POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [02.05.2014, 21:07:05] • Świnoujście

Porozmawiajmy, jak Wam się żyje w Europie

Porozmawiajmy, jak Wam się żyje w Europie

fot. Sławomir Ryfczyński

Dziesięć lat temu 1 maja 2004 roku, trochę wystraszeni, wchodziliśmy do Unii. Dziś możemy już chyba ocenić, co zostało z tamtych obaw. Zapraszamy naszych Czytelników do gorącej dyskusji. Czy było warto?

Otworzyły się granice, a wraz z nimi szanse, by ułożyć sobie życie poza naszym krajem. Wielu z tej możliwości skorzystało. A co z tymi, co zostali? Jak Wam się żyje?

Porozmawiajmy, jak Wam się żyje w Europie

fot. Sławomir Ryfczyński

Czy jesteście bogatsi, zdrowsi, szczęśliwsi? Czy warto było wchodzić do Unii?

Porozmawiajmy, jak Wam się żyje w Europie

fot. Sławomir Ryfczyński

A może marzycie o powrocie do dawnych czasów? Porozmawiajmy!

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 99, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-99 z 99

Gość • Sobota [03.05.2014, 02:44:49] • [IP: 92.42.119.***]

to samo co kiedyś :) tylko okupant się zmienił

Gość • Sobota [03.05.2014, 02:16:01] • [IP: 195.11.60.*]

A czy przed I maja 2004 zyliśmy w Azji ?? Z tymi świniami przy korytach to dla przeciętnego Polaka jest obojętne z Unią czy bez, jedynie tylko ten ruch bezwizowy i możliwość znalezienia lepiej platnej pracy w krajach unijnych są jakimiś plusami.

Gość • Sobota [03.05.2014, 01:13:28] • [IP: 80.245.186.**]

Hmm sam nie wiem. .. nie mam pracy a jak juz mam to za granica i za marne grosze w porownaniu z" europejczykami" 120h tygodniowo z czego placone moze 3/4 nie mam wlasnego mieszkania, ani jednego roku przepracowanego legalnie w PL ostatnio nie stac mnie na dentyste o emeryturze juz nie mysle. Nie podoba mi sie, skonczy sie kasa to po prostu zdechne pod plotem.

o PO(d)STĘPIE • Sobota [03.05.2014, 00:50:44] • [IP: 5.173.238.***]

UE to wielki postęp, to promowanie homoseksualizmu z jego seksem analnym (i wprowadzenie pojęcia homofobii, że jak ktoś tym seksem się brzydzi, to cierpi na fobię), albo seksualizacja dzieci przez gender, zaraz za granicą w książkach niemieckiego MEN jest usprawiedliwianie miłości lesbijskiej" Tak jak ktoś może mieć ochotę na czekoladę, tak kobiety i mężczyźni mogą mieć ochotę na seks z samym sobą" (znajdź" Dyktatura seksu -Gabriele Kuby"- to socjolożka niem., mówi o tym). Największy postęp to zabijanie przez eutanazję chorych dzieci" by nie cierpiały" - W Belgii i Holandii. Hitler był pionierem eutanazji (zob.Irvinga" Wojna Hitlera").

Gość • Sobota [03.05.2014, 00:27:54] • [IP: 217.151.121.***]

Z niecierpliwością czekałem aż wejdziemy do unii, jeszcze przed wejściem gdy chodziłem do szkoły twierdziłem że jak tylko będzie możliwość wyjazdu za granicę to z niej skorzystam bo jak Polska długa i szeroka to nic się tutaj nie polepszy gdy jeden drugiemu wrogiem...teraz po dziesięciu latach, gdy mieszkam i pracuję za granicą, wiem że się nie pomysliłem.

Gość • Sobota [03.05.2014, 00:17:13] • [IP: 93.94.190.***]

zdrada i tyle, wyprzedaż majątku co nam pozostanie robić za parę euro w niemczech, dziś obozy koncentracyjne nie są potrzebne dziś ludzie pracują za kilka złotych bo muszą żeby z głodu nie umrzeć ot się poprawiło. , l...

Gość • Sobota [03.05.2014, 00:15:27] • [IP: 93.94.186.**]

I TAK NAS NIENAWIDZĄ -miłości nigdy do nas nie czuli

Gość • Piątek [02.05.2014, 23:31:07] • [IP: 80.245.178.**]

Gospodarcze przejęcie, jesteśmy parobkami Unii.

Gość • Piątek [02.05.2014, 23:28:38] • [IP: 83.8.4.**]

Popieram wypowiedź z 22, 28.57. Słusznie- ci malkontenci narzekający na wszystko mają klapki na oczach.Przed - nie można było nawet wyjechać na saxy za pracą. Puste półki w sklepach, buzie na kłódkę, pozwolenia na wszystko z Moskwy. Wojsko z czołgami i milicja z gazem i karabinami na ulicach naszych miast.TAK WSPANIALE NAM SIĘ ŻYLO!!

Gość • Piątek [02.05.2014, 23:19:01] • [IP: 92.42.113.**]

Panie arc wyrazy współczucia!! Prawdopodobnie jesteś łysym, krępym i niewykształconym robolem. Długowłosy, dobrze zbudowany i wykształcony

Gość • Piątek [02.05.2014, 23:02:01] • [IP: 92.42.118.***]

Popieram Państwo Europa... I z jednym językiem, żeby nie trzeba się było uczyć wielu, aby coś pozwiedzać i się dogadać.

Gość • Piątek [02.05.2014, 22:57:28] • [IP: 178.238.249.***]

Ja wyjechałam, żeby pracować na swoją emeryturę!!

Gość • Piątek [02.05.2014, 22:28:57] • [IP: 92.42.117.**]

Lepiej i coraz lepiej, choć nie tak dobrze jakbym chciał. Tym niemniej chciałbym jak najszybszego powołania jednego państwa, Stanów Zjednoczonych Europy, z jedną armią, walutą i wspólną polityką gospodarczą i zagraniczną. W dzisiejszym świecie tylko państwo Europa jest w stanie konkurować z USA, Koreą, Chinami itd. Nawet takie państwa jak Niemcy czy Wielka Brytania w skali świata po malutcy gracze o znikomym znaczeniu, a w świecie cokolwiek znaczyć może tylko Europa. I czym szybciej powołamy jedno państwo, tym lepiej.

Gość • Piątek [02.05.2014, 22:26:16] • [IP: 92.42.112.***]

Niemcy się cieszą, im się polepszyło. A w Polsce PO likwiduje zakłady pracy lub sprzedaje za grosze obcym i zadłuża państwo

Gość • Piątek [02.05.2014, 22:24:33] • [IP: 80.245.189.***]

Kto jest w Europie ten jest...

Gość • Piątek [02.05.2014, 22:18:41] • [IP: 92.42.116.**]

Ja jestem zadowolony ze jestem obywatelem Unii Europejskiej. Z początku byłem sceptyczny do UE ale z czasem jestem jej zwolennikiem. Do osoby" acr" dziękuję ze nazwałeś mnie ciemną masą, myślę że to właśnie Ty nią jesteś. Jak się komuś UE mówi się trudno, takie teksty piszą tylko Ci, którzy nie widzieli co ze sobą zrobić.

Gość • Piątek [02.05.2014, 22:16:34] • [IP: 37.225.210.***]

Warto było !

Realista • Piątek [02.05.2014, 21:53:44] • [IP: 93.94.190.***]

propaganda sukcesu a może porażki wymienić----upadki wielu firm, przejęcia przez" zachód" a wyjazd naszych obywateli to nic gorszego dla naszego państwa...drenaż wykształconych, którzy teraz pracują na PKB Angoli czy Niemców ot taka prawda, nie mówię o wzroście cen żywności, nieruchomości itd itd wiem zaraz ktoś" pojedzie" po mnie komentarzami...ludzie którzy w Polsce się wykształcili teraz bogacą obce społeczeństwa więc nie wiem czemu się cieszyć a kto będzie pracował na nasze emerytury??

Gość • Piątek [02.05.2014, 21:39:37] • [IP: 95.129.226.***]

bez roznicy bo ci co mieli plan na zycie to otworzyli cos swojego na miejscu a ci co nie wiedzieli co z soba zrobic w polsce to wyjechali i tam pracuja

Memento • Piątek [02.05.2014, 21:25:29] • [IP: 46.113.186.**]

Przypomniało mi się zdanie Hansa Franka, kata Krakowa, namiestnika hitlerowskiego w" Generalnej Guberni" w Polsce, że" Polska powinna być tak uboga, aby Polacy sami chcieli pracować w Niemczech".

andrzej • Piątek [02.05.2014, 21:24:58] • [IP: 95.129.226.***]

wszystko bym oddał, by cofnąć się do czasów, kiedy UE mnie nie dotyczyła.

Gość • Piątek [02.05.2014, 21:23:52] • [IP: 62.69.252.***]

nie żałuje niczego, że we weszliśmy do Uni, pozostałem w kraju nigdzie nie wyjeżdżałem i lepiej mi sie żyje po tych dziesięciu latach...to tak w telegraficznym skrócie..

acr • Piątek [02.05.2014, 21:22:04] • [IP: 178.238.253.***]

ciemna masa myśli że warto było

Gość • Piątek [02.05.2014, 21:14:18] • [IP: 95.91.213.**]

Tak dobrze że musialem z żona wyjechac do pracy za granice i pracuje u tych co przegrali woine teraz stac mie na wszystko

Oglądasz 76-99 z 99
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■