POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Sobota [17.05.2014, 18:56:17] • Świnoujście

Czytelnik: Dlaczego rowerzyści jeżdżą po chodniku, mając obok ścieżkę rowerową?

Czytelnik: Dlaczego rowerzyści jeżdżą po chodniku, mając obok ścieżkę rowerową?

fot. Czytelnik

Z takim pytaniem do redakcji zwrócił się Czytelnik.- Każdego dnia przechodząc ulicą Konstytucji 3 Maja widzę, jak rowerzyści slalomem jeżdżą pomiędzy przechodniami, to skandal, jak bardzo czują się bezkarni w mieście, nie dość, że często przejeżdżają przez przejście dla pieszych nie schodząc z roweru to jeszcze nagminnie jeżdżą po chodniku- pisze zbulwersowany Czytelnik.

- Szczególnie często zdarza się to przy ulicy Konstytucji 3 Maja, a przecież naprzeciwko znajduje się ścieżka rowerowa!

Przypominamy, że według przepisów ruchu drogowego rowerzyści tylko w wyjątkowych sytuacjach mogą korzystać z chodnika.

A co wy o tym sądzicie drodzy Czytelnicy?


komentarzy: 118, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 118

Gość • Niedziela [18.05.2014, 15:10:43] • [IP: 92.42.113.***]

Rower, wózek, hulajnoga, to nie ma znaczenia. Znaczenie ma że znaczna część ludzi, na całym świecie to po prostu zwykłe bydło. Bydło jak wiadomo puszczone samopas, jedynie co potrafi zdziałać to szkody. Taka jest natura człowieka. na bydło jedyny skuteczny sposób to dobry pastuch z lagą w reku. jak bydło robi szkody to pastuch wali po zadzie i bydło sie uspokaja. Jak wiadomo brakuje nam pastuchów. I dla tego jest jak jest.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 14:43:27] • [IP: 89.77.221.***]

Art. 230 - chyba - prawa o ruchu drogowym. W mieście obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, więc rowerzyści wont na jezdnie, a jeśli się boicie, to pieszkom. Poza tym, który z tych debili na dwóch kółkach, ma choćby blade pojęcie o akcie prawnym, który tu przytoczyłem, co??

Gość • Niedziela [18.05.2014, 14:31:21] • [IP: 95.40.225.***]

bo na tej stronie nie ma ścieżki rowerowej!!

Gość • Niedziela [18.05.2014, 14:30:39] • [IP: 80.245.178.***]

Rowerzyści na chodnikach to jeszcze nic. Ale jest plaga głupawych mamusiek wpychających bezmyślnie wózek z dzieckiem pod samochody. Widziałem parę razy jak bezmyślnie wpychały wózek z dzieckiem pod samochód tuż przed maskę, aby spowodować jego zatrzymanie.

Gość x • Niedziela [18.05.2014, 14:14:12] • [IP: 92.42.116.***]

∩(◣_◢)†∩ • Niedziela [18.05.2014, 11:27:16] • [IP: 66.90.121.***] nie wiem co brałeś, ale może się podzielisz, bo efekty świetne ;) do Gość • Niedziela [18.05.2014, 10:03:38] • [IP: 37.8.215.***] dzięki takim jak ty, z taką znajomością przepisów o ruchu drogowym są wypadki - sprawdź, przeczytaj, a potem pisz, nim kogoś nazwiesz donosicielem nieuku.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 13:55:27] • [IP: 92.42.112.**]

Bo łazicie pieszo po ścieżkach rowerowych?

Gość • Niedziela [18.05.2014, 13:36:30] • [IP: 50.7.78.**]

Ciekawe co powiecie, jak Uralem 275d wyjadę na miasto.

Katarzyna • Niedziela [18.05.2014, 13:23:43] • [IP: 62.69.253.***]

Chwilami to szlak mnie trafia jak czytam," czytaelnik donosi"skoro ma się cos waznego do powiedzenia to może warto podpisac sie imieniem, nie twierdzę, ze owe wieść nie są słuszne, jak najbardziej tak, jezdzimy po chodnikach, parkujemy na chodnikach i trawnikach nasze pociechy zwierzeta zamykamy w autach i srają nam pod okna i na trawniki, ale jak byłoby fajnie podpisac swojm napewno fajnym imieniem, a w pokazanym wypadku , to powiedzcie mnie jak przejechać, kazdy kij ma dwa konce!

Gość • Niedziela [18.05.2014, 12:41:10] • [IP: 95.129.224.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Niedziela [18.05.2014, 12:27:08] • [IP: 62.69.251.***]

A co konia obchodzi, że gość ze zdjecia jedzie do kantoru? Jedzie po chodniku i to wystarczy, żeby mu wrąbać mandat.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 12:01:50] • [IP: 178.8.77.**]

Na chodnikach stoją samochody, to pownno być karalne.

†∩(◣_◢)†∩ • Niedziela [18.05.2014, 11:27:16] • [IP: 66.90.121.***]

Kup sobie rower buraku, to rozumiesz ci0to dlaczego. Będę jeździł kiedy chcę, jak chcę i dokąd chcę i nikomu nic do tego. Mam was wszystkich gdzieś bando oszołomów i nikt mi nic nie zrobi. Laskę kładę na policję, straż wsiórską i was wszystkim. To jest moje miasto, jak się nie podoba, to won! †∩(◣_◢)†∩ Banda *.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 11:01:57] • [IP: 62.69.231.***]

Piesi na ścieżce rowerowej - Standard. Rowerzyści na chodniku - kryminaliści.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 10:57:56] • [IP: 95.129.226.***]

bo rowerzysci to w wiekszosci sa debilami bo najpierw chca sciezek rowerowych a jak juz sa to jezdza po ulicach a powinno byc ze przy ulicy ktorej jest sciezka rowerowa powinien byc zakaz jazdy rowerem po ulicy

Gość • Niedziela [18.05.2014, 10:47:14] • [IP: 62.69.203.**]

PIESI WŁAŻĄ NA ŚCIEŻKI NP. KOŁO ROSSMANA NA GRUNWALDZKIEJ ALBO KOŁO BIELIKÓW CO CHWILĘ TO JEST DOBRZE? rOWERZYSTA MUSI UWAŻAĆ: A.) NA SAMOCHODY B.) NA PSY, GOŁĘBIE ITP. c.) NA PIESZYCH A NA CO ZWRACAJĄ UWAGĘ PIESI? NA WYSTAWY SKLEPOWE I TYLE ICH WIĘCEJ OBCHODZI! POZA TYM W NIEKTÓRYCH MIEJSCACH BRAK ŚCIEŻEK I TRZEBA BY JECHAĆ NAPRAWDĘ NAOKOŁO. JA PRZYPUSZCZAM, ŻE TEN PAN NA ZDJĘCIU JEDZIE DO TEGO KANTORU :P ZAWSZE W PEWNYM MOMENCIE ŚCIEŻKA SIĘKOŃCZY I TRZEBA WJECHAĆ NA CHODNIK.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 10:46:15] • [IP: 95.129.224.**]

bo rowerzysci maja to w dupie a kilka lat remu jaki placz brak sciezek rowerowych

Gość • Niedziela [18.05.2014, 10:31:37] • [IP: 62.69.203.**]

BO PIESI CHODZĄ PO ŚCIEŻKACH !!

Gość • Niedziela [18.05.2014, 10:03:38] • [IP: 37.8.215.***]

Czytelnik który jest bardzo nieszczęśliwy i dlatego uprzejmie donosi, na sąsiada, na wszystkich którzy żyją nie tak jak on sobie wymyślił. Ścieżka rowerowa jest po drugiej stronie ulicy więc rowerzysta ma prawo jechać chodnikiem drogi donosicielu.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 09:29:28] • [IP: 93.94.185.**]

Balbina to Ty xD

Gość • Niedziela [18.05.2014, 08:56:44] • [IP: 80.245.181.***]

Czytając te komentarze stwierdzam że nasz naród jest naprawdę nienormalny.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 08:43:08] • [IP: 79.187.87.***]

Czytelnik który zwrócił do redakcji sam jeżdzi salonem chodnikiem, tylko każdego chce pouczać, nie rób z UMiG Świnoujścia. Kamery nagrały Wielkiego Pana w Ochronie do sprawdzenia !! Ps jeszcze po piwku.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 08:42:06] • [IP: 79.187.87.***]

Czytelnik który zwrócił do redakcji sam jeżdzi salonem chodnikiem, tylko każdego chce pouczać, nie rób z UMiG Świnoujścia. Kamery nagrały Wielkiego Pana w Ochronie do sprawdzenia !!

m • Niedziela [18.05.2014, 08:38:36] • [IP: 93.94.191.***]

gratuluję komuś kto zatwierdził układy komunikacyjne na promach Bielik - teraz wychodząc/zjezdzając świetnie się zderzają piesi z rowerzystami - genialne!

Gość • Niedziela [18.05.2014, 08:19:56] • [IP: 46.169.10.***]

Dobre pytanie, zadam odwrotnie, czemu piesi i mamusie z wózkami chodzą ścieżkami dla rowerów choć obok są chodniki ?, jak to nagminnie sie dzieje np. na Wojska Polskiego do granicy ? Jak czytelnik odpowie na to pytanie to odpowiedz na swoje sama sie nasunie.

Gość • Niedziela [18.05.2014, 08:16:59] • [IP: 92.42.119.***]

Rowerzyści w Polsce jeżdżą jak chcą gdyż prawo Polskie nie wymaga od żadnych uprawnień do poruszania się po drogach na jednośladach. Skoro nie mają obowiązku przestrzegania żadnych przepisów to robią co chcą. Wzdłuż ul. Szkolnej wybudowano ścieżkę rowerową specjalnie dla rowerzystów bo jadą na działki a co szczęśliwi rowerzyści robią jadą ulicą i mają Cię tam gdzie widzisz jadąc za nim. Chyba zaczniemy samochodami jeździć po ścieżkach rowerowych skoro im są zbędne. BEZWZGLĘDNIE PRZYWRÓCIĆ OBOWIĄZEK POSIADANIA UPRAWNIEŃ NA KIEROWANIE JEDNOŚLADAMI BO TO TEŻ SĄ UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO. Rodzice dążcie do przywrócenia robienia kart rowerowych dla dobra i bezpieczeństwa swoich dzieci.

Oglądasz 26-50 z 118
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■