POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.05.2014, 20:29:18] • Świnoujście

Żmurkiewicz na emeryturze

Żmurkiewicz na emeryturze

fot. Sławomir Ryfczyński

Co zrobi Janusz Żmurkiewicz, jeśli nie wygra kolejnych wyborów prezydenckich? Na pewno nie przejdzie na emeryturę. Dlaczego? Bo od ubiegłego roku już na niej jest.

W lipcu skończy 66 lat i nadal chce rządzić miastem. Janusz Żmurkiewicz szykuje się już do wyborów samorządowych. Wystartuje z listy SLD. Jego rzecznik Robert Karelus nie chce odpowiedzieć na pytanie, czy prezydent rozpoczął już kampanię i kto będzie przy niej pracował. Nie dowiemy się też, co zrobi Janusz Żmurkiewicz, jeśli prezydentem nie zostanie. Czy będzie startował na radnego?

Żmurkiewicz na emeryturze

fot. Sławomir Ryfczyński

Na pewno nie przejdzie na emeryturę, bo… już na niej jest. W jego oświadczeniu majątkowym za ubiegły rok można przeczytać, że prezydent pobrał dokładnie 14 586 zł i 99 groszy tego świadczenia. Janusz Żmurkiewicz jest jedynym prezydentem - emerytem w Zachodniopomorskiem.

Czy może pobierać emeryturę i pracować? Okazuje się, że tak. Wg prawa osoby, które osiągnęły wiek emerytalny - w przypadku mężczyzn to 65 lat - mogą osiągać dochody i niezależnie od ich wysokości emerytura nie jest zmniejszana ani zawieszana.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 110, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-50 z 110

Gość • Czwartek [08.05.2014, 10:58:11] • [IP: 5.173.198.***]

Gość • Czwartek [08.05.2014, 00:22:03] • [IP: 62.69.203.***] "No nie mogę. Ale tu przydupasów PZPR -OWSKICH.Ku chwale ojczyzny i partii.Jak wygrać wybory w mieście gdzie 2/3 mieszkańców to wojskowi i milicja.A te inwestycje w mieście to unijne pieniądze i wymogi a nie zasługi prezydenta.Cała Polska wie że miasto jest czerwone. " ZGADZAM SIĘ W 100%...

Gość • Czwartek [08.05.2014, 10:54:32] • [IP: 80.245.187.**]

zasługi żmura tylko za ostatni okres: zabetonowaniie miasta, wydanie 40 milionów miejskich pieniędzy za most w karsiborzu (plus 10 milionów wałek za projekt zamienny którego autora do dzisiaj nie znaleziono), zrobienie ze szpitala umieralni - tylko dlaczego takiej drogiej.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 10:37:06] • [IP: 93.94.190.**]

Niestety nic nie robi dla przedsiębiorców na stronie Warszowa, zero remontów dróg dojazdowych, ścieżek dla rowerów. Nie wspomnę, że to te firmy zatrudniają najwięcej pracowników i płacą największe podatki dla miasta.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 09:49:18] • [IP: 89.66.238.***]

Wy, Świnoujścianie, to macie za dobrze. Przejedźcie się po Polsce i poobserwujcie ci się dzieje w innych miastach, jak się rozwijają, jakie mają problemy i wtedy oceniajcie Żmura. Wiadomo, chcielibyście więcej, bo macie pod nosem Herringsdorf i porównujecie, oczywiście tam jest lepiej. Ale nie macie wielu powodów do narzekania na władze, jeśli popatrzycie na resztę Polski, szczególnie tej bardziej na wschodzie. Może przydałaby się Wam jedna kadencja jakiegoś krzyczącego oszołoma, to docenilibyście, co macie.Racje macie w jednym, że stawiacie przed władzami duże oczekiwania i punktujecie potknięcia, to ich mobilizuje, a patrzenie na ręce nikomu nie zaszkodziło.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 09:27:07] • [IP: 82.170.42.***]

Moim zdaniem, to zly pomysl na kandydowanie p.prezydeta na kolejna kadencje...poprostu widac zmeczenie, brak sily przebicia w projektach, zasiedzialosc Jego i wspolpracowikow.Czas na zmiany ze swierzymi pomyslami, energia zrobieniem nowych porzadkow, ktore sluzylyby miastu.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 09:13:05] • [IP: 213.158.217.***]

I te jego wyluczona mowa ciala.zalosne.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 09:02:33] • [IP: 95.129.224.**]

Zapisałem się raz na rozmowę do Pana prezydenta, byłem zaskoczony jak szybko i rzeczowo ocenił i natychmiast podjął decyzję w mojej sprawie, jest to rzadkością u współczesnych urzędników.Dla mnie nie jest ważne ugrupowanie polityczne do jakiego Prezydent należy tylko jego Profesjonalizm. ..

Gość • Czwartek [08.05.2014, 08:52:54] • [IP: 93.94.186.***]

Ciesze się, że ponownie wygra. Trzeba również przyznać, że nie ma sensownej alternatywy wśród pchających się na to stanowisko. Mam nadzieje, że nie będzie już współpracował z p. Agatowską, bo jej działania w zakresie obowiązków to totalna porażka.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 08:25:48] • [IP: 88.156.235.***]

i tak wszyscy poleca glosowac na PZPR Czerwona Wyspa !!

Gość • Czwartek [08.05.2014, 08:12:18] • [IP: 62.69.241.***]

06:38:46] • [IP: 188.33.26.***] jak ktoś mieszka tu od 4 lat to nawet nie może mieć pojęcia jak zniszczył to miasto żmur, chyba że zalewanie wszystkiego betonem to postęp...

Gość • Czwartek [08.05.2014, 07:53:34] • [IP: 93.94.186.**]

Społeczeństwem można manipulować, co sprawnie niektórzy miejscowi robią. Manipulować można np. poprzez telewizje w których realizuje się propagandę sukcesu rodem z poprzedniego systemu, naciągane rankingi oraz wpraszanie się na otwarcie budowli z którymi nie ma się nic wspólnego za wyjątkiem tego iż powstały na terenie Miasta.

leonidas • Czwartek [08.05.2014, 07:45:43] • [IP: 80.245.184.***]

oj drodzy czytelnicy przeciez tu koryto sie nie zmieni tylko ewentualnie swinie ja bym mogl byc pierw bym zaoral flote a zaraz po rusalke

Gość • Czwartek [08.05.2014, 07:25:28] • [IP: 83.21.30.**]

Do gościa z [07.05.2014, 22:10:22]. Wystarczy pojechać do dzielnicy Świnoujścia Karsibór i " przejść się tamtejszymi chodnikami, zrobić jazdę po miescie, popatrzeć na budy nad wodą, szkołę której nie ma, place zabaw dla dzieci i 'parki' -szybko zmienisz zdanie. Faktycznie, że nasz Prezydent nie jest taki znowu idealny. Dla niego są równi i równiejsi, dzielnice lepsze i gorsze. Pozdrawiam

Gość • Czwartek [08.05.2014, 07:23:36] • [IP: 92.42.117.***]

Janusz wygra trzymam kciuki za niego. Lepszego miasto nie miało, chyba że chcecie jakiegoś szczekacza z PO a nie daj boże jakiegoś Pisiora. Janusz jestesmy za tobą !!

Gość • Czwartek [08.05.2014, 07:22:38] • [IP: 80.245.187.***]

P R E C Z !!

Gość • Czwartek [08.05.2014, 07:10:06] • [IP: 79.186.167.***]

jak można pisać że prezydent nie jest z wyboru jak wybieramy sami, głosujemy na nazwisko, komu się ta kandydatura nie pasuje to może sam wystartować, ja jestem zadowolona z obecnego gospodarza i lepszego kandydata innego nie widzę

Gość • Czwartek [08.05.2014, 06:57:31] • [IP: 80.245.189.**]

Znowu piana nienawiści, tyle ile zrobił dla miasta ten człowiek to pełen szacunek. Ja nie pracuję w urzędzie, przeciwnie jestem przedsiębiorcą i płacę duże podatki na pensje dla urzędników. Popatrzcie jak to miasto się zmieniła przez kilka ostatnich lat. Widzę zdziwienie ludzi którzy przyjeżdżają po kilku latach i nie poznają miasta, to cieszy i gratuluję działania Panie Żmurkiewicz. Będę głosował na Pana.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 06:44:25] • [IP: 159.245.16.***]

Patologia prezydencka-komuch bez szkoly

Piotr Groniec • Czwartek [08.05.2014, 06:38:46] • [IP: 188.33.26.***]

Świnoujście pięknieje z roku na rok i z dnia na dzień ! Jak ktoś tego nie widzi to ze zwykłej zazdrości i złośliwości. Zrobić wszystkiego się nie da. Tak samo, jak nie można wszystkich zadowolić. Ale starać się trzeba. I ja te starania w pracy prezydenta dostrzegam. Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć dalszych sukcesów w pracy. Dodam tylko, że mieszkam w Świnoujściu od 4 lat i przez te 4 lata bardzo wiele się zmieniło i bardzo wiele zrobiono.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 05:36:22] • [IP: 91.151.139.**]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Czwartek [08.05.2014, 03:30:56] • [IP: 83.10.231.***]

masakra... ile lat jeszcze bedziemy musieli meczyc sie z takim olewackim prezydentem.. nie rozumiem dlaczego na niego glosujecie? jakies argumenty? raczej z przyzwyczajenia... zenada

Gość • Czwartek [08.05.2014, 02:37:34] • [IP: 79.187.87.***]

Panie prezydencie niech pan startuję do wyborów prezydenckich w Świnoujściu, nie ma lepszego od pana. Pan się sprawdził to widać. Nikt panu nie zagraża. Te osoby, które pana krytykują to nadzwyczajna zazdrość i mściwość. Głupków nigdzie nie brakuję. Powodzenia panie prezydencie- wygra PAN !

Gość • Czwartek [08.05.2014, 01:47:40] • [IP: 93.94.186.***]

Bez urazy, było wielu popaprańców których interesował tylko stołek, ale mamy jednego dla którego to miasto coś znaczy Tak trzymać Panie ŻMURKIEWICZ

Gość • Czwartek [08.05.2014, 01:06:29] • [IP: 95.129.224.***]

człeczyno 22:08:46 ta" młodość" to była o żmurkiewiczu. To była jego pieśń!

Gość • Czwartek [08.05.2014, 00:25:52] • [IP: 62.69.251.**]

Nigdy na niego nie zagłosuję. Okres jego rządów to zahamowanie rozwoju miasta.

Oglądasz 26-50 z 110
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■