POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [24.05.2014, 17:52:57] • Świnoujście

Nietoperz wpadł do mieszkania! Interweniowali strażacy

Nietoperz wpadł do mieszkania! Interweniowali strażacy

fot. istockphoto.com

Prawdziwe chwile grozy przeżyli mieszkańcy bloku przy ulicy Matejki 40, kiedy do ich mieszkania wpadł nietoperz. Na szczęście dzięki szybkiej interwencji strażaków nikomu nic się nie stało, a nietoperz został schwytany i wypuszczony. Wpadł do mieszkania przez otwarte okno i siedział na szafie.

Strażacy w tej sytuacji musieli zachować szczególne środki ostrożności. Zabłąkany ssak został złapany za pomocą rękawic ochronnych.

- Straż pożarna w sobotę o godzinie 11.40 została powiadomiona o zdarzeniu. Cała akcja trwała około 30 minut. Strażacy najpierw złapali nietoperza, a następnie wypuścili na wolność. W akcji wziął udział jeden zastęp strażaków- informuje straż pożarna w Świnoujściu.

Pamiętajmy, że wszystkie gatunki nietoperzy są w Polsce pod ścisłą ochroną.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 55, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 55

Gość • Niedziela [22.06.2014, 12:41:39] • [IP: 31.61.138.***]

Odpoczywam z zona w jednym z tutejszych osrodkow.przed chwila jednego nietoperza wyciagnelem spod kanapy.wczoraj jednego znalazlem w szklance i jednego w lazience.plaga, czy lekkomyslnosc gospodarzy?

Gość • Niedziela [25.05.2014, 14:34:44] • [IP: 62.69.203.**]

Trzeba byc debilem, żeby do nietoperza wzywać strazaków

Gość • Niedziela [25.05.2014, 14:04:02] • [IP: 46.113.123.***]

Wszyscy pytają, co mu wystaje z mordki, że jakiś drut. Przecież on musi czymś pobierać krew!

Gość • Niedziela [25.05.2014, 13:16:23] • [IP: 77.254.88.***]

On powróci.W zeszłym tygodniu wpadł na balkon mojej córki.Został ujęty i też wypuszczony.

Gość • Niedziela [25.05.2014, 13:11:35] • [IP: 80.245.189.***]

straz i tak dostaje kase..niech sie pocwicza a nie brzuchy im rosna jak trepa

Gość • Niedziela [25.05.2014, 12:01:22] • [IP: 46.113.123.***]

9:51 - mogłeś tylko zatkać mu trąbę, a nie grałby swojego cholernego hejnału o krwiodawstwie.

Gość • Niedziela [25.05.2014, 10:55:15] • [IP: 80.245.188.**]

Straż pozarna jest finansowanaz budżetu miasta za takie zgołoszenia(nietoperz w pokoju, ptaszek w pokju, kotek na dachu, kotek na drzewie) pwinni być obcążani finansowo zgłoszeniodawcy.

Gość • Niedziela [25.05.2014, 10:34:58] • [IP: 92.42.117.**]

Śpię przy otwartym oknie, nietoperze wlatują regularnie (kilka w roku), ale nigdy nie wpadłbym na pomysł, żeby do nietoperza wzywać straż pożarną!! Ludzie faktycznie są idiotami marnującymi pieniądze na naszych podatków.

Gość • Niedziela [25.05.2014, 10:32:01] • [IP: 31.61.138.***]

Plaga z nietoperzami się zaczyna, też mi wpadł przez uchylone okno w środku nocy, koniec spania. Nie zostawię okna uchylonego.

Gość • Niedziela [25.05.2014, 10:31:59] • [IP: 62.69.241.***]

STRAŻAKÓW do takiej bzdury ? obciążyć kosztami !!

Gość • Niedziela [25.05.2014, 09:51:47] • [IP: 92.42.119.***]

ja też wczoraj przeżyłem chwilę grozy gdy do pokoju wleciał mi komar!! wezwałem strażaków którzy zabili komara!! to było straszne!!

Gość • Niedziela [25.05.2014, 09:47:38] • [IP: 80.245.181.***]

Przecież na zdjęciu widać że jakiś drut ma w pyszczku dlatego wleciał do mieszkania ale pomylił okna bo myślał że tam mieszka lekarz. Mądre zwierze szukało u człowieka pomocy.

Gość • Niedziela [25.05.2014, 08:45:25] • [IP: 46.113.123.***]

To jasne - poniżej z wpisów wynika jasno, które rodziny są possane już przez nietoperza, które nie; te, które przeżywają CHWILE GROZY i wzywają strażaków nie przeżyły jeszcze krwiodawstwa.

Gość • Niedziela [25.05.2014, 08:15:42] • [IP: 62.69.229.**]

A gdzie pomoc psychologiczna dla ofiar nietoperzego ataku? Przecież ta trauma będzie się wlec za nimi przez wiele lat. Dodatkowo ofiary powinny wystąpić o odszkodowanie do leśnictwa. Swoją drogą, to Hitchcock powinien powstać z grobu i nakręcić horror NIETOPERZE!

Gość • Niedziela [25.05.2014, 08:10:35] • [IP: 80.245.191.***]

pewnie jakiś czarnoksiężnik wpadł z wizytą

Gość • Niedziela [25.05.2014, 06:11:13] • [IP: 93.94.186.**]

WZYWAĆ LEŚNIKÓW ALBO WETARYNARZA A NIE STRAŻAKÓW -I ZNÓW TYLKO NA STRAŻ MOŻNA LICZYĆ JAK ZWYKLE ALI FAJNY TEN SSAK BARDZO PRZESTRASZONY JAK WIDAĆ

Gość • Niedziela [25.05.2014, 06:08:20] • [IP: 93.94.186.**]

Nietoperek też przeżył chwile grozy.Miałam podobną sytuację, ale z pomocą nietoperzowi, który wleciał do pokoju pojawił się inny nietoperz i w jakiś dla nich wiadomy sposób naprowadził go do wyjścia.

Gość • Niedziela [25.05.2014, 05:35:48] • [IP: 92.42.119.***]

nie robcie jaj ze strazakow do byle g...a wzywacie straz

Gość • Niedziela [25.05.2014, 03:53:49] • [IP: 164.127.216.***]

Skandal!! Wzywać straż pożarną do jednego biednego zagubionego nietoperza?? Obarczyć kosztami całej interwencji panikarzy i to jak najszybciej!! A chwilę grozy przeżył za pewne, ale ten zwierz... do mojego mieszkania w nocy latem, zdarza się że wlatuje po kilka sztuk... gaszę światła i spokojnie czekam aż wylecą. , , Interweniowali strażacy''- ten artykuł podbił skale głupoty

Gość • Niedziela [25.05.2014, 01:34:51] • [IP: 83.11.115.***]

Ale słodziak. :) Mieszkańcy na pewno przeżyli chwilę grozy, tymi dwumilimetrowymi kłami mógł odgryźć rękę.

Gość • Niedziela [25.05.2014, 00:16:30] • [IP: 80.245.178.***]

Śliczny jest

Gość • Sobota [24.05.2014, 23:30:24] • [IP: 87.209.163.**]

Ale żeby tak od razu Straż Pożarną wzywać?

Gość • Sobota [24.05.2014, 23:06:45] • [IP: 80.245.185.***]

O LATAJACY PSINA HEHEH

Gość • Sobota [24.05.2014, 22:22:50] • [IP: 31.61.140.*]

Brawo panowie strażacy !

moondek • Sobota [24.05.2014, 22:21:57] • [IP: 95.129.228.***]

chwile grozy !! Wampir jak nic !! I co za publicysta wymyśla takie bzdety ??

Oglądasz 1-25 z 55
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■