POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.05.2014, 17:28:00] • Świnoujście

Seniorzy spotkali się w Urzędzie Miasta

Seniorzy spotkali się w Urzędzie Miasta

fot. Agnieszka Puszcz

W Urzędzie Miasta 6 maja zorganizowano spotkanie mające na celu przybliżenie projektu Statutu Rady Seniorów, która miałaby powstać w Świnoujściu. W tej sprawie wniosek do Rady Miasta złożyła grupa radnych. Rada miasta uznała, że ważne jest aby utworzyć organ reprezentujący seniorów.

Umocowanie prawne do powołania tegoż organu dała nowelizacja ustawy o samorządzie gminnym, która miała miejsce pod koniec roku 2013. W spotkaniu udział wzięli radni: Elżbieta Jabłońska, Andrzej Szczodry, Sławomir Nowicki, Dariusz Śliwiński, Irena Kurszewska, Wiesław Góreczny oraz przewodniczący Rady Miasta Paweł Sujka. Nie mogło również zabraknąć stowarzyszeń zrzeszających osoby starsze na terenie miasta.

Seniorzy spotkali się w Urzędzie Miasta

fot. Agnieszka Puszcz

- Stworzenie takiej rady pozwala na większą aktywizację seniorów oraz zwiększenie ich zaangażowania w życie społeczne.
To właśnie gmina sprzyja solidarności międzypokoleniowej oraz tworzy warunki do pobudzania aktywności obywatelskiej osób starszych- powiedziała radna Platformy Obywatelskiej Elżbieta Jabłońska.

Seniorzy spotkali się w Urzędzie Miasta

fot. Agnieszka Puszcz

Jak wiemy grupa seniorów w mieście zwiększa się ważne jest zatem to aby istniał organ reprezentujący ich potrzeby.

Seniorzy spotkali się w Urzędzie Miasta

fot. Agnieszka Puszcz

Po krótkiej prezentacji odbyła się ożywiona dyskusja w której udział wzięli sami seniorzy.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 33, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 33

Gość • Piątek [09.05.2014, 20:35:43] • [IP: 93.94.191.**]

O !! widzę warszowskie cwaniaczki. Siedzą i myślą - co by tu jeszcze komu na złość ??

Gość • Czwartek [08.05.2014, 19:45:29] • [IP: 80.245.186.**]

szkoda pieniedzy na ich diety. .. chyba ze chca to robic za darmo to niech se debatuja

Gość • Czwartek [08.05.2014, 15:27:28] • [IP: 95.129.228.**]

To będzie twór podobny do Senatu i równie jak on potrzebny. Śpiąca" Rada Dumania". Niepotrzebnie obciąży budżet Miasta, bo przecież za tym pójdą apanaże w postaci DIET.

ze Sparty • Czwartek [08.05.2014, 14:58:39] • [IP: 88.156.233.***]

Czyli taka świnoujska Geruzja. A była to – rada starszych w starożytnej Sparcie, główny organ władzy w oligarchii spartańskiej. W jej skład wchodziło dwóch królów, oraz 28 starszych obywateli – gerontów. Byli oni wybrani przez Zgromadzenie Ludowe z grona obywateli powyżej 60 roku życia. Najczęściej należeli do warstwy najbogatszych. Swą funkcję sprawowali dożywotnio.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 14:35:48] • [IP: 95.129.225.***]

Wyspa starców...

Gość • Czwartek [08.05.2014, 14:25:04] • [IP: 62.69.231.***]

A co, działki i ogródki przyblokowe się znudziły? Przecież Ci ludzie nie mają zielonego pojęcia o rzeczywistości. PZPR pełną gębą.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 12:20:10] • [IP: 5.172.247.***]

Czy istnieją jakieś kryteria naboru do rady gdyż widzę na zdjęciach ludzi przypadkowych albo takich co przybyli do miasta będąc już na emeryturze.Powinno być kryterium ze stażem co najmniej 40 letniego zamieszkania wtedy nie będzie przypadkowości i uniknie się działaczy których zawód w życiu to właśnie 'działacz'.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 12:18:16] • [IP: 77.254.65.**]

Była Zenona przyjaciółka.To zda mu relację.Hahaha!

Gość • Czwartek [08.05.2014, 11:32:42] • [IP: 80.245.187.**]

ja cie pierdziu, rada miasta to jeden wielki gieriatryk np. dulnikowa, poslednij pierwyj sekretar pzpr niejaki buczyński, pirat drogowy i aferał niejaki zeniu, perełka i OZDOBA RADY JAKIM JEST NIEWĄTPLIWIE BARTKOWIAK, młodziutka frankowska z młodzieniaszkiem mrozkiem. No ale polityka prorodzinna żmura który zatrudnia tylko emerytów ludowego wojska polskiego doprowadziła, że młodzi z tego miasta zostali wyparci, to taki bartkowiak jawi się jeden z młodszych przedstawicieli.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 11:07:00] • [IP: 88.156.233.***]

Rada Seniorów jest zbędna, niepotrzebna. Trzeba wiedzieć kiedy zakończyć swoją działalność. Mogli działać i uczestniczyć w różnego rodzaju radach do 60 ki. Ale na stare lata to nich już zostawią swoje mądrości w kole emerytów i ROD. W UM - nic nowego nie wniosą to już nie to myślenie, tu miejsce dla młodych...

Gość • Czwartek [08.05.2014, 10:34:01] • [IP: 80.245.176.***]

popatrzcie na obecną Radę tam też" rada starszych " albo śpią albo gadają o niczym

PZPR czy mądrość starości • Czwartek [08.05.2014, 10:24:46] • [IP: 31.175.96.**]

Tworzenie dodatkowej struktury czyni miłe złudzenie, że powstanie coś obiektywnego, czystego, ponadpartyjnego, a tak nie będzie. Wśród starszych ludzi w Świnoujściu jest wielu byłych partyjniaków, zaciekle zresztą broniących okres zakłamania i braku suwerenności - wiem, bo rozmawiam z nimi, byłymi sekretarzami, towarzyszami. Wielu starszych jest mądrych doświadczeniem, ale jeśli się wejdzie w politykę, a tak jest, kiedy w jakikolwiek sposób się na poziomie samorządu i w materii dobra wspólnego działa, to uruchamiają się znane podziały ideologiczne i partyjne. Np.na co pieniądze - umownie powiem - na Dodę czy na kwartet smyczkowy. Na gender czy na politykę prorodzinną. A że tło ideowe jest kluczowe udowadniają takie dziwne zjawiska jak np.pomnik (tablicopomnik?) na Pl.Słowiańskim, wstydliwie, bocznie ustawiony, jak kwiatek do kożucha.

Gość • Czwartek [08.05.2014, 08:44:54] • [IP: 80.245.179.***]

Zenona nie było ?

Gość • Czwartek [08.05.2014, 06:01:33] • [IP: 46.46.210.**]

dajcie zyc mlodym no tak ale ich juz prawie niema

Gość • Czwartek [08.05.2014, 01:27:16] • [IP: 88.156.235.**]

gorzej jak za komuny...

Gość • Środa [07.05.2014, 23:39:13] • [IP: 92.42.118.**]

To nic innego jak kampania wyborcza chodzi o głosy seniorów

komuna jak skażenie • Środa [07.05.2014, 22:48:51] • [IP: 5.173.107.***]

Zreflektowałem się - jest, owszem, wartością słuchać starszych ludzi, ale u nas starość jest skażona, jak ziemia po wybuchu bomby w Hiroszimie, komunizmem. Wielu starszych ludzi kiedyś było infekowanych durną ideologią, ogłupiającą, wypaczającą na zawsze ludzkiego ducha i umysł. Były w PRL zebrania bez sensu, partie pozorne, bo pod jedynie słuszną ideologią, było prawo" ręka rękę myje". Komuniści potrafili wypaczyć nawet święty okres w życiu człowieka, starość, okres mądrości.

Gość • Środa [07.05.2014, 22:37:11] • [IP: 77.253.129.***]

BUŁKA WYBORCZA JAK WIDZĘ TE SAME TWARZE OJ GDZIE JA JESTEM P.GÓRECZNY, P.JABŁOŃSKA ITP.PO- ZACZYNA PRZED WYBORAMI- ZJEDNOCZYĆ EMERYTÓW -JA TEŻ EMERYTKA ALE NIE DAJE WPUSZCZAĆ SIĘ W MALINY WYBORCZE!!

Gość • Środa [07.05.2014, 22:36:08] • [IP: 93.94.185.***]

POTRZEBA LUDZI MŁODYCH A NIE STARYCH EMERYTÓW

Gość • Środa [07.05.2014, 21:20:19] • [IP: 83.25.246.***]

Dlaczego taka garstka? To spotkanie powinno być w dużej sali (widowiskowa, sportowa) aby każdy chetny senior mógł uczestniczyć, jakieś knucia za plecami i to radni wniosek złożyli? Niech utworzą oddział geriatri w szpitalu tylu chorych, potrzebujacych a oni. ...wstyd radni

Gość • Środa [07.05.2014, 21:09:21] • [IP: 62.69.241.*]

Kto to wymyśla? Oczywiście PO na czele z Jabłońską i Śliwińskim. Po co, kiedy w radzie 40 % to emeryci i seniorzy %. Aby przyszli wyborcy seniorzy uwierzyli że PO tak dba o ludzi starszych. Obiecywanie tym ludziom że będą decydowali o budżecie miasta to kłamstwo i fałsz w wykonaniu PO.

Gość • Środa [07.05.2014, 20:48:08] • [IP: 178.238.250.**]

Jak nie ma się co robić i czym zająć, to się wymyśla cuda na kiju.

Gość • Środa [07.05.2014, 20:25:06] • [IP: 80.245.186.***]

PRZESTANCIE!!KPGP MIALABY TA RADA ZASTAPIC?KOGO WYRECZYC?TO JEST CHORE!!SA RADNI DO KTORYCH ZRZESZENIA EMERYTOW SKLADAJA PETYCJE I I WYSTARCZY BY ICH PROBLEMY STAWIANO NA SESJACH!PO CHOLERE TEN TWOR.PRZECIEZ NIEKTORE Z TYCH OSOB WOGOLE NIE POWINNY PUBLICZNIE WYSTEPOWAC!NIE ROBCIE JAJ!!CZY TO JAKAS TANIA MORTADELA PRZED WYBORAMI?PO CO JAKIS TWOR BEZ PRAWA GLOSU?!!

Gość • Środa [07.05.2014, 20:14:16] • [IP: 37.8.215.***]

widać, niestety, że w olbrzymiej wiekszości, to delikatnie mówiąc sympatycy SLD..

Gość • Środa [07.05.2014, 19:48:48] • [IP: 62.69.254.**]

A Junakowa to juz ta kategoria?

Oglądasz 1-25 z 33
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■