POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.05.2014, 17:40:05] • Świnoujście

Czytelnik: Schody w parku Chopina. Dlaczego jest tak stromo?

Czytelnik: Schody w parku Chopina. Dlaczego jest tak stromo?

fot. Sławomir Ryfczyński

Czytelnicy informują nas o stromych schodach przy jednym z wejść do parku Chopina. - Jestem osobą starszą i zawsze mam problem z wejściem a tym bardziej z zejściem po tych stromych schodach- pisze Czytelnik. Czytelnik podsuwa pomysł barierek, które mogłyby załatwić sprawę. Jak się okazuję miasto planuje zamontować barierki.

- Wykonanie barierek zostało już zlecone, zostaną one zamontowane, prawdopodobnie jeszcze przed sezonem letnim- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-70 z 70

Gość • Wtorek [13.05.2014, 19:42:00] • [IP: 93.94.187.***]

a ja bardzo lubie obecny Park, mam nadzieje że bedzie jeszcze ładniej

Gość • Wtorek [13.05.2014, 19:39:50] • [IP: 92.42.119.***]

Kiedyś było łagodne zejście z pojedynczymi schodami - wygodne dla starszych i osób z wózkami ale przy wielkim betonowaniu i przebudowie w cmentarny park rozrywki nawet to spartolono. Co ciekawe do monstrualnego kibla niepełnosprawni na wózku nie mogą dostać się korzystając z nieopodal umiejscowionego wejścia do parku tylko muszą nadrabiać kilkaset metrów drogi. Kto zatwierdził ten projekt powinien się powiesić ze wstydu !!

Gość • Wtorek [13.05.2014, 19:36:12] • [IP: 178.238.246.**]

Dlaczego w naszym miescie nikt nie mysli o niepelnosprawnych-i chorych przy planowaniu drog toalet i wszystkiego co jest norma w Uni Europejskiej i krajach cywilizowanych.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 19:35:14] • [IP: 92.42.112.***]

Jest taki przedmiot na studiach dla zieleniarzy - nazywa sie " Projektowanie terenow zieleni" albo" Urzadzanie terenow zieleni". jest do tego sporo podrecznikow. Wszystkie schody w parku Szopena sa pod zbyt stromym katem, bardzo sliskie i bez poreczy. Poza tym wejscie od strony śruby jest po prostu niedokonczone, te skarpe obok schodow trzeba czyms obsadzić ! Do tego z trawnika miedzy schodami na sruba stercza kawałki betonu i uzbrojenia z czasów jak stała tam strzelnica ! Po prostu przepieknie to wyglada !!

Gość • Wtorek [13.05.2014, 19:31:42] • [IP: 178.238.246.**]

I po co te schody-bezpieczniej by bylo gdyby to bylo zejscie bez schodow -wtedy niepelnosprawni by mogli wejsc czy wjechac do parku i kobiety z dziecmi wozkami nie mialy by problemow czas myslec poludzku nie wszyscy wejda czy wjada po takich schodach a WYPROFILOWANE wejscie bylo by TANSZE OD SCHODOW.

ryynio • Wtorek [13.05.2014, 19:25:16] • [IP: 83.249.31.**]

te 6 schodków trzeba rozwalic i wstawic 4 dodatkowe schodki + barierka

Gość • Wtorek [13.05.2014, 19:09:46] • [IP: 94.254.196.***]

Mi również nie podoba się właśnie to wykonanie. Nie jest to spowodowane moim widzi mi się, jak sądzą co niektórzy, ale praktycznym zastosowaniem, a raczej braku zastosowania. Osoby starsze to jedno, a drugie to rodzice z wózkami, no również rowerzyści skoro są tam i takie ścieżki. Trzeba by się zapytać kto obejmował w owym czasie stanowisko naczelnika architerktury, kto przyjął projekt bądź kto nie uwzględnił takich rzeczy. W XXI wieku kładziony jest nacisk na ułatwienie życia osobom starszym, niepełnosprawnym... w obiektach publicznych. Czy w Świnoujściu nikt za takie rzeczy nie odpowiada i jest samowolka? Dlaczego z nadmorskiej miejscowości robi się pod górkę?

Gość • Wtorek [13.05.2014, 19:08:08] • [IP: 62.69.251.**]

W tym beton parku wszystko zostalo spartolone.Po pierwsze jest betonowy i to juz go dyskwalifikuje, po drugie dominuja w nim wstretne betonowe rzezby bedace pomnikami niekompetencji wysoko postawionej Urzedniczki, po trzecie najbardziej eksponowana budowla jest wielki, wszedzie widoczny kibel, po czwarte strome schody, po piate zule nadal w nim przesiaduja, po szoste- po prostu dno.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 19:04:38] • [IP: 80.245.186.***]

te schody mozna strawic, ale dlaczego nie ma zadnej poreczy?przeciez chodza ludzie przy pomocy kul, z zawrotami glowy, nawet matka wyjmujaca dziecko z wozka, ktora w ten sposob na raty chce zejsc ze stromych schodow, powinna miec mozliwosc przytrzymania sie, czy to takie trudne dla zachowania przepisow bhp rowniez w parku?!

Gość • Wtorek [13.05.2014, 19:00:44] • [IP: 93.94.184.***]

Ja nie wierzę w to co czytam... Poziom umysłu ''czytelników'' oscyluje w w granicach MINIMUM.

Swinoujscianin • Wtorek [13.05.2014, 18:51:48] • [IP: 81.233.147.***]

Jak zwykle nawet schodow betonowych architekt nie mogl zaplanowac porzadnie, by uuwzglednic matki z wozkami czy chociazby podjazd dla niepelnosprawnych na wozkach, czy wedlug miasta ta sa standardy UNI EUROPEJSKIEJ??

Gość • Wtorek [13.05.2014, 18:51:00] • [IP: 81.173.165.***]

Do 235...do prowadzenia jednoslada buraku.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 18:41:13] • [IP: 88.156.232.***]

Zawsze coś.Teraz schody.Życie to schody.Na każdym kroku, dosłownie i w przenośni.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 18:25:59] • [IP: 95.129.224.**]

Stromość tych schodów uświadamia bądź przypomina stąpającym po nich, jak wiele wysiłku trzeba włożyć aby wejść na szczyt i jak łatwo potem spaść na ryj. Swoją drogą dobry temat przed eurowyboirami.

świnoujścianin • Wtorek [13.05.2014, 18:09:44] • [IP: 37.190.233.**]

Wyrównali trochę panowie teren i dlatego wydłużyły się schody. Zdrowej, młodej osobie to nie może nie przeszkadza ale trzeba zrozumieć starszych, prawda? Jeżeli Ty młoda osobo uważasz że nie jest stromo to spróbuj przejechać się rowerem tą drogą :)

Gość • Wtorek [13.05.2014, 18:08:36] • [IP: 88.156.235.***]

Czemu mają służyć te niby podjazdy wykonane na tych schodach ?

Gość • Wtorek [13.05.2014, 18:06:55] • [IP: 81.219.106.***]

Nie no bez przesady, schody tam nie sa problemem tylko ekipy spozywajace od rana kompot z białych wisni

Gość • Wtorek [13.05.2014, 17:57:52] • [IP: 178.238.252.***]

stromo?? a jakie były przed remontem? płaskie?! tym starym klępom już całkiem się w główce p**********o

z szacunkiem nad zmarłymi • Wtorek [13.05.2014, 17:44:52] • [IP: 109.243.213.***]

Wiedziony wyrzutami sumienia, że stworzył Cmentarz Rozrywki, Pan Ż. chciał w ten sposób zaznaczyć sakralność tej przestrzeni, żeby i tyłek z błędnikiem to odczuły.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 17:43:42] • [IP: 92.42.113.***]

może jeszcze kolor polbruku się nie podoba !! park wyglada mega przypominam jak straszyl w latach 90 i pierwszej dekadzie nowego milenium

Oglądasz 51-70 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■