POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.05.2014, 21:24:14] • Świnoujście

Co z pijanymi? Nie ma izby wytrzeźwień, schronisko nie przyjmuje. Zobacz film!

Co z pijanymi? Nie ma izby wytrzeźwień, schronisko nie przyjmuje. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nietrzeźwy mężczyzna leżał na przystanku autobusowym przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejscu pojawiła się policja oraz pogotowie ratunkowe. Świadkowie zdarzenia mówią, że wszystko wskazywało na to, że mężczyzna nie żyje. Okazało się jednak, że mężczyzna był kompletnie pijany. Po raz kolejny pojawia się problem braku odpowiedniego miejsca, gdzie tacy ludzie mogliby być skierowani w celu wytrzeźwienia. Jak wiemy w mieście nie ma izby wytrzeźwień, a schronisko takich osób nie przyjmuje.



Problem ten zauważa również świnoujski Streetworker Andrzej Zieliński.

Co z pijanymi? Nie ma izby wytrzeźwień, schronisko nie przyjmuje. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Podstawowym problemem jest to, że ludzie Ci są silnie uzależnieni od alkoholu i często to właśnie alkohol powoduje degradację umysłową. Problemem jest również to iż nie ma miejsca gdzie można byłoby się zająć takimi ludźmi do czasu wytrzeźwienia- mówi świnoujski Streetworker.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-75 z 75

Gość • Środa [21.05.2014, 23:56:42] • [IP: 92.42.113.***]

Za komuny milicjanty by lumpa wrzucili do nyski i wywieźli do lasu na wydrzany tam by go kleszcze i komary skutecznie otrzeźwiły...

KILLER • Środa [21.05.2014, 23:49:41] • [IP: 109.243.7.***]

a jak ostatnio wzywalem karetke przez 3 dni to tylko gadali ze to tylko karetka do udarów wiec samemu do szpitala do gryfic zawiesc trzeba było NASTEPNYM RAZEM TRZEBA CHOREGO NA ULICE WYNIESC I WTEDY PRZYJADA BANDA ZŁODZIEJI

Gość • Środa [21.05.2014, 23:26:23] • [IP: 80.245.190.**]

DO 185, ty prostaku najpierw naucz sie pisac, bo wynika z tego ze jestes wcale nie lepszy od tych, ktorych opisujesz

Gość • Środa [21.05.2014, 23:18:56] • [IP: 95.129.228.***]

A tak przy okazji... cosik to zdjęcie jest niezbyt kompatybilne z artykułem...

Gość • Środa [21.05.2014, 23:17:59] • [IP: 89.229.74.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Środa [21.05.2014, 23:13:28] • [IP: 95.129.228.***]

Gość  Środa [21.05.2014, 23:02:32]  [IP: 80.245.178.***] ----> poziom twojej wypowiedzi wskazuje na bliskie pokrewieństwo intelektualne z tymi ze zdjęcia.

Gość • Środa [21.05.2014, 23:04:58] • [IP: 83.25.243.***]

słoneczko przygrzało w pałe i koniec - umar w butach!

Gość • Środa [21.05.2014, 23:02:32] • [IP: 80.245.178.***]

To oczywiste, że taki człowiek powinien trafić do szpitala na ostry dyżur. Przecież alkoholizm to choroba, a stan upojenia często zagraża życiu pijanego. Może przecież się obrzygać i udusić, albo wpaść pod jakieś auto, albo w kanale utopić. Trzeba biedaków OKRADZIONYCH I poZBAWIONYCH PERSPEKTYW NA PRZYSZŁOŚĆ, PRZEZ REŻIM RYŻAWEGO JONASZA, RATOWAĆ OD ZAGŁADY.

Gość • Środa [21.05.2014, 22:59:48] • [IP: 80.245.183.***]

Nie to zebym ich bronil, ale ktos kto nie byl wczesniej uzalezniony raczej za przeproszeniem gowno wie o problemie alkoholowym, lepiej niech sie nie wypowiada...

Gość • Środa [21.05.2014, 22:50:48] • [IP: 80.245.184.***]

Zapraszam codziennie na Plac Słowiański - można podziwiać" kwiat Świnoujścia" biesiadujący na ławeczkach, spożywający tani alkohol i oddawający mocz na w/w placu

Gość • Środa [21.05.2014, 22:44:12] • [IP: 80.245.180.***]

ratownik z amerykanska flaga ZENADA ;//

Gość • Środa [21.05.2014, 22:42:44] • [IP: 80.245.182.***]

Dwoi mi sie w oczach??

Gość • Środa [21.05.2014, 22:33:36] • [IP: 80.245.189.***]

jezeli nie jest ze swinoujscia, wywozic gdzies w okolice wolina lub dalej i zostawiac niech sie martwi sam pozniej

Gość • Środa [21.05.2014, 22:31:04] • [IP: 62.69.254.***]

MCDONALDS jest izby wytrzezwien nie ma he he he

Gość • Środa [21.05.2014, 22:30:01] • [IP: 80.245.186.***]

takim wystarczy szopa w lesie i prycza.oni sa bezwzzgledni, kilka dni temu takie legowisko urzadzili sobie na lawkach na wyb.wladyslawa iv, beszczelnie wsyawali i sikali na idacych z promu ludzi, potem jeden z nich poszedl do sklepu zzloty rog po kolejna butelke czerwonego napoju, bylo ich trzech, popijali podajac sobie butelke z rak do rak i znow ukladali na lawkach.maja zatem rozum!to sa egoisci!!mysla tylko o tym by ich glowa sie cieszyla, a my mamy z podatkow budowac kolejne lokum dla tych meneli?!90 % na wlasne zyczenie opuscili rodziny, dzieci utrzymuja podatnicy, dlaczego nie pracuja w czynie spolecznym?przeciez tyle trawnikow do koszenia, sprzatania parkow, plazy, ulic itd.co nie ma sie tym kto zajac, ?tylko im dawac?w imie czego?jezeli nie chca pomocy to wywozic z miasta w sina dal.wspulczuje policjantom i ratownikom!

Gość • Środa [21.05.2014, 22:25:40] • [IP: 80.245.185.***]

SCHRONISKO JEST NIE DLA ALKOCHOLIKLOW I POZABIERAL BYM TY RENTY CO MAJA, BO ON CHORY NA PIJACTWO KUR A A PODATNIK NA TAKICH, POWINNI BYC OBOZY DLA TAKICH PODOBNE DO ALCATRAS TAM BY WYTRZEZWIELI I MIELI CHECI DO PRACY

Gość • Środa [21.05.2014, 22:25:32] • [IP: 31.2.68.**]

ladna wizytowka miasta przy samej granicy, moze czas najwyzszy cos z tym zrobic !?

Gość • Środa [21.05.2014, 22:22:32] • [IP: 92.42.112.***]

Nie sprzedawać Niemcom wódki!

Gość • Środa [21.05.2014, 22:12:30] • [IP: 93.94.185.***]

do kamieniołomów z nimi, zaraz przestaną pić

Gość • Środa [21.05.2014, 21:56:47] • [IP: 80.245.179.***]

ktoś na siłę mu wlewał do gardła alkohol? Wolny kraj podobno, zostawić niech leży.

turysta • Środa [21.05.2014, 21:55:30] • [IP: 109.243.141.**]

WAŻNE !! CZY URZĘDNIKÓW i p.PREZYDENTA nie" kłują " w oczy te OBRZYDLIWE ;PRZEROŚNIETE TRAWISKA I KRZACZYSKA w CENTRUM UZDROWISKA np.WYBRZEŻE WŁADYSŁAWA, 11 LISTOPADA, JANA Z KOLNA, TEREN SZPITALA i RÓZNE SKWERY np.PRZY PROMENADZIE ??!! CZY NIKT Z URZEDASÓW NIE MA ELEMENTARNEGO POCZUCIA ESTETYKI, SMAKU...WYDAJĄ 40TYS na czyszczenie KOSZMARKA ARCH./ PLAC SŁOWIAŃSKI/ a nie ma kasy na ZADBANIE O TRAWNIKI w wielu REPREZENTACYJNYCH MIEJSCACH...NIE MA TU OGRODNIKA jak np.w Międzyzdrojach, ale jaki GOSPODARZ takie MIASTO...WSTYDŻCIE SIĘ WŁODARZE MIASTA !!

Gość • Środa [21.05.2014, 21:51:40] • [IP: 88.156.233.***]

Skoro Zieliński tak usprawiedliwia, że maskotki potrafią się zdrowo narąbać i nie ma kto się tymi nieborakami zająć by sobie guza nie nabili, to może zorganizuje dla maskotek jakiś taki dzienny, na świeżym powietrzu żłobek pod parasolami na pachnącej trawce, gdzie nawaleni w sztok, po przebudzeniu otrzymają kawusię i zimne napoje, by mogli jakoś kaca zaleczyć!

Gość • Środa [21.05.2014, 21:50:20] • [IP: 92.42.113.***]

po pierwsze ten gość w tym kapeluszu potrzebuje pomocy, a po drugie dwóch leżących pijaczków powinno zapłacić koszty wezwania karetki, może to by ich czegoś nauczyło

Gość • Środa [21.05.2014, 21:36:38] • [IP: 80.245.186.**]

A później afera, bo karetki nie było do naprawdę potrzebującego...no tak menel też człowiek

Gość • Środa [21.05.2014, 21:33:46] • [IP: 80.245.189.***]

Kanal ma spora pojemnosc...

Oglądasz 51-75 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■