POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [30.05.2014, 20:09:16] • Świnoujście

Była piaskownica będą kwiaty... To ostatnie godziny zabawy dzieci w tej piaskownicy

Była piaskownica będą kwiaty... To ostatnie godziny zabawy dzieci w tej piaskownicy

fot. Sławomir Ryfczyński

W sprawie likwidacji piaskownicy przy ulicy Grunwaldzkiej 62 do redakcji zadzwonili oburzeni rodzice. Jak się okazuje usunięcie takich miejsc jest tańsze niż nich zabezpieczanie i użytkowanie. Właśnie ze względu na oszczędności likwidowana jest piaskownica przy tym budynku, teraz ma tam powstać kwietnik. Rodzice dzieci są oburzeni.

Taką decyzję podjęli sami mieszkańcy budynku, jak widać jednak nie wszyscy się z nią zgadzają.

- Uniemożliwia się dzieciom spędzenie czasu ze swoimi rówieśnikami na świeżym powietrzu. Czarną ziemią zasypują piaskownice, teraz zamiast miejsca zabaw dla dzieci będą kwiaty- dzwonią rodzice.

Decyzją uchwały wspólnoty zadecydowano, żeby piaskownicę usunąć, teraz powstanie tu kwietnik.
- Zgodnie z przepisami piaskownica powinna być ogrodzona i w odpowiedni sposób zabezpieczona. Piasek także powinien być wymieniany, a to wszystko kosztuje. Poza tym dzieci z naszego bloku się tu nie bawią, bardzo często dochodzi do sytuacji gdy właściciele kotów wymieniają kuwety właśnie w piaskownicy - mówi portalowi iswinoujscie.pl jedna z Pań zarządu wspólnoty tego bloku.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 99, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 99

Gość • Poniedziałek [02.06.2014, 22:39:01] • [IP: 80.245.190.***]

oj te stare mohery wasza rola się kiedyś mam nadzieję że szybko skończy nie będę wymieniać nazwisk z tego bloku ale to co oni wyprawiają to się w głowach nie mieści. Jak nasze dzieci będą biegać po blokach to nie damy złego słowa na nich powiedzieć bo nie mają gdzie się bawić więc gdzieś muszą. Co nie może zarząd ruszyć czterech liter i zrobić jakiś mały ogrodzony plac zabaw nie lepiej postawić straszydło obleśne od strony bloku 66 a z drugiej morze parking. Czas na zmianę zarządu bo ten się nadaje do rozbiórki :)

Lokator. • Poniedziałek [02.06.2014, 19:50:54] • [IP: 80.245.190.***]

Jestem oburzony tym. Mam dzieci w wieku przedszkolnym i bardzo chętnie się bawiły w tej piaskownicy. Jeżeli w zarządzie budynków są zdewociałe tetryki którzy już dawno wychowali swoje dzieci a teraz im wszystko przeszkadza, nawet zabawa dzieci na trawniku pod blokami, teraz w jego miejsce chcą zrobić miejsca parkingowe. oszczędzają kosztem dzieci, a schody przy wejściu do budynku każą malować żółtą farbą" Bo ich nie widzą", w tej sytuacji jest to bezsensowne wydanie pieniędzy. Uważam że zarząd powinien się grubo zastanowić i należy go zmienić.

Gość • Poniedziałek [02.06.2014, 09:20:26] • [IP: 80.245.182.***]

na zachodnim to nie pierwsza piaskownica zakopana. u nas posadzili jakieś patyki i wygląda to paskudnie.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 18:00:02] • [IP: 88.156.233.***]

dobrze ze wsadzili sobie drzewka przed oknami jak urosną wszystko im zasłonią plotuchy jedne, płotek przed klatką też gustowny wiesniaki

Gość • Niedziela [01.06.2014, 16:39:32] • [IP: 46.169.9.***]

W TYM BLOKU POWINNI ZARZAD WYMIENIC. DOBRZE ZE POZBYLI SIE EMERYTA WOJSKOWEGO

Gość • Niedziela [01.06.2014, 15:37:54] • [IP: 89.79.161.**]

Gość • Sobota [31.05.2014, 18:07:46] Do gościa z godz. 7:58:51 może w centymetrach wyrosłeś ale w rozumie jesteś dalej dzieckiem, haha - ZGADŁEŚ PANIE :)

Gość • Niedziela [01.06.2014, 15:34:13] • [IP: 92.42.116.***]

Jana Pawła II" Naród który zabija swoje dzieci jest narodem bez przyszłości" - no i katolicy wyginą, bo nie wykonując badań prenatalnych, rezygnując z profilaktyki, przeznaczając pieniądze na kościoły zamiast na leczenie do tego doprowadzą. A Polki-katoliczki mają najwięcej aborcji, tyle że za bliską granicą. Poczytajcie dane statystyczne. Katolicyzm to brak rozumu.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 15:07:08] • [IP: 92.42.119.***]

Ile razy ktores z nas na podworku wpadlo reka lub inna czescia ciala w psia lub kocia kupe szlo sie do najblizszej kaluzy lub pod pompe i klopot z glowy otarlo sie lapki w spodnie i po problemie, zylo sie dalej i nikt z tego powodu nie umarl!!

Gość • Niedziela [01.06.2014, 10:33:40] • [IP: 89.79.161.**]

panie z parteru straszne plotkaryyyyyyyyyyyy!!

Gość • Niedziela [01.06.2014, 08:56:36] • [IP: 46.169.3.***]

Gość  Sobota [31.05.2014, 10:39:27]  [IP: 37.8.215.***] MOJA RADA : WYSŁAĆ WSZYSTKIE DZIECIACZKI Z DOMU NA PODWÓRKO PRZED BLOKIEM I NIECH WRZESZCZĄ ILE SIŁ W PŁUCACH : MAMOOOOOO MAMOOOOOO NIE MA SIĘ GDZIE BAWIĆ I TAK NIECH WRZESZCZĄ PRZEZ KILKA GODZIN :))) DOPIERO SIĘ MOHERY WŚCIEKNĄ :)))) Nie pomoże. Mohery aparaty wyjmą z uszu i nie będzie słychać

Pecik • Niedziela [01.06.2014, 04:23:45] • [IP: 83.109.115.***]

Nie Polacy ale durne *, niestety dużo ich w tym mieście

Gość • Niedziela [01.06.2014, 01:47:20] • [IP: 88.156.233.***]

słyszałem że panie z parteru mają chodowac kury, krowy i świnie przed oknami

Gość • Sobota [31.05.2014, 20:59:50] • [IP: 92.42.119.**]

WLASNIE DLATEGO DZIECIAKI SIEDZA W DOMACH ALBO SIE WLUCZA BEZCZYNNIE PO MIESCIE.TU NIC DLA DZIECI SIE NIE ORGANIZUJE BO WSZYSTKO I TAK ZA PIENIADZE RODZICOW.NAWET PLACE ZABAW WYGLADAJA STRASZNIE, BRAK POMYSLOW A DZIECI DLACZEGO MLODZI NIE CHCA.?panstwo nic nie robi w tym zakresie aby pomoc, miasto tez nie, pod blokami dzieci przeszkadzaja...no w koncu ci co zabieraja plac zabaw dla maluchow pod domem, swoje juz dzieci odchowali, po co inne maja krzyczec pod ich oknami... szkoda slow, polacy to widac egoisci.

Gość • Sobota [31.05.2014, 18:27:18] • [IP: 95.129.228.**]

To co piszecie tu to dziecinada:):) obrońcy dzieci się znależli, a tak zająć się dziećmi, a nie w samopas wypuścić i grać w komputer, albo piwsko pić.

Gość • Sobota [31.05.2014, 18:15:36] • [IP: 93.94.185.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.05.2014, 18:07:46] • [IP: 95.129.228.**]

Do gościa z godz. 7:58:51 może w centymetrach wyrosłeś ale w rozumie jesteś dalej dzieckiem, haha

Gość • Sobota [31.05.2014, 17:57:39] • [IP: 67.159.36.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.05.2014, 17:10:26] • [IP: 95.129.228.***]

no niech jeszcze parking pod oknami zrobia

Gość • Sobota [31.05.2014, 16:59:39] • [IP: 93.94.190.***]

Te zasrane wspólnoty są popie...

Gość • Sobota [31.05.2014, 16:57:03] • [IP: 89.79.86.***]

TREPY chcą więcej kwiatków

Gość • Sobota [31.05.2014, 16:54:54] • [IP: 81.93.98.**]

• Piątek [30.05.2014, 23:57:15] • [IP: 92.42.119.***] ty to chyba urodzony jesteś po to by donosy pisać. Wiadomo zakompleksiony ludek. WIEMY kim jesteś, po ip... hihi spotkamy się...

Gość • Sobota [31.05.2014, 16:32:02] • [IP: 88.156.233.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Sobota [31.05.2014, 16:18:59] • [IP: 89.65.120.***]

Pewnie decyzja dziadków na emeryturze, którzy nie pomyślą kto na ta emeryturę ma pracować. Wlasnie młodzi ludzie a pózniej ich dzieci.

Gość • Sobota [31.05.2014, 15:42:27] • [IP: 80.245.191.***]

KOSZMAR poprostu, po co zostawic cos dla dzieci jak moga badyle rosnac. IDIOTYCZNY POMYSL jak wiele podobnych w bloku przy Grunwaldzkiej 62

Gość • Sobota [31.05.2014, 14:40:39] • [IP: 83.21.231.***]

no właśnie dzieci z trzech bloków się bawiły, a koszty ponosi jedna wspólnota bo pozostałe nie chcą się dołożyc do wymiany piachu w piaskownicy

Oglądasz 1-25 z 99
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■