POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [23.05.2014, 08:21:35] • Świnoujście

Ewa Żmuda-Trzebiatowska o Żmurkiewiczu: Powinien odejść na emeryturę

Ewa Żmuda-Trzebiatowska o Żmurkiewiczu: Powinien odejść na emeryturę

fot. Sławomir Ryfczyński

Po wyborach do Europarlamentu dowiemy się, kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Świnoujścia. - Pozycja Janusza Żmurkiewicza jest coraz bardziej niestabilna - uważa posłanka tego ugrupowania Ewa Żmuda-Trzebiatowska.

Podobno PO jeszcze nie podjęła decyzji, kto wystartuje w jesiennych w wyborach prezydenta naszego miasta. Decyzja ma zapaść po wyborach do Europarlamentu. Czy ta osoba ma szansę zagrozić pozycji Żmurkiewicza?

- O tym, kto zostanie Prezydentem Świnoujścia zadecydują mieszkańcy miasta - mówi Ewa Żmuda-Trzebiatowska, posłanka PO. - Pozycja Janusza Żmurkiewicza jest coraz bardziej niestabilna. Wielu mieszkańców, z którymi rozmawiam na temat tego, co dzieje się w mieście, podkreśla, że Świnoujście ze swoim potencjałem powinno być najlepiej rozwijającym się miastem w Polsce, konkurującym z miastami europejskimi. Nie ma w Polsce gminy, która nie rozwija się, a różnica jest tylko w tempie i możliwościach. Świnoujście ma ogromne możliwości, ze względu na swoje położenie ma spore dochody i powinny one być umiejętnie wydawane, tak aby zapewnić jeszcze większe wpływy do budżetu oraz zapewnić mieszkańcom wygodne i stabilne życie. Niestety działalność Prezydenta Żmurkiewicza jest nieskuteczna i nie ma w niej logiki – dotyczy to zarówno inwestycji jak i bieżącej działalności.

Posłanka przypomina, że przed każdymi wyborami samorządowymi pojawiają się zapewnienia, że zrealizowane zostaną inwestycje, które do tej pory nie zostały zrealizowane.

- Największą porażką Janusza Żmurkiewicza jest cały czas sprawa tunelu pod Świną - uważa Ewa Żmuda-Trzebiatowska. - Mijają kolejne lata i naszym krajem rządzą kolejne rządy, w tym także SLD i PiS, a tunelu jak nie było, tak nie ma. Młodzi ludzie podkreślają, że są coraz bardziej marginalizowani. Nie myśli się o ich przyszłości. Zamiast ich wspierać m.in. zamyka się Młodzieżowy Dom Kultury. Moim zdaniem, Janusz Żmurkiewicz osiągnął już maksimum możliwości i dla swojego dobra, dobra miasta oraz jego mieszkańców powinien już rzeczywiście odejść na emeryturę i zająć się swoim biznesem.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 133, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 133

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:31:48] • [IP: 213.158.216.**]

Przecież on już bierze emeryturę. Zawsze dodatkowa kaska.

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:30:06] • [IP: 178.238.251.***]

Wmieście wybieramy dobrego gospodarza, a nie partię ! Może Pani jest ze słusznej partii, ale akurat mnie to nie obchodzi ! Mam dosyć afer i karierowiczów w polityce !

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:29:18] • [IP: 92.42.118.***]

a dla mnie to żmuda powinna odejsć do lamusa

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:25:27] • [IP: 213.158.217.***]

Jak jeszcze raz go wybiorą to wyjeżdżam. W tym mieście młodzi nie mają czego szukać. Wszystko dla emerytowanych trepów. Bo to elektorat żelazny.

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:23:31] • [IP: 178.181.196.***]

Pieski żmurowe, piszcie na Berdyczów.

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:21:52] • [IP: 46.205.130.***]

Powinien jeszcze pomieszkać we fregacie, żeby wiedzieć jakie są tam warunki.

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:20:13] • [IP: 46.204.86.***]

Żmurek przekonał się po raz kolejny że prawda bywa bolesna.

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:19:21] • [IP: 80.245.179.***]

Na klalnow to w tym miescie jeszcze zawczesnie:)

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:18:45] • [IP: 37.30.57.***]

Kiedy złodzieje oddadzą zabrane pielęgniarkom zarobki. 500 złotych.

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:16:30] • [IP: 213.158.216.***]

Ma rację. Niech spada uprawiać ogródek. Zwłaszcza za betonplac i plac zabaw na cmentarzu.

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:13:50] • [IP: 213.158.216.***]

Wszystko spier***ł co sie dało i może iść na emeryture.

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:06:31] • [IP: 46.204.6.***]

Posłanka ma rację. Każdy rozsądny to wie.

Gość • Piątek [23.05.2014, 14:05:30] • [IP: 93.94.186.***]

A kim jest ta pani w tej czerwonej sukience. Nic tylko głową kręci w sklepach Świnoujścia i rejestruje swoimi oczyma kto ją podziwia. Nie to miejsce i nie ten czas dla tej pani w Świnoujściu, niczego dobrego nie zrobiła ale kase z naszych podatków otrzymuje.

Gość • Piątek [23.05.2014, 13:58:48] • [IP: 80.245.186.**]

ona powinna tez zniknac z zycia publicznego

Gość • Piątek [23.05.2014, 13:53:45] • [IP: 31.175.243.***]

już dawno powinien odejść ten bufon, martwi się tylko o swoja kasiore

Gość • Piątek [23.05.2014, 13:36:24] • [IP: 31.61.138.***]

Żurkiewicz już się wypalił. Nie nadaje się do rządzenia. Ekipę ma msakryczną. Powinien sobie odpuścić.

Gość • Piątek [23.05.2014, 13:30:36] • [IP: 80.245.176.***]

a Pani Poseł to ma na koncie niekończące się pasmo sukcesów na rzecz miasta... nie ma to jak samouwielbienie...porażka...

Gość • Piątek [23.05.2014, 13:28:12] • [IP: 178.238.249.**]

Słychać głosy rozsądku mieszkańców Świnoujścia Pani posłanko - musi pani odejść lub zmienić region. Powodzaenia

Gość • Piątek [23.05.2014, 13:24:22] • [IP: 80.245.176.***]

I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY! I PANI ŻYCZYMY TEŻ JUŻ MIŁEJ EMERYTURY!

Gość • Piątek [23.05.2014, 13:18:29] • [IP: 92.42.116.***]

Najlepiej by zaprosić do rządzenia jakiś ludzi spoza Ś-cia. Tutejsi nie mają pojęcia o gospodarowaniu. Jak na wschodzie, stawiają sobie jakieś beton-pomniki, budują jakieś ronda podczas gdy miasto się wali. Dziurawe ulice, zapadające się rudery, brud i śmieci. Potrzebujecie gospodarza a nie pana na włościach.

Gość • Piątek [23.05.2014, 13:13:47] • [IP: 80.245.178.**]

Ile razy jadę przez te" rondeczka" to klnę ich, za zepsucie tak dobrego rozwiazania komunikacyjnego jakim był pl. Wolności, rondo, We wszystkich miastach stosuje się trakty północ-południe/ Niemcy to zrobili/ tylko nie u nas.

Gość • Piątek [23.05.2014, 12:51:52] • [IP: 80.245.183.***]

jacy wyborcy taka posłanka:) jacy wyborcy takie prezydenty:) ci politycy są odbiciem waszej beznadziejnej grupowej natury:)

Gość • Piątek [23.05.2014, 12:45:19] • [IP: 95.129.224.**]

Jak sie nie ma nic do zaoferowania to się pluje na przeciwników politycznych, lansiara za każda cenę, pustynia intelektualna przy której Sahara to mała piaskownica.

Gość • Piątek [23.05.2014, 12:39:00] • [IP: 80.245.180.***]

Ta pani ma bardzo niewygórowany potencjał intelektualny co potwierdza zarówno swoimi wypowiedziami jak i wyrazem twarzy. To przykre, że tacy ludzie pełnią poważną funkcję i los kraju jest w ich rękach. Podobno różnica między Polską i USA jest taka, że tam debilami rządzi garstka mądrych ludzi, a u nas mądrymi ludźmi rządzi garstka debili.

Gość • Piątek [23.05.2014, 12:30:10] • [IP: 92.42.113.***]

Ja też uważam że Żmurkiewicz nie jest dobrym prezydentem, a zwłaszcza w duecie z Michalską, ale ta cała Żmuda Trzebiatowska to też porażka. Czasami coś tam palnie w jakimś wywiadzie ale jak są sprawy w których na prawdę trzeba jako opozycja głośno mówić i mocno działac, to kto jak kto ale Żmuda Trzebiatowska może być tylko przykładem braku działania. Jej w ogóle nie widac. Jak była sprawa łączenia naszej stoczni ze Gryfią to wszyscy się tym zajmowali a ona coś tam bąknęła pod nosem i tyle. Żmur wygrywa bo po prostu nie ma z kom przegrać. ja myślę że zanim odejdzie Żmurkiewicz to najpier ta cała Żmuda Trzebiatowska powinna odejść bo ona doprowadziła do sytuacji że lokalna PO stała się grupką dzieci z piaskownicy. I tyle.

Oglądasz 26-50 z 133
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■