POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [16.05.2014, 08:17:21] • Świnoujście

Biletomatów nie będzie, bo za małe „potoki”podróżnych

Biletomatów nie będzie, bo za małe „potoki”podróżnych

fot. Sławomir Ryfczyński

Niedawno nasza Czytelniczka skarżyła się na problemy, jakie miała z kupnem biletu kolejowego. Kasa przy przeprawie Bielików była zamknięta. Na drugim brzegu pracownica zrobiła sobie przerwę… Był powód, by zwątpić w to, czy kolej chce, byśmy korzystali z jej usług. Czy wiarę przywróci nam odpowiedź, jaką otrzymaliśmy?

Niedawno pisaliśmy o przygodzie pani Kingi, która 9 maja straciła mnóstwo czasu, by kupić bilet kolejowy.

Kasa przy przeprawie promowej od 3 dni była nieczynna - pisała nasza Czytelniczka.- Postanowiłam przeprawić się na drugą stronę, aby tam zakupić bilet. Przy kasie na dworcu byłam o 11:10 - przede mną jakieś 5 osób - widać było, że to kuracjusze kupują "skomplikowane" bilety (przejazdy łączone, różni przewoźnicy, itp.). Pani po 2 minutach poinformowała kolejkę, że od 11:20 ma przerwę i nie obsłuży nikogo więcej....Co w rzeczywistości oznaczało konieczność czekania na Panią, aż wróci z przerwy, bo nie było NIKOGO kto zmieniłby Panią na jej stanowisku. Nie mam absolutnie pretensji do Pani, że poszła na przysługującą jej przerwę. Ale absurdem jest w mieście uzdrowiskowym, gdzie dostać się można tylko pociągiem, aby nie było możliwości zakupu biletu.

Zdaniem Czytelniczki, problem rozwiązałyby biletomaty.

- W dniach 6, 8, 9 i 15 maja kasa biletowa przy przeprawie promowej w Świnoujściu jest nieczynna - informuje nas Przemysław Tarasiewicz z działu handlowego zachodniopomorskiego Oddziału Przewozów Regionalnych. - Jest to spowodowane zwolnieniem lekarskim kasjerki. W pozostałe dni w miarę możliwości delegujemy pracownika z innej kasy biletowej. Z naszego doświadczenia wynika, że automaty biletowe sprawdzają się na stacjach o największych potokach podróżnych.

Przedstawiciel kolei dodaje, że Przewozy Regionalne oferują wiele kanałów dystrybucji biletów. Oprócz kas biletowych, jest sprzedaż internetowa (www.biletyregionalne.pl ). Pani Kinga sama jednak przyznała, że akurat tego razu z Internetu nie mogła skorzystać… Bilet można nabyć też u konduktora i dzięki nowej aplikacji mobilnej do sprzedaży biletów CallPay.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

BarbaraP • Środa [21.05.2014, 22:29:29] • [IP: 95.129.224.**]

W całości popieram, również chciałam kupić bilet kolejowy i kasa była nieczynna i przy Bieliku i na PKP, była przerwa i to w zupełnie innym terminie, jak widać często to się zdarza! Czy ktoś pomyślał ile czasu trzeba stracić na zakup w przedsprzedaży biletu ? średnio około 1 godziny, czy to jest OK?

Gość • Wtorek [20.05.2014, 17:39:22] • [IP: 31.175.6.***]

MAŁE POTOKI? W WEEKEND JEST PEŁNO LUDZI KTÓRZY WRACAJĄ BĄDŹ WYJEŻDZAJĄ ZE ŚWINOUJŚCIA, JEST PELNO LUDZI PRACUJĄCYCH NA DRUGIEJ STRONIE LUB DOJEŻDZAJĄCYCH... na prawde tego widzicie, przesada, też spotkalam się z taką sytuacja i bylam zmuszona do kupna biletu w pociagu i doplaty. Pozdrawiam rowniez bardzo mile pracownice na kasach ktore sprzedaja bilety. Nie kazdy pracuje tam gdzie lubi, ale powinno sie obslugiwac klientow tak jakby sam ktos chcial bys obsluzony.

Gość • Piątek [16.05.2014, 18:53:21] • [IP: 5.172.246.***]

Ta pani co bryka w szpilkach na rowerze to już dawno nie pracuje!!

Eve • Piątek [16.05.2014, 18:22:21] • [IP: 78.88.130.***]

To żenujące te tłumaczenia tego Taraszkiewicza, szczerze powiem znam kolesia, użerałam się z nimi pisałam emaile o połączenia, prośby itp... i nic totalne dno. Swoją drogą kiedyś była kasa Pkp IC, informacja, było łącznie kilka kas otwartych...a teraz jedna... totalna wiocha i obciach!

GośćWyspiarz • Piątek [16.05.2014, 14:09:37] • [IP: 178.238.249.***]

Świnoujście dla Niemców nie Polaków, tak należy to sobie tłumaczyć.Włodarze tego betonowego miasta głośno tego nie powiedzą.

Gość • Piątek [16.05.2014, 13:35:00] • [IP: 80.245.179.***]

U zachodniego sąsiada w Anklam biletomaty sa choć ruch mniejszy. Kasjerki zbędne.

Gość • Piątek [16.05.2014, 13:11:12] • [IP: 92.42.116.***]

(...) Kasa" zamknieta z powodu zwolnienia lekarskiego kasjerki " ?? Czy ja snie, czy PRL wrocił. - gdyby PRL wrócił, to by jeździło o wiele więcej pociągów i jeździłyby szybciej. To w religijnej Polsce likwiduje się linie kolejowe na potęgę, zamyka dworce, likwiduje kasy, żeby ludek nie opuszczał parafii.

Gość • Piątek [16.05.2014, 11:13:08] • [IP: 92.42.119.***]

konduktorowi wystarczy powiedzieć, że stało się w kolejce po bilet 30 minut i nie zdążyło się kupić :) sprzedają bilety w normalnej cenie

Gość • Piątek [16.05.2014, 11:12:31] • [IP: 92.42.112.***]

No nie !! Kasa" zamknieta z powodu zwolnienia lekarskiego kasjerki " ?? Czy ja snie, czy PRL wrocił. PKP sie po prostu kompromituje takim wyjasnieniem !! Jutro uslysze, ze pociag odwolany, bo pan motorniczy na urlopie wypoczynkowym !!

Gość • Piątek [16.05.2014, 11:09:36] • [IP: 80.245.176.***]

Na co ta pani z kasy choruje, skoro czesto jest na dyskotekach, bryka w szpilkach na rowerze. Czy to zalecona specjalna rehabiltacja po 50-tce ??

Gość • Piątek [16.05.2014, 09:59:31] • [IP: 88.156.232.**]

O widze autobus Smiesznej Komunikacji Miejskiej.

Gość • Piątek [16.05.2014, 09:53:30] • [IP: 95.129.224.**]

tak kupic bilet internetem wiec che kupic i gdzie moge zaplacic za niego na miescu czy przelewem ?:D

Gość • Piątek [16.05.2014, 09:52:24] • [IP: 62.69.231.***]

Było o tym 14.05.2014 w Radio Szczecin w audycji Czas Reakcji. [radioszczecin.pl/125, 13415, 14052014]

Gość • Piątek [16.05.2014, 09:49:26] • [IP: 178.238.250.***]

jest jeszcze kasa przy promie

Gość • Piątek [16.05.2014, 09:32:18] • [IP: 80.245.189.***]

PKP...to jeszcze w komunie. rozpie..ich.

Bartek • Piątek [16.05.2014, 09:08:54] • [IP: 83.21.233.*]

W PKP jeszcze dominuje myślenie z czasów komunistycznych że ludzie są dla pkp a nie odwrotnie , ogólnie syf w wagonach a w zarządzie siedzą też ludzie o ograniczonym myśleniu. Dla PKP postawienie automatu do sprzedaży biletów na sezon letni to na pewno nie koszt który i tak by zwrócił podczas lata A co do internetu system biletowy raz działa raz nie widnieje komunikat bilety nie dostepne w przedsprzedazy.

Gość • Piątek [16.05.2014, 08:24:09] • [IP: 89.230.217.**]

ale p. konduktor za wystawienie biletu pobiera dodatkowe 4 zl... w dodayku na dworcu nie ma osobnej informacji PKP. Szlag człowieka trafia jak chce sie kupic bilet a tu kuracjusze z jakiejs Koziel Woli chca kupic bilet z przesiadka i okazuje sie ze znaja polaczenie np do pierwszego duzego miasta gdzie maja sie przesiasc a dalej licza na pomoc w kasie. Sama byla kilka razy swiadkiem ze pani z kasy odeslala podroznego z kwitkiem bo nie byla w stanie sprawdzic ani numeru pociagu ani godziny odjazdu drugiego pociagu, bo jak to powiedziala ktoregos razu" podrozny powinien byc przygotowany kupujac bilet"... mlody czlowiek sprawdzi w internecie ale taki emeryt juz raczej nie bardzo...

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■