponownie o nim przypomnieć. Tym razem w kontekście komunikacji miejskiej. - Teraz kiedy przejazd jest zamknięty, nie jeżdżą żadne autobusy dalej niż do torów kolejowych! To jest po prostu skandaliczne i świadczy o tym, w jak głębokiej... ciemności władze miasta mają emerytów z Warszowa- pisze zbulwersowany sytuacją Czytelnik.

W dalszej części listu Czytelnika czytam, że na Warszowie nie mieszkają sami zmotoryzowani, mieszka tam wiele starszych osób, emerytów, którzy aby dostać się do urzędów, lekarzy, instytucji po stronie Świnoujścia, muszą korzystać z komunikacji miejskiej, która i tak w normalnej sytuacji jest bardzo ograniczona.

Dla młodego człowieka przejście 2-3 km do promu nie stanowi problemu, ale dla starszych osób, taki dystans to poważne wyzwanie i wobec braku jakiejkolwiek miejskiej komunikacji w dzielnicy Warszów, ludzie ci praktycznie odcięci są od świata- zauważa Czytelnik.

Twierdzi, że komunikacja autobusowa powinna być zorganizowana przez krzyżówkę przed Przytorem i problem byłby rozwiązany, ale przecież na Warszowie chyba nie mieszka zbyt wielu urzędników magistratu, a i turystów z Niemiec niewielu, więc jak widać mieszkańców Warszowa można było totalnie zlekceważyć.

Zapytaliśmy rzecznika prezydenta miasta co w związku z uwagami Czytelnika.

- Komunikacja Autobusowa starała się rozwiązać jak najlepiej problem skomunikowania Warszowa z przeprawami promowymi,biorąc pod uwagę także względy ekonomiczne. Jeżeli są osoby niezadowolone z zaproponowanych rozwiązań,wypada mi tylko je przeprosić.
Na pocieszenie mogę powiedzieć ,że z dzisiejszych rozmów z inwestorem wynika, iż utrudnienia te ,związane z modernizacją przejazdu przez tory, zostaną skrócone. Inwestycja prawdopodobnie zakończy się nie 6. a 4. czerwca- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.


komentarzy: 24, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-24 z 24

Gość • Piątek [06.06.2014, 19:04:27] • [IP: 93.94.190.**]

Dzis jes 6 czerwca a przejazd dalej zamkniety od robotnikow wiem ze do 17 tego - no zaj...cie @#$/^

Gość • Wtorek [03.06.2014, 21:54:50] • [IP: 93.94.191.***]

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA” Sp. z o.o. też ma ludzi w D

Gość • Poniedziałek [02.06.2014, 09:36:22] • [IP: 95.129.228.***]

Kiedyś był tylko jeden przejazd kolejowy przy promach Bieliki

Gość • Poniedziałek [02.06.2014, 00:10:10] • [IP: 62.69.229.**]

Jakiś czas temu na Discovery czy BBC pokazywano prace torowe w Wielkiej Brytanii. Około godziny 21 ruch kolejowy zanikał, przystępowali wtedy torowcy do dzieła - demontowali stare tory i podkłady, poprawiano podsypkę, układano nowe podkłady i tory, wszystko precyzyjnie było regulowane i prace torowe na były wstrzymywane o godzinie 6. I tak noc w noc. Dzięki temu systemowi najruchliwszy tor kolejowy w ciągu dnia działał normalnie. A u nas rozpierdziela się całe torowisko, wstrzymuje ruch kolejowy na długie tygodnie, a może i miesiące. Promy kolejowe do Szwecji dostają w kość, pasażerowie i port też dostają wycisk. Ponownie kolej pokazuje w jakim poważaniu ma swoich klientów.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 23:39:59] • [IP: 62.69.203.***]

Popieram, odłączyć się od lewobrzeża. Damy radę sami i na pewno będzie lepiej.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 23:32:55] • [IP: 62.69.203.*]

To wszystko, co tam wyprawia firma remontująca to jakieś nieporozumienie. Tempo pracy jak za komuny. Zobaczymy czy jakość wykonania tego przejazdu będzie na poziomie europejskim? Miasto zgadzając się na zamknięcie drogi na tak długi okres pokazało dobitnie, jak głęboko gdzieś ma Warszów.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 23:09:15] • [IP: 93.94.190.***]

jeżdząc do pracy robię 10 km więcej razy ile dni to trwa...po drugie brak komunikacji a gdyby minuty decydowały o życiu człowieka przewożonego karetkę to dla Was jest marudzenie, rozumie swoje kompleksy wyładowujecie na mieszkańcach tej dzielnicy wstyd i skandal co Panowie radni na to?może powinni się tym zająć?bo teżteż jest interes mieszkańców

Gość • Niedziela [01.06.2014, 22:32:59] • [IP: 62.69.254.**]

odłączyć się od Świnoujścia i Warszów będzie nowym miastem

Gość • Niedziela [01.06.2014, 22:09:29] • [IP: 93.94.190.***]

rozgrzebali przejazd na Warszowie a potem zaczeli grzebać przejazd koło PSK, wstytd a gdzie radni??może by pomogli mieszkańcom ale chyba nic z tego...wstyd i skandal

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:49:23] • [IP: 80.245.188.***]

Oczywiście, że jest z czego robić sensację!! Toż to niedopuszczalne!! Robią żeby było lepiej!! Jak to?? Jak nie robią też można jojczyć!! Zawsze się znajdzie powód dla malkontentów!!

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:27:29] • [IP: 81.219.254.***]

Nie ma co robić czytelnik, mieszkaniec Warszowa, i robi zadymę.A jak czytam to nie ma powodu.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:24:10] • [IP: 81.219.254.***]

Jakim sposobem nie ma możliwości nie wydostania się z Warszowa? Jest opcja przez dojazd do Przytoru na rozjazd.Tylko nie wiadomo gdzie Gość chce jechać. Jak na Mars, no to nie ma możliwości.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:20:43] • [IP: 81.219.254.***]

Gość przesadza, jakby stała się wielka tragedia.Każdy, kto musi koniecznie(a szczególnie emeryt)wydostać się z Warszowa, może spacerkiem podejść na przystanek koło straży.Przecież to są małe odległości.A jak już ktoś jest niesprawny, a musi wyjechać, poprosić sąsiada z samochodem, by Go podwiózł.A nie robić sensacji o parę dni zamknięcia przejazdu kolejowego.

nierozsądny • Niedziela [01.06.2014, 20:34:03] • [IP: 92.42.117.**]

pewnie pierdolino będzie jeździć :-)

Gość • Niedziela [01.06.2014, 20:15:47] • [IP: 93.94.190.**]

Dziwne ze kolej nie ma nakładanych kładek przejazdowych, przeciesz nie jedan przejazt remontują, a na samym przejezdzie nie są prowadzone prace nonstop. Ja rozumie że trzeba podnieśc podsypać torowisko ale jeśli nie pracują to Kładkę jak rampe promową zakładać chciasz dla osobówek.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 19:31:34] • [IP: 83.25.117.***]

Bez przesady remont trwa tylko parę dni. Nie ma co robić sensacji!

Gość • Niedziela [01.06.2014, 19:07:05] • [IP: 178.238.251.***]

TE czytelnik kup se wroty i będzie git

Gość • Niedziela [01.06.2014, 18:06:21] • [IP: 62.69.253.**]

Mało tego, ostatnio były rozkopane oba przejazdy kolejowe i nie było możliwości wydostania się z Warszowa...

Gość • Niedziela [01.06.2014, 17:21:09] • [IP: 93.94.190.***]

rozgrzebali i nic nierobią.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 17:18:41] • [IP: 93.94.190.**]

Wszystkie przejazdy kolejowe powinny być remontowane całą dobę żeby jak najszybciej przywrócić normalne połączenie, komunikację itp. ale to jest Polska u naszych zachodnich sąsiadów by to nie przeszło.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 16:39:44] • [IP: 80.245.188.***]

Śmieszne jest ciągłe narzekanie i marudzenie mieszkańców, gdy wreszcie coś lepszego/nowego zostanie zrobione/naprawione/zbudowane...

Gość • Niedziela [01.06.2014, 16:06:25] • [IP: 62.69.231.***]

Taki kawałek torów tyle czasu robią? Śmieszne to jest.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 15:29:12] • [IP: 92.42.119.***]

spacerek nikomu nie zaszkodzi :) a remont pewnie 2 lata nie będzie

Gość • Niedziela [01.06.2014, 15:22:42] • [IP: 109.241.63.***]

prace powinny byc prowadzone na 3 zmiany a tam nic sie nie dzieje ale to tylko POlska !

Oglądasz 1-24 z 24
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■