POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [19.05.2014, 08:41:56] • Świnoujście

Stocznia szuka oszczędności. Zapłacą za nie ludzie?

Stocznia szuka oszczędności. Zapłacą za nie ludzie?

fot. Czytelnik

Związki zawodowe działające przy Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” weszły właśnie w spór zbiorowy z pracodawcą. W najbliższym czasie możliwy jest strajk ostrzegawczy. Jeśli nie przyniesie on efektów – generalny – informuje nasz Czytelnik.

Na 26 maja zapowiadana jest nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Szczecinie dotycząca problemów połączonych stoczni – informuje nasz Czytelnik.

Od dłuższego czasu dostajemy sygnały, co dzieje się w stoczni. Prezes zakładu Lesława Hnat tylko raz pokusił się o odpowiedź na stawiane mu zarzuty. Kolejne nasze zapytania zbywał milczeniem. Według informacji, jakie otrzymaliśmy, w stoczni źle się dzieje. Związki zawodowe weszły spór zbiorowy z pracodawcą. Krytykują przeprowadzaną restrukturyzację zakładu. Prezes Lesław Hnat forsuje pomysł, by obróbkę skrawaniem przejęła zewnętrzna firma, bo da to stoczni rocznie pół miliona złotych oszczędności. Pracownicy, którzy robili to dotychczas, mieliby zostać przejęci przez wspomnianą firmę zewnętrzną. Związkowcy obawiają się, że na takim przejściu pracownicy stracą. Jeśli obróbka skrawaniem ma być tańsza, to koszty tego poniosą właśnie ludzie.

Połączenie Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu ze szczecińską Gryfią miało stworzyć silny podmiot. Jednak mimo tego, ze firma wypracowała w ub. roku ponad milion zysku, można mieć co do tego wątpliwości. Związkowcy wskazują, że stocznia zarobiła głównie na sprzedaży majątku.

Początek obrad w sprawie stoczni zaplanowano na godz. 10, w poniedziałek 26 maja.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Wtorek [20.05.2014, 19:24:30] • [IP: 62.16.254.***]

pogonic ze stoczni kaszuba razem z tym jego romanem

Gość • Wtorek [20.05.2014, 10:21:46] • [IP: 62.69.203.***]

Niestety czasy stoczni którą znaliśmy minęły.Przygotujcie się na najgorsze.

Gość • Wtorek [20.05.2014, 08:59:00] • [IP: 83.21.33.***]

i tak zlikwiduja nasza stocznie a na jej miejscu postawia jakis ladny hotel dla niemca :)

Gość • Wtorek [20.05.2014, 06:58:04] • [IP: 80.245.176.***]

" Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 20:23:21] • [IP: 88.156.235.**] nieroby znam jednego który więcej żąda niż pracuje cwaniaczek a chce strajkować O " o ja ty to masz znajomości w tej stoczni.. zazdrościmy ci

Też Stoczniowiec • Poniedziałek [19.05.2014, 22:45:20] • [IP: 83.21.160.***]

To nasze pisanie nie pomoże firmie, jest za późno. Spółka na tą chwile jest zarządzana przez pajaców, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o przemyśle stoczniowym. Nowo powołani dyrektorzy, szefowie i kierownicy pionów mają wiedzę o" wszystkim", ale nie nie o tym co my w stoczni robimy. Debilne decyzje, w stylu: BO TAK JEST W SZCZECINIE! tylko pokazują ich poziom ignorancji. Tam jest syf i oni ten syf przeniosą do nas. A my tym syfem się udławimy, bo tego żadna organizacja nie strawi. Lekarz by to nazwał rakiem.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 22:26:56] • [IP: 80.245.188.***]

Stoczniowcy czas zacząć strajkować nie rozmawiać. Te wszystkie prośby i pisma na nic się do tej pory zdały. Czas wyciągnąć wnioski i do dzieła. To już ostatni dzwonek. I tak nic nie macie do stracenia, prędzej czy później, a tak to dopóki jest co bronić. Bo ten zarząd wszystko wysprzeda i wydaje więcej kasy niż zarabia z produkcji.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 21:32:54] • [IP: 80.245.180.**]

Stoczniowcy Świnoujścia walczcie. Połączenie obu Stoczni to jawny sabotaż w skali Państwa Polskiego.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 21:26:59] • [IP: 93.94.190.***]

brawo strajkować a nie gadac z gnatem bo nie ma o czym

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 20:57:51] • [IP: 83.25.89.***]

Do 19.05.2014, 18:45:46] • [IP: 88.156.233.**]Mów za siebie, ja jestem mieszkańcem i stanowczo popieram Stoczniowców !!Trzymajcie się i walczcie dalej o swoje.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 20:23:21] • [IP: 88.156.235.**]

nieroby znam jednego który więcej żąda niż pracuje cwaniaczek a chce strajkować O

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 20:17:55] • [IP: 62.69.252.**]

SAMI STOCZNIOWCY SĄ SOBIE WINNI ZAŁATWIŁY WAS ZWIĄZKI ZAWODOWE JAK WIELE ZAKŁADÓW PRACY W TYM KRAJU A PANI PO-SŁANKA TO G...NO Z KOLEGAMI PRZYKLEPAŁA M.IN.Z PANEM HANTEM

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 18:45:46] • [IP: 88.156.233.**]

panowie STOCZNIOWCY juz nie macie poparcia od mieszkancow miasta i juz jestascie przegrani

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 17:38:34] • [IP: 95.129.224.**]

związki w szpitalu podpisały z dyrekcją układ i bezwstydnie zachowały swoje przywileje po prostu nie objęły ich restrykcyjne obniżki pensji, a gdzie solidarność a w d, , , , pie.Byle nam było dobrze...

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 17:14:52] • [IP: 188.33.254.***]

a spółkom dalej nie płacą

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 16:39:39] • [IP: 88.156.235.**]

CI stoczniowcy to co niektórzy niedouczeni przemądrzali Buce

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 16:27:59] • [IP: 92.42.113.***]

Gdyby był jeden silny związek zawodowy jak u niemiaszków lub angoli to rządzący by się bali a tal Solidarność, S80, S 78, S 76, S sierpień, S marynarzy itp itd. a związkowcom żyje się dobrze z pensyjki prezesów.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 13:35:33] • [IP: 83.21.161.***]

Związki i tak nic nie zdziałają. są za słabi. a co do obróbki skrawania to niech nikt nie przejmuje jej jest dobrze,

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 12:07:38] • [IP: 78.129.148.***]

Akcja taczka i blokada toru wodnego do wsi Szczecin.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 11:13:51] • [IP: 31.174.171.**]

Liderzy związkowi doprowadzą do tragedii. Obie stocznie upadną a ludzie pójdą na bruk. Opamiętajcie się. Teraz strajk to najgorsza głupota.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 11:08:34] • [IP: 80.245.183.***]

A co w tym dziwnego ? Każda organizacja po połączeniu z inną redukuje koszty. Po to wszak się łączy. A że największym kosztem są z reguły pracownicy więc...

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 11:03:37] • [IP: 80.245.176.***]

" szlachcic • Poniedziałek [19.05.2014, 09:27:38] • [IP: 92.42.118.**] jeju ci robole ze stoczni pisza te literki jak dzieci z podstawowki, do roboty a nie wam w glowie glupoty! " dobrze, że cię matka do komputera do puściła, a teraz do nauki.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 10:33:59] • [IP: 31.61.138.***]

szlachcic • Poniedziałek [19.05.2014, 09:27:38] - Rzuć okiem, internetowy durniu/nierobie, na swoje własne literki. Tylko fakt, że jesteś analfabetą może usprawiedliwić, to co napisałeś. Widać gołym okiem, że tak kulturę osobistą, jak i sztukę przelewania własnych myśli (jadu) na klawiaturę wyniosłeś z rodzinnej obory. A o szlachcie, to mógłbyś co najwyżej poczytać, pajacyku. Gdybyś potrafił.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 10:30:29] • [IP: 159.245.16.***]

Lezalo sie pare lat w pracy a teraz strajk a niech upada to badziewie

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 10:03:17] • [IP: 93.94.190.**]

Nie pozwalają już biedakom grać w karty w pracy. Jaka szkoda.

Gość • Poniedziałek [19.05.2014, 09:55:55] • [IP: 79.96.31.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■