POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.05.2014, 20:09:16] • Świnoujście

Była piaskownica będą kwiaty... To ostatnie godziny zabawy dzieci w tej piaskownicy

Była piaskownica będą kwiaty... To ostatnie godziny zabawy dzieci w tej piaskownicy

fot. Sławomir Ryfczyński

W sprawie likwidacji piaskownicy przy ulicy Grunwaldzkiej 62 do redakcji zadzwonili oburzeni rodzice. Jak się okazuje usunięcie takich miejsc jest tańsze niż nich zabezpieczanie i użytkowanie. Właśnie ze względu na oszczędności likwidowana jest piaskownica przy tym budynku, teraz ma tam powstać kwietnik. Rodzice dzieci są oburzeni.

Taką decyzję podjęli sami mieszkańcy budynku, jak widać jednak nie wszyscy się z nią zgadzają.

- Uniemożliwia się dzieciom spędzenie czasu ze swoimi rówieśnikami na świeżym powietrzu. Czarną ziemią zasypują piaskownice, teraz zamiast miejsca zabaw dla dzieci będą kwiaty- dzwonią rodzice.

Decyzją uchwały wspólnoty zadecydowano, żeby piaskownicę usunąć, teraz powstanie tu kwietnik.
- Zgodnie z przepisami piaskownica powinna być ogrodzona i w odpowiedni sposób zabezpieczona. Piasek także powinien być wymieniany, a to wszystko kosztuje. Poza tym dzieci z naszego bloku się tu nie bawią, bardzo często dochodzi do sytuacji gdy właściciele kotów wymieniają kuwety właśnie w piaskownicy - mówi portalowi iswinoujscie.pl jedna z Pań zarządu wspólnoty tego bloku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 99, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 99

Gość • Sobota [31.05.2014, 07:20:21] • [IP: 92.42.118.**]

a na Kościuszki miedzy blokami 3 i 5 buduja parking dla samochodów

Gość • Sobota [31.05.2014, 07:14:30] • [IP: 80.245.189.***]

Te trepy z tego bloku to niedlogo powietrze ogrodza

Dziub-Dziub • Sobota [31.05.2014, 06:34:48] • [IP: 83.3.70.***]

No i właśnie dlatego mieszkanie w bloku powoduje odruchy wymiotne.

Gość • Sobota [31.05.2014, 06:23:12] • [IP: 31.61.129.***]

Najlepiej pozabierać dzieciom wszystko najpierw boiska osiedlowe bo za glosno dzieciaki graja a teraz i piaskownice. Jebane dziady wszędzie tylko ogrodki i kwiaty na starość sie zachcialo W domu niech sobie trzymaja!! Najwygodniej zabrac niż dać a dzieciaki pod blokiem niech siedza i bawią sie na ulicy.

GośćJERRY 69 • Sobota [31.05.2014, 05:29:06] • [IP: 80.245.190.**]

najlepiej zrobic kwietniki, a jak zarosna to bedzie super miejsce na puszki i butelki po alkoholu, bo wrzucune w krzaki nie beda widoczne. Super sprawa [Polskie ekonomiczne myslenie ] ZENADA, ZENADA i jeszcze raz ZENADA. Rozdawac nagrody pomyslodawcom takich wspanialych projektow. Pozdrawiam i zycze wytrwalosci w dazeniu do celu.

Swinoujscianin • Sobota [31.05.2014, 04:44:08] • [IP: 81.233.147.***]

Bardzo dobrze, trzeba oszczedzac bo Polska ma pelno dlugow, przeciez po to glosowaliscie na Po, wiec nie udawac zdziwionych...

Gość • Sobota [31.05.2014, 03:13:43] • [IP: 95.129.228.***]

niech górkę zrobią na daszek s powrotem to dzieci nie będą się wspinały po tych skrzynkach tylko to im zostało

Gość • Sobota [31.05.2014, 01:01:50] • [IP: 62.69.203.***]

Piaskownice i otoczenie takich bloków to sralnia dla kotów i psów.

Gość • Sobota [31.05.2014, 00:23:52] • [IP: 164.126.167.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [30.05.2014, 23:57:15] • [IP: 92.42.119.***]

Nie ważne ile dzieci z jakiego bloku, mam cudowne wspomnienia z podworka, pewnie jak wiekszosc z nas, teraz dzieci nie maja tej frajdy, fakt czasy sie zmienily, komputery itd...ale jeszcze niedawno podworka tetnily zyciem, dzieci byly szczesliwsze a teraz ogrodki, pod domem 5 roznych ogrodzen i nawalone roslinek bez pomyslunku, na rok bo potem juz nikt o to nie dba, ZAKAZ GRY W PILKE, ZAKAZ PARKOWANIA, ZAKAZ WYPROWADZANIA PSOW, ZAKAZ ZAKAZ, sasiad donosi na sasiada cisza NAJLEPIEJ gdyby obowiazywala 24 h na dobe, , oj glupeja ludzie glupieja.Co raz mniej zyczliwosci, usmiechu i radosci...zgryzota, zazdrosc i zgoszknialosc!!

Gość • Piątek [30.05.2014, 23:55:13] • [IP: 80.245.181.**]

na kołłątaja 20, 22, 24, 26 nic nie ma dla dzieci a warunki są, no cóż olewka na całego

LEPIO • Piątek [30.05.2014, 23:54:36] • [IP: 85.113.160.***]

LEPIEJ 2 koty w piwnicy niż, szczury biegające po scianach/. KOTY CHRONI USTAWA WIĘC. ..ludzie ogarnijcie się. lepiej sami zacznijcie sprzątać, w swoich piwnicach i domach plociuchy jedne. Najgorsze to te baby z zarządu, dorwało się toto i biega jak wesz. .

Gość • Piątek [30.05.2014, 23:21:59] • [IP: 193.200.150.***]

Współczuję teraz tym dzieciom. W peerelu dzieci miały soczyście, teraz, to tandeta na każdym kroku. Staruchom i trepiszczom w łepetynie z mózgu papka się zrobiła. Te dzieci powinny być teraz bardzo złośliwe. Kiedyś dawno temu typ parkował samochód nam pod koszem, żebyśmy nie grali, ale piłeczka odbiła się kilka razy trochę mocniej o samochód, narobiła wgniotów w karoserii, i od tamtej pory frajer samochodu już nigdy nie zaparkował.

Gość • Piątek [30.05.2014, 23:21:12] • [IP: 92.42.115.***]

Na Witosa 8-10 zrobili to samo zasypali piaskownice i zlikwidowali reszte zabawek dla dzieci

Gość • Piątek [30.05.2014, 23:12:36] • [IP: 80.245.190.**]

to teraz mlode pijaczki beda mialy luxus. odkad pamietam zawsze tam pifko chleja na lawkach a wspolnota nic nie robi bo sie cykaja hehehehe najlepiej wyadzic calosc

Gość • Piątek [30.05.2014, 23:10:01] • [IP: 193.200.150.***]

Tomalski, jesteś na Google Sławens, hee hee

Gość • Piątek [30.05.2014, 22:52:11] • [IP: 95.129.228.**]

To prawda na zdjęciu jest tylko jedno dziecko z tego bloku, a reszta niestety ale tylko do zabawy albo do zdjęcia, a wcześniej była jednej przyszywana babcia, zapewne kazała jej tam pozować do zdjęcia, haha.

Gość • Piątek [30.05.2014, 22:48:34] • [IP: 83.11.72.**]

I mają całkowita rację. Starym zgredom to przeszkadza, a zapomnieli jak sie sami w piachu bawili, a teraz wymyślaja jakieś błachomazy!!

Gość • Piątek [30.05.2014, 22:48:15] • [IP: 95.129.228.**]

To są dzieci które wychowuje podwórko, tatuś się pokazał bo zdjęcia robią, a mamusia innego dziecka się schowała i go zawołała bo to ona zadzwoniła, a siedzi tylko przy kompie i tylko wrzeszczy na dziecko, że u góry nie możemy słuchać tego, mamusia na niby, kobito ogarnij się.

Gość • Piątek [30.05.2014, 22:42:56] • [IP: 95.129.228.**]

Nie mieszkam tam, ale popieram wspólnotę, bardzo dobre rozwiązanie zrobiła.Spółdzielnie polikwidowały piaskownice na zachodnim.A teraz biegusiem lecimy do 62, bo co mi zrobią.Ale jak zobaczyłam kobitkę z 64a wysypującą kuwetę do piaskownicy, to wtedy powiedziałam STOP. Już nigdy tam nie poszłam. BRAWO Wspólnota bardzo dobre rozwiązanie.A mamusie i tatusiowie niech odejdą od komputerów, przestaną grać, zajmą się dziećmi, a nie narzekać tylko.

Gość • Piątek [30.05.2014, 22:40:11] • [IP: 80.245.189.***]

NO trepy to zaraza tej wioski.

Gość • Piątek [30.05.2014, 22:23:52] • [IP: 92.42.114.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [30.05.2014, 22:19:47] • [IP: 88.156.233.**]

Odwalcie się od starych trepów. Głupotę można spotkać wszędzie. Nie wszystkie wspólnoty likwidują place zabaw. Sa takie, które je pielęgnują jak Matejki 4, czy Kościuszki 9, która na małym skrawku ziemi do wykorzystania zrobiła mini plac zabaw, albo Kościuszki 5 i 7, które wspólnie organizują plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. A wszystkie to właśnie wspólnoty" trepowskie". Szkoda, , że te inteligenckie i elitarne tego nie potrafią. A Grunwaldzka 62 nie pierwszą głupotę popełniła.

Gość • Piątek [30.05.2014, 22:18:02] • [IP: 93.94.188.***]

heh...i kofciu w oknie...pozdro ;)

Gość • Piątek [30.05.2014, 22:15:20] • [IP: 89.79.161.**]

a w oknie kowal :)

Oglądasz 51-75 z 99
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■