POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [21.05.2014, 21:24:14] • Świnoujście

Co z pijanymi? Nie ma izby wytrzeźwień, schronisko nie przyjmuje. Zobacz film!

Co z pijanymi? Nie ma izby wytrzeźwień, schronisko nie przyjmuje. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

Nietrzeźwy mężczyzna leżał na przystanku autobusowym przy ulicy Wojska Polskiego. Na miejscu pojawiła się policja oraz pogotowie ratunkowe. Świadkowie zdarzenia mówią, że wszystko wskazywało na to, że mężczyzna nie żyje. Okazało się jednak, że mężczyzna był kompletnie pijany. Po raz kolejny pojawia się problem braku odpowiedniego miejsca, gdzie tacy ludzie mogliby być skierowani w celu wytrzeźwienia. Jak wiemy w mieście nie ma izby wytrzeźwień, a schronisko takich osób nie przyjmuje.



Problem ten zauważa również świnoujski Streetworker Andrzej Zieliński.

Co z pijanymi? Nie ma izby wytrzeźwień, schronisko nie przyjmuje. Zobacz film!

fot. Sławomir Ryfczyński

- Podstawowym problemem jest to, że ludzie Ci są silnie uzależnieni od alkoholu i często to właśnie alkohol powoduje degradację umysłową. Problemem jest również to iż nie ma miejsca gdzie można byłoby się zająć takimi ludźmi do czasu wytrzeźwienia- mówi świnoujski Streetworker.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 75, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 75

j444 • Niedziela [25.05.2014, 21:37:01] • [IP: 80.245.182.***]

Policja to rozumiem, ale pogotowie ratunkowe jest powołane do ratowania zagrożenia życia ludzkiego, a ludzi tam nie widać, leżą jakieś dwa paprochy ale to problem służb oczyszczania miasta z padliny.

Kość • Piątek [23.05.2014, 12:39:53] • [IP: 37.8.215.**]

to ilu bylo tych nietrzezwych? w artukulku jest ze jeden, na zdjeciu sa dwaj.

Gość • Piątek [23.05.2014, 08:00:16] • [IP: 93.94.190.***]

kim do cholery jest" streetworker"? jakiś nawiedzony koleś, który mówi do siebie i zaczepia ludzi?

Gość • Czwartek [22.05.2014, 23:36:39] • [IP: 92.42.114.***]

koło hamtona hiltona tez sobie narypany lezal, a niemiaszki przez okno podziwiali nasze narodowe zabawy :)

Gość • Czwartek [22.05.2014, 22:47:19] • [IP: 92.42.119.***]

do szpitala, i tak do niczego sie nie przydaje, umieralnia.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 16:51:53] • [IP: 83.23.203.***]

ale problem wszystkie służby zajęte wyrzutkami społecznymi a normalni ludzie czekają w szpitalu na lekarza kilka godzin

Gość • Czwartek [22.05.2014, 16:17:54] • [IP: 93.94.186.***]

Dziś koło Szpitala w Parku Zdrojowym , też takich dwóch spało , jeden na trawie, drugi na ławce a smród bil od nich na kilometr

Gość • Czwartek [22.05.2014, 15:50:17] • [IP: 80.245.190.**]

na milicje z nimi tam maja fajne salony, te pokoje do przesluchiwan

Gość • Czwartek [22.05.2014, 15:50:09] • [IP: 94.40.11.**]

tak czy owak doktor Nowak...

Gość • Czwartek [22.05.2014, 15:48:31] • [IP: 80.245.190.**]

a gdzie jest mopr, ten indianiec tez niezle dawal kiedys chyba

Gość • Czwartek [22.05.2014, 15:46:34] • [IP: 80.245.179.***]

dziś koło szpitala w parku na trawie też dwóch takich meneli śmierdziało

Gość • Czwartek [22.05.2014, 15:42:51] • [IP: 62.69.229.**]

jak to gdzie do aresztu, jak jest w innych krajach, śmiechu warte, że byle pijak ma więcej praw niż normalny obywatel

Gość • Czwartek [22.05.2014, 15:31:38] • [IP: 62.69.231.***]

Nie wyglądają na meneli. Po prostu zaniemogli.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 14:47:24] • [IP: 86.29.165.***]

ktory z tych dwoch mezczyzn byl pijany i lezal na przystanku? To po pierwsze. A po drugie to trzeba go odstawic do szpitala.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 12:54:45] • [IP: 62.69.231.***]

Widzisz Komar, czepiają się.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 12:32:19] • [IP: 80.245.179.***]

To co ratownik ma pod bluza a w tym wypadku pod kamizeka sluzbowa to jego sprawa. Komu przeszkadza koszulka typu ARMY COMBAT SHIRT. W takim ubiorze jest wygodnie. Jest ona przystosowana do noszenia wlasnie pod kamizelki taktyczne a taka ratownik jak widac posiada.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 12:02:22] • [IP: 83.23.203.***]

co to cejrowski przyjechał

Gość • Czwartek [22.05.2014, 11:58:41] • [IP: 92.42.113.***]

Ale co za problem, ? Proszę ich wywieźć poza miasto na jakąś spokojną polankę i niech sobie śpią. Bez względu na to czy na dworze jest upal czy mróz. Chcą chlać to niech to robią. ja bym im jeszcze wpompował litar dożylnie.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 11:32:56] • [IP: 37.24.154.***]

Juź odrazu że menel... To już się napić nie można? Lato idzie! :) Zmęczył się bidulek i postanowił odsapnąć pod gołym niebem. Kto bogatemu zabroni ??

Gość • Czwartek [22.05.2014, 11:18:52] • [IP: 62.69.253.***]

ten człowiek w kapeluszu też za kołnierz nie wylewa, według hehehehzasady pilnuje krokodyl lwa, widziałam go w akcji heheh

Gość • Czwartek [22.05.2014, 10:08:13] • [IP: 10.52.178.**]

do 203 popieram w całej rozciągłosci

Gość • Czwartek [22.05.2014, 10:05:02] • [IP: 62.69.229.**]

O, kur...! Ta (?...)koszula poraża.

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:57:32] • [IP: 95.129.224.***]

ale się ładnie przytulili hehehe

troll • Czwartek [22.05.2014, 09:56:57] • [IP: 138.124.9.***]

Jak się wyśpi to sam wstanie i sobie pójdzie. . znowu się napić, zimą takie sprawy rozwiązuje ''Pan Mróz ''

Gość • Czwartek [22.05.2014, 09:54:15] • [IP: 80.53.238.***]

Do osoby z 8:12 Transport karetką do Szczecina wykonywany jest na trochę innych zasadach. Po prostu nasze pogotowie ma zgodnie z kontraktem tylko jedną karetkę na transporty medyczne, a pozostałe karetki działają doraźnie na terenie miasta i tylko w wyjątkowych sytuacjach wyjeżdżają gdzieś dalej, aby przekazać chorego do śmigłowca.

Oglądasz 1-25 z 75
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■