POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.05.2014, 21:24:14] • Świnoujście

Co z pijanymi? Nie ma izby wytrzeźwień, schronisko nie przyjmuje. Zobacz film!

Co z pijanymi? Nie ma izby wytrzeźwień, schronisko nie przyjmuje. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nietrzeźwy mężczyzna leżał na przystanku autobusowym przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejscu pojawiła się policja oraz pogotowie ratunkowe. Świadkowie zdarzenia mówią, że wszystko wskazywało na to, że mężczyzna nie żyje. Okazało się jednak, że mężczyzna był kompletnie pijany. Po raz kolejny pojawia się problem braku odpowiedniego miejsca, gdzie tacy ludzie mogliby być skierowani w celu wytrzeźwienia. Jak wiemy w mieście nie ma izby wytrzeźwień, a schronisko takich osób nie przyjmuje.



Problem ten zauważa również świnoujski Streetworker Andrzej Zieliński.

Co z pijanymi? Nie ma izby wytrzeźwień, schronisko nie przyjmuje. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Podstawowym problemem jest to, że ludzie Ci są silnie uzależnieni od alkoholu i często to właśnie alkohol powoduje degradację umysłową. Problemem jest również to iż nie ma miejsca gdzie można byłoby się zająć takimi ludźmi do czasu wytrzeźwienia- mówi świnoujski Streetworker.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 75

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:36:49] • [IP: 31.174.213.***]

Streetworker wygląda kobieco (strój!).

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:34:13] • [IP: 178.238.250.***]

fajną koszulę ma p.Andrzej

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:30:57] • [IP: 95.129.224.***]

Jedno z niewielu miast w Polsce gdzie nie ma izby wytrzeźwień Przecież to żyła złota by była w naszym mieście 300/noc i 50 łóżęk pełnych co noc

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:26:49] • [IP: 83.23.203.***]

trzeba było pana przenieść w mrowisko to szybko by ożył bez karetki

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:22:52] • [IP: 88.156.234.**]

Jak to się troszczą o meneli a normalny człowiek na pomoc może się nie doczekać. Wybrał taką drogę z własnej woli więc po co go ratować, zwłaszcza tych notorycznych. Takiemu to nawet mandatu nie wlepią bo i tak nie zapłaci.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:15:29] • [IP: 213.30.15.***]

Nie wiedzialem, ze polskie pogotowie zatrudnia ratownikow z amerykanskiej armii...

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:11:23] • [IP: 31.174.213.***]

Z tego co wiem, szpital zastępuje izbę wytrzeźwień? Młodzi, czy niepijący będący akurat w szpitalu mogą się z bliska zapoznać ze zjawiskiem alkoholików-pijaków, może to taki pomysł na edukację? A zapytam - kto wymyślił ten szpitalny kierunek? Bo chyba kiedyś była izba wytrzeźwień w mieście?---I myśl: skoro państwo zarabia na alkoholu, to niech państwo częsć wpływów przeznaczy na utrzymanie izb wytrzeźwień.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:09:05] • [IP: 80.245.178.**]

Wiadomo, że będą pić, zrobić im jakąś legalną bazę i tam ich zwozić.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:01:50] • [IP: 62.69.241.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [22.05.2014, 08:56:42] • [IP: 62.69.231.***]

Leżą, to leżą, jak im zazdrościcie, to też się połóżcie. Co za problem?

Gość • Czwartek [22.05.2014, 08:29:37] • [IP: 83.17.236.***]

Oooo! Nasz kochany streetwalker, jaki kolorowy. pozdrawiam. Dawna współpracownica

Gość • Czwartek [22.05.2014, 08:26:43] • [IP: 46.112.166.**]

Na parkingu na Władysława codziennie pijani siedzą albo śpia na ławkach i wino stoi koło nich a miasto nic z tym nie robi!! oni promują Świnoujście

Gość • Czwartek [22.05.2014, 08:12:14] • [IP: 80.245.182.***]

Karetka zabiera śmierdzącego, nachlanego Pana, a jak mój synek był w bardzo ciężkim stanie i trzeba go było zawieźć do Szczecina, to nie było to możliwe i 2 godz czekaliśmy na karetkę ze Szczecina!! COŚ NIE TAK... Karetki dla potrzebujących...!! DOBRE

Gość • Czwartek [22.05.2014, 07:39:56] • [IP: 88.156.235.***]

Śmieci należy utylizować !

Gość • Czwartek [22.05.2014, 07:39:30] • [IP: 62.69.241.***]

Trzeba bylo dobic

Gość • Czwartek [22.05.2014, 07:03:35] • [IP: 188.33.190.***]

a może straż miejska mogłaby się zajmować upojonymi...dopiero w stanach zagrożenia życia wzywali by Pogotowie.

GośćJerry • Czwartek [22.05.2014, 06:31:17] • [IP: 80.245.190.**]

na filmie i zdjeciach widac dwoch pijanych, a w opisie jest - nietrzezwy mezczyzna na przystanku autobusowym - to cos tu jest nie tak, czyzby jeden gdzies wyparowal, a moze juz sie wyspal??, i poszedl leczyc kaca zostawiajac spiacego kolege. Redaktor opisal ta informacje bardzo nieprecyzyjnie i powinien to sprostowac.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 06:09:54] • [IP: 80.245.183.***]

a ten to na mieście łazi i w kółko powtarza jezus jezus :)

Gość • Czwartek [22.05.2014, 05:35:17] • [IP: 80.245.182.***]

WYWOZIĆ TYCH DARMOZJADÓW DO LASU GDZIEŚ DALEKO TJ, DO MOKRZYCY. ŻEBY TAK SZYBKO NIE WRÓCILI. co za dureń wybudował ty schronisko dla bezdomnych. Schronisko powinno być gdzieś w lesie na wsi a nie w miejscowości WCZASOWEJ. ŻENADA.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 01:15:16] • [IP: 89.239.117.**]

To co, już se poleżeć nie wolno w tym mieście?

Gość • Czwartek [22.05.2014, 00:48:36] • [IP: 92.42.114.**]

U mnie przed blokiem też w pełnym słoneczku sobie jeden spoczywał, ale co tam...Państwo jest ślepe, że legalizuje taką używkę, a ściga za jakaś trawkę. To na prawdę jakaś paranoja, ale niestety prawo stanowią ci, którzy przede wszystkim lubią usiąść przy wodzie ognistej. Poza tym oczywiście gospodarka by padła. Nie człowiek się liczy w tych czasach, ale ten człowiek jest ślepy. Nie chcę by pomocy udzielali im medycy, nie od pijanych są. Z kolei są zwykle agresywni, częsty skutek wypicia alkoholu, ale tego też nikt nie dostrzega, po co ma być bezpieczniej na chodnikach, jak i drogach ;-) Pijcie na potęgę dalej...Mózgu ubywa.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 00:45:34] • [IP: 92.42.119.***]

Chłopcy z policji chętnie wlepiają młodym mandaty w parku przy chopina, ale 20 metrow dalej przy śrubie menele są NIEWIDZIALNI

Gość • Czwartek [22.05.2014, 00:44:27] • [IP: 92.42.116.***]

Streetworker jest może i odlotowo ubrany, ale pieprzy jak potłuczony: nieskładnie, bez sensu, powtarza w kółko to samo. Bez treści. Tak, oni są uzależnieni, tylko czy można się temu dziwić w państwie aktywnie promującym alkoholizm? Sklepy na każdym rogu, knajpy, reklamy i absolutny brak edukacji - a potem zdziwienie: większość facetów chla!

Gość • Czwartek [22.05.2014, 00:16:32] • [IP: 83.21.159.**]

K...wa, jak się nachleją i rozrabiają, to problem na całego. A tu chłopaki kulturalnie i grzecznie położyli się by sobie zdrzemnąć, to znowu nie pasuje niektórym. To co? Nie pić? Bez sensu...

Gość • Czwartek [22.05.2014, 00:05:35] • [IP: 62.69.203.***]

No i bardzo dobrze że mężczyzna był pijany i jeszcze do tego żył , zdarza się że ludzi odnajdują trzeźwych ale oni już nie żyją

Oglądasz 26-50 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■