POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [26.05.2014, 07:14:40] • Świnoujście

Trawa do 10 centymetrów czy jednak zarastamy? Kto ma rację?

Trawa  do 10 centymetrów czy jednak zarastamy? Kto ma rację?

fot. Sławomir Ryfczyński

Tych, których denerwowała wysoka trwa w Parku Chopina, uspokajamy: Nie ma żadnego problemu z jej koszeniem - zapewnia Robert Karelus.- Przeciwnie - firma bardzo dobrze wywiązuje się z tego zadania.

Nasz Czytelnik zwrócił uwagę na trawę w Parku Chopina. Jego zdaniem to dowód braku nadzoru magistratu.

Zielenią w Parku Chopina opiekuje się świnoujska firma „Patgardens. Czy jest jakiś problem z koszeniem w tym miejscu trawy? – zapytaliśmy świnoujski Urząd Miasta.

- Nie ma żadnego problemu z koszeniem trawy - twierdzi rzecznik prezydenta Robert Karelus.- Przeciwnie – firma bardzo dobrze wywiązuje się z tego zadania, o czym można się przekonać odwiedzając park. Trawa jest tam systematycznie koszona.

Trawa  do 10 centymetrów czy jednak zarastamy? Kto ma rację?

fot. Sławomir Ryfczyński

Zapytaliśmy też o częstotliwość koszenia trawników w parku.

- Nie ma wyznaczonych konkretnych dni, bo zależy to od pogody, która ma decydujący wpływ na wzrost trawy - odpowiada rzecznik.- Wykonawca ma obowiązek utrzymywać trawę na wysokości nieprzekraczającej 10 cm. Umowa z firmą „Patgardens” na całoroczną opiekę nad zielenią w Parku Chopina została podpisana na dwa lata i opiewa na kwotę 248 tys. złotych.

Czy wskazana przez Czytelnika trawa miała 10 centymetrów? Zobaczcie sami na zdjęciu!

Dostajemy też kolejne sygnały: o zarośniętej ulicy Chopina, Moniuszki, części Wojska Polskiego. Przy szpitalu ledwo widać wjazd dla karetek. Wygląda na to, że nasze miasto zarasta.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 39, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-39 z 39

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 10:20:10] • [IP: 80.245.187.***]

Ludzie!Karelus za to właśnie pensję bierze, żeby ściemniać, kręcić, łgać nam w żywe oczy w jednym celu..ochrony d... wladzy.Na wspomnianą firmę P...nic też nie powie, albowiem jest to firma należąca do rodziny żony(bodajże siostrzenicy) jednego ze świnoujskich deweloperów, niejakiego Eugeniusza J.A takim ludziom się nie naraża...trzeba tylko chwalić, chwalić, chwalić...żeby boss się nie zdenerwował.A propos zieleni...w sobotę poszliśmy z rodziną do Parku Zdrojowego, wchodząc BRAMĄ MICHALSKIEJ.Po prawej i lewej stronie klomby z różanecznikami.Te po prawej tak zarośnięte trawą i chwastami, że większość krzewów była niższa niż otaczające zielsko!Wstyd!Panie Karelus!My mieszkańcy mamy oczy i widzimy, że niektórzy urzędnicy nie radzą sobie z obowiązkami.Może czas to zmienić?Dość karelusowych krętactw!Zdjęcia mówią same za siebie!Kogo teraz pan zaprosi na rozmowę do urzędu?

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 10:03:38] • [IP: 62.69.251.**]

Tak to juz jest jak Rzecznik patrzy na Swinoujscie z okien Trzebiatowa...!

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 09:55:18] • [IP: 92.42.118.***]

Trawa zarasta na większości ulic miasta. Koszenie to koszty, więc po co tracić pieniądze, skoro z trawą da się żyć!

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 09:40:06] • [IP: 92.42.119.**]

Za takie pieniądze to równo do linijki powinno być wszystko wycięte! masakra! 10cm śmiech! chyba ktoś zapomniał o jednym zerze:) wystarczy się przejść przez miasto i niejeden rekord zostanie pobity

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 09:10:26] • [IP: 80.245.176.**]

Przecież to nie park Chopina, a ulica chopina, Park widać wycięte

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 09:07:35] • [IP: 80.245.179.***]

To fakt trzeba być ślepym żeby nie widzieć tej trawy w całym mieście - coś nie trybi - a wybory już już

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 09:05:52] • [IP: 92.42.113.**]

Zapraszam do Łunowa na ul.Pomorską od ronda trawa skoszona ale dalej już nie jest trawa skoszona osiągnęła już1m zapraszamy do Łunowa rzecznika i radnych.

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 08:50:44] • [IP: 95.129.224.***]

karaluch wam zaraz wytłumaczy...heheheh...

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 08:40:40] • [IP: 88.156.233.***]

JEDZIESZ PADEREWSKIEGO I I CHCESSZ WJECHAC NA CHOPINA

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 08:32:50] • [IP: 62.69.241.***]

w parku jest wycięta ale pasy chaszcze przy ulicach są już tak wysokie że ograniczają widoczność... a czytelnik nie pytał się o trawę w parku tylko przy parku!

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 07:38:50] • [IP: 62.69.231.***]

W sumie nie mogą być wszędzie na raz. Najważniejsze, że szlifują trawniki na Placu Adama Mickiewicza.

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 07:32:34] • [IP: 62.69.251.**]

A nad tym wszystkim swoj nadzor sprawuja niejaki Sowala i Michalska, Wnioski nasuwaja sie same... Co do wypowiedzi rzecznika to granice smiesznosci zostaly juz osiagniete.Wystarczy sie przejsc po miescie i parkach i wtedy widac jeszcze wiecej niz na zdjeciach!

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 07:18:35] • [IP: 80.245.187.***]

Przecież zdjęcia nie pokazują Parku Chopina tylko pas zieleni przy ulicy a to chyba nie należy do Parku Chopina.

Gość • Poniedziałek [26.05.2014, 07:17:56] • [IP: 93.94.187.***]

szanowny Panie Rzeczniku bardzo prosze wybrac sie na spacer zamiast palic z rana papieroski, wszystko Pan zobaczy jak i my mieszkancy widzimy.

Oglądasz 26-39 z 39
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■