POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Niedziela [01.06.2014, 15:50:10] • Świnoujście

Miasto wprowadziło reżim na wydatki promowe

Miasto wprowadziło reżim na wydatki promowe

fot. Sławomir Ryfczyński

Nie będzie większych pieniędzy na utrzymanie przepraw promowych. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju nie dało nam też całej kwoty, która była nam potrzebna na remont kolejnego promu.

Rządową subwencję na bieżące utrzymanie promów dostajemy w takiej samej kwocie, 22 mln złotych, od 2008 roku! W ciągu tych sześciu lat znacząco wzrosły wydatki na oleje i paliwo (w roku 2009 wynosiły 6,7 mln, obecnie - około 12), odwiedza nas coraz więcej turystów… ale Ministerstwo pozostaje obojętne na kolejne wnioski, by na utrzymanie przepraw przyznać nam więcej pieniędzy. Według wyliczeń miasta, środki niezbędne do utrzymania przepraw zarówno miejskiej, jak i ogólnodostępnej osobowo -towarowej na poziomie w pełni zadowalającym mieszkańców i gości miasta to 31 – 32 mln złotych.

Miasto prosiło również o 7,2 mln złotych dofinansowania na remont kolejnego promu.

- Niestety Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, nie przychyliło się do naszego wniosku i przyznało nam niższe, niż to było to w przypadku remontu promu "Karsibór II" dofinansowanie na remont kolejnego z promów – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta .

Na remont następnego Karsibora I przyznano tylko 5,5 mln złotych. To oznacza, że brakujący 1 mln 700 tys. zł trzeba będzie dopłacić z budżetu miasta. Zapłacą zatem mieszkańcy Świnoujścia. Według szacunków miasta i Żeglugi Świnoujskiej, remont 38-letniej jednostki powinien kosztować do 14 mln zł.

Czy w tej sytuacji można liczyć na więcej promów w sezonie letnim, gdy przez przeprawę przewijać będą się ogromne tłumy?

- Mimo iż będzie nas obowiązywał reżim wydatków na przeprawy promowe, uczynimy wszystko ,aby w sezonie letnim funkcjonowały one bez zastrzeżeń – twierdzi rzecznik prezydenta. - Jeżeli nastąpi taka konieczność ,podobnie jak w roku ubiegłym, gdy w szczycie sezonu promy dziennie obsługiwały nawet 10 tysięcy pojazdów, zostaną wprowadzone kolejne jednostki oraz system kursów "non stop".

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 83, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 83

Jamaica • Poniedziałek [02.06.2014, 08:37:30] • [IP: 83.21.34.**]

nie zabierac niemcow !! nie zabierac niemcow wisi mi ze zostawiaja w tym miescie pieniadze ale je tez paralizuja !! zrobice cos z tym !! a za oplatami za prom jestem za !! lub jak na naszej plywalni pierwsze 10 aut gratis za reszte placic :D

Gość • Poniedziałek [02.06.2014, 08:09:56] • [IP: 92.42.118.**]

zrobic karsibory w sezonie co godzine i oszczędnosci będą

Gość • Poniedziałek [02.06.2014, 08:08:35] • [IP: 83.8.206.***]

wprowadzić opłaty za promy i basta nie będzie kłopotu i nie ma co się szczypać ze nie moza można ijuz

Gość • Poniedziałek [02.06.2014, 08:08:12] • [IP: 92.42.116.***]

Ma rację gość chcący opłat. Czas najwyższy skończyć z tym skansenem komunizmu gdzie wszystko było za darmo. 5 zł za przejazd samochodem i nagle okaże się, że połowa z kierowców wcale niekoniecznie musi przeprawiać się samochodem na drugą stronę. Sprawa prosta - masz samochód, to płacisz za jego przeprawianie. Kwota nie jest duża, nawet jeśli będziesz pływał codziennie do pracy to miesięcznie będzie to 200 zł, czyli mniej niż jedno tankowanie (można pomyśleć o uldze, np. 100 zł miesięcznie, lub po 4 rejsach, 5 gratis, albo dla pracujących - opłata tylko w jedną stronę itp).

Gość • Niedziela [01.06.2014, 23:52:02] • [IP: 80.245.184.***]

Szkoda, ze nie na premie dla pasozytow takich jak pan na zd.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 23:50:09] • [IP: 95.129.224.***]

te kaprawe ślepia tylko patrzą co by tu zabetonować lub podpierniczyć. Ale skoro mieszkańcy go wybierają to znaczy, że im to pasuje

j444 • Niedziela [01.06.2014, 23:47:25] • [IP: 80.245.182.***]

Cały czas powtarzam, że Polskę nie stać na utrzymanie uznamskiej części Świnoujścia, a rządząca tym krajem miernota ma mieszkańców w głębokim poważaniu, dając nam to do zrozumienia budując zbyteczny tunel pod martwą Wisłą za skradzione Świnoujściu dotacje.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 22:24:49] • [IP: 93.94.188.***]

Do Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:30:02] • [IP: 92.42.116.***] a co ty z tym oraniem, czyżby kolesie cię orali za młodu.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 22:23:48] • [IP: 92.42.117.**]

Wystarczy opłata, 5 zł od każdego samochodu, może z opcją biletu miesięcznego i wszystkie problemy znikną. Na całym świecie promy są płatne, tylko u nas mamy taki śmieszny relikt socjalizmu.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 22:18:51] • [IP: 94.254.200.***]

01.06.2014, 21:30:02]  [IP: 92.42.116.*** idz z tad poznaniaku ziemniaki zbierac!

Gość • Niedziela [01.06.2014, 22:11:01] • [IP: 79.184.178.**]

w ciągu dnia bieliki w połowie puste pływają a spoaza świnoujścia aut nie zabierają

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:55:35] • [IP: 80.245.178.**]

Tez uważam za chore, że w weekendy, kazdy się przeprawia, mam wolne po południu w piatki i sobota, niedziela, mógłbym jechać na zakupy do Szczecina, ale nie robię tego przez cholerne kolejki.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:55:13] • [IP: 62.69.231.***]

Obawiam się, że analogia z Toccatą i fugą D-moll Bacha jest wadliwa.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:53:24] • [IP: 95.129.229.***]

Panie Prezydencie komunikacja miejska ma jedno" imię, czyli nie tylko promy ale i inne środki komunikacji miejskiej. Jeżeli zaniedbujemy innych przewoźników lub oddajemy w obce ręce to jest jak jest i brakuje na dofinansowanie np. remontów czy zakup nowych. Nie żebry tylko prawidłowa gospodarka.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:50:46] • [IP: 83.25.211.***]

PARANOJA!! CZY WSZYSCY JUŻ ŚPICIE?? NORMALNY OTWIERANY MOST ZA 30MLN DO ZBUDOWANIA PRZEZ PRZECIĘTNĄ POLSKĄ FIRMĘ W NIECAŁY ROK !! JAK GO ZBUDUJECIE TO SOBIE KOMBINUJCIE Z TUNELEM NASTĘPNE 20 LAT!! MI WYSTARCZY TO CO BĘDZIE!! KTOŚ POWIE ŻE CO CHWILE MUSIAŁ BY SIĘ OTWIERAĆ OK ALE RÓŻNICA MIEDZY PROMEM BYŁA 20 KROTNA !! TO JEST TAK PROSTE ŻE NIE ROBIENIE TEGO MUSI LEŻEĆ W CZYIMŚ INTERESIE POZDRAWIAM WŁADZE MIASTA !!

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:30:02] • [IP: 92.42.116.***]

Znaczy się nawet sami za swoje promy nie możecie zapłacić, tylko musicie ciągnąć pieniądze z Polski? I jeszcze macie gęby pełne pretensji? Dobrze rozumiem komentarze? Bieliki tylko dla was? Nie wpuszczać Polaków, którzy wam za te Bieliki płacą? Moim zdaniem Ś-cie trzeba zaorać i obsiać łopianem. Na koszt Polaków.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:24:36] • [IP: 95.91.247.**]

Niech przestana pracownicy sprzedawac paliwo to na pewno starczy czemu nikt nie kontroluje na KARSIBORACH pracownikow i ich samochody

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:11:28] • [IP: 83.25.247.***]

Do, , Gość • Niedziela [01.06.2014, 19:51:12] • [IP: 80.245.188.**]ja mam ZKA mule i jestem ze wsi lecz ja zapłaciłem za przejazd promem a ty co na krzywy ryjek co bo masz ZSW.

Gość • Niedziela [01.06.2014, 21:07:25] • [IP: 83.25.247.***]

Do Zły my zapłaciliśmy za przeprawę wy ZSW nie a jeśli nie potraficie pracować to te biedaki ze wsi pracują za was

observer • Niedziela [01.06.2014, 21:04:17] • [IP: 62.69.229.***]

Popieram. W tym mieście wydadzą każdą kwotę otrzymaną a najczęściej bezsensownie.

Donata • Niedziela [01.06.2014, 20:48:05] • [IP: 80.245.187.***]

Nie rozumiem po co jest w Sejmie ta posłanka Świnoujścia, przecież ona nic nie robi dla naszego miasta!!

Gość • Niedziela [01.06.2014, 20:45:48] • [IP: 83.21.34.**]

wprowadzic oplate od NIEMCOW !! nie bedzie kolejek ZOBACZYCIE !!

Gość • Niedziela [01.06.2014, 20:45:37] • [IP: 93.94.186.***]

Na Karuzelę to by szybko znalazł kasę-bo dla Warszawki, a jak dla mieszkańców- to reżim.Ile kasy poszło na Karuzelę i lansik z celebrytami, którzy w kolejkach na prom nie stali??

Gość • Niedziela [01.06.2014, 20:31:17] • [IP: 80.245.189.***]

zmurek z michalska zrobia jeszcze kilka pomyslow betonowych i zostanie tylko wplaw na druga strone

Gość • Niedziela [01.06.2014, 20:26:33] • [IP: 83.25.89.**]

MASZ 100 RACJI. Promy centrum cały tydzień tylko dla mieszkańców miasta. Reszta - KARSIBORY. Nie ma innej możliwości.

Oglądasz 26-50 z 83
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■