POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [13.05.2014, 17:40:05] • Świnoujście

Czytelnik: Schody w parku Chopina. Dlaczego jest tak stromo?

Czytelnik: Schody w parku Chopina. Dlaczego jest tak stromo?

fot. Sławomir Ryfczyński

Czytelnicy informują nas o stromych schodach przy jednym z wejść do parku Chopina. - Jestem osobą starszą i zawsze mam problem z wejściem a tym bardziej z zejściem po tych stromych schodach- pisze Czytelnik. Czytelnik podsuwa pomysł barierek, które mogłyby załatwić sprawę. Jak się okazuję miasto planuje zamontować barierki.

- Wykonanie barierek zostało już zlecone, zostaną one zamontowane, prawdopodobnie jeszcze przed sezonem letnim- informuje rzecznik prezydenta miasta Robert Karelus.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 70, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 70

Gość • Wtorek [13.05.2014, 23:10:36] • [IP: 92.42.112.***]

Schody jak to schody, są zawsze strome a nie płaskie. Ale zimą te schody to są dobre tylko dla samobójców. Ich stopnie powinny być szersze. Przydała by się też poręcz, tylko czy do rana się jeszcze utrzyma? Podjazdy dla wózków to chyba w cyrku były projektowane i po pijanemu. Co za baran takie cudo zatwierdził a drugi to odebrał? Albo w łapę dostał.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 23:01:34] • [IP: 79.184.95.***]

Fajny podjazd dla wózków. Gdybym miał 12 lat i bmx'a to może bym podjechał :)

Gość • Wtorek [13.05.2014, 22:54:37] • [IP: 92.42.116.***]

Tylko Polski naród ma takie problemy hehe.Polak polakowi wilkiem!!

Gość • Wtorek [13.05.2014, 22:54:37] • [IP: 178.238.251.***]

Poręcze przy tych schodach są niestety niezbędne, bo trudno z nich schodzić i na nie wchodzić.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 22:35:03] • [IP: 80.245.190.**]

pewnie ruchome schody by się marzyły :)

Gość • Wtorek [13.05.2014, 22:29:57] • [IP: 95.129.226.***]

[IP: 80.245.179.***]skoro się nie podoba, to znaczy że jest źle. Skoro natomiast jest źle, to trzeba o tym mówić by w przyszłości było lepiej, wygodniej, praktyczniej. W tym natomiast wypadku, po to by Twoja mama bądź babcia miała lżej.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 22:22:20] • [IP: 62.69.231.***]

Przestańcie się czepiać wszystkiego. Jeśli komuś nie pasuje, niech tam nie wchodzi. Test wspaniały park Zdrojowy, gdzie schodów nie ma, jest płasko i dużo alejek do spacerowania.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 22:19:00] • [IP: 77.255.6.***]

Czytelnik to chyba piwosz z hansaparku. Po trzech browarkach ciężko podejść :-).

Gość • Wtorek [13.05.2014, 22:05:00] • [IP: 93.94.187.***]

Stromo to jest w Himalajach

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:51:09] • [IP: 62.69.231.***]

To niech tam nie lezie, sa inne drogi.Zawsze cos nie tak ciekawe jak ma w domu?

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:47:46] • [IP: 93.94.185.**]

Cieszę się, że ktoś zwrócił na to uwagę. Piękny park, świetnie zagospodarowany, ale schody dla osoby z wózkiem to makabra

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:45:35] • [IP: 92.42.116.***]

Przecież to jest wielka sralnie dla psów. Normalni ludzie tam nie chodzą.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:32:06] • [IP: 92.42.118.***]

tak bardzo stromo :(

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:27:54] • [IP: 178.238.251.***]

Najpierw jest projekt!!Potem zatwierdzenie projektu!!Na końcu jest wykonawca!!Wina leży w 100proc. u PROJEKTANTA!!Niech teraz zapłaci za poprawki!!Bez komentarza!!Poprostu GAMOŃ !!

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:25:32] • [IP: 83.89.12.***]

A mnie skreca, kiedy slysze ze to" park". To zbeszczeszczenie cmentarza, na ktorym byli pochowani ludzie!!

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:18:13] • [IP: 178.182.85.***]

Stare schody byly lepsze.Czy musieli to psuc?

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:17:02] • [IP: 92.42.119.***]

ta kobjeta powinna sie więdzej ruszac a nie narzekac baba gruba

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:11:17] • [IP: 92.42.119.***]

powinni przebudować to zejście na takie jak było z łagodnym nachyleniem, zlikwidować plac zabaw (bo kto normalny widział żeby robić plac zabaw na cmentarzu) a barakokibel to już sam wysadzę w powietrze :)

Gość • Wtorek [13.05.2014, 21:04:28] • [IP: 83.11.62.***]

Ludzie to maja problemy. Moze schody poziome Wam wybudowac?? Przyjdzie wojna to tez bedziecie wybrzydzac??

Gość • Wtorek [13.05.2014, 20:49:06] • [IP: 83.21.24.***]

Rzeczywiście, schody są za strome.Jestem osobą w średnim wieku, ale ostatnio miałam zwichniętą nogę i dotarło do mnie jak źle jest ludziom niepełnosprawnym.Wejść jeszcze jakoś weszłam, ale zejść problem poza tym pomyślałam również o matkach z dziećmi w wózkach i takich 3-4latków myślę, że też mają problem, a chyba nie jest problem dostosować wszystko dla osób niepełnosprawnych, starszych i matek z dziećmi do norm Unii Europejskiej.Każdy kiedyś będzie stary trzeba myśleć o wszystkich.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 20:42:09] • [IP: 80.245.179.***]

Czemu niebo jest niebieskie, biały jest biały----------ciągle cos tym ludziom nic nie pasuje. Polski naród schodzi na psy...

Gość • Wtorek [13.05.2014, 20:39:27] • [IP: 80.245.178.**]

Barierki oczywiście trochę pomogą - z akcentem na" TROCHĘ" - co nie zmienia faktu, że schody i tak są zdecydowanie za strome, dla starszej osoby z chorym biodrem i dla matki z wózkiem trudne do pokonania. Do niektórych najwyraźniej nie dociera, że nadrabianie drogi do płaskiego wejścia jest dla wielu osób zbyt dalekie. Będziecie starsi - to sobie przypomnicie. Wstyd dla architektów tego bubla!! I dla tych, którzy to zatwierdzali i odbierali.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 20:34:21] • [IP: 80.245.180.**]

idz na okolo

Gość • Wtorek [13.05.2014, 20:08:37] • [IP: 164.126.123.**]

Tych pajaców którzy odbierali ten park powinno posadzić się na inwalidzkich wózkach i kazać zjechać z najwyższego pkt parku bo kazać im podjeżdżać z dołu na górę było by za mało dotkliwą karą.

Gość • Wtorek [13.05.2014, 20:08:03] • [IP: 95.129.229.**]

* niech się cieszą że w ogóle są takie schody kiedyś się tam można było zabić. a może opiszecie schody na klatce schodowej tam też są strome

Oglądasz 26-50 z 70
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■