POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [01.05.2014, 22:15:04] • Świnoujście

Czytelnik: To skandal od dwóch miesięcy nadajnik w Świnoujściu nie nadaje telewizji publicznej

Czytelnik: To skandal od dwóch miesięcy nadajnik w Świnoujściu nie nadaje telewizji publicznej

fot. Andrzej Ryfczyński

Czytelnicy zwracają się do nas z następującym pytaniem dlaczego od dwóch miesięcy nie mogą oglądać programów telewizji publicznej z nadajników naziemnych? Jak się okazuje, aby programy obierały należy zakupić drugą antenę i ustawić ją na nadajnik zlokalizowany za Międzyzdrojami na górze Grzywacz w Wolińskim Parku Narodowym. Przypominamy że ośrodek nadawczy telewizji w Świnoujściu został wybudowany w czynie społecznym przez wszystkich mieszkańców w 1980 roku, a dzisiaj programy telewizji publicznej nie są nadawane ze Świnoujścia. Mówi się że już nigdy nie wróci sygnał z ośrodka nadawczego w Świnoujściu. Jest to moralnie niedozwolone - piszą nasi Czytelnicy.

- To skandal, że od dwóch miesięcy nie mogę oglądać telewizji publicznej, są to przecież programy ogólnodostępne zagwarantowane prawem przez nasze państwo, a mnie nikt nie poinformował o tym i nie wyjaśnił dlaczego inne telewizje są nadawane, a TVP nie są nadawane. W momencie gdy pojawił się kanał telewizji TRWAM i inne programy telewizji komercyjnej zaprzestano nadawać TVP2, później pozostałe publiczne programy. Nie mam pojęcia dlaczego tak jest?- pyta Czytelnik i dodaje - kto nas sprzedał? Przecież to nasz ośrodek nadawczy.

Czytelnik: To skandal od dwóch miesięcy nadajnik w Świnoujściu nie nadaje telewizji publicznej

fot. Andrzej Ryfczyński

Inny mieszkaniec Świnoujścia zwraca uwagę na fakt, iż z nadajników telewizji naziemnej odbiera więcej kanałów telewizji niemieckiej niż telewizji polskiej.

- Nowy sygnał przesyłany do Świnoujścia ze wzgórza Grzywacz jest za słaby i dodatkowo zasłonięty przez wysokie zbiorniki gazowe LNG, dlatego też są problemy z obiorem programów TVP. Teraz mieszkańcy będą narażeni na dodatkowe koszty, ponieważ będą musieli zakupić nowe drogie o dużym zysku anteny, wykonać nową instalacje z nowego kierunku, oraz dodatkowe wzmacniacze sygnału - mówi mieszkaniec miasta. Jeszcze gorzej jest w Międzyzdrojach i okolicy przez to że teren jest górzysty, a nie zbudowano wysokiego masztu na oddalonym Grzywaczu.

Czytelnik: To skandal od dwóch miesięcy nadajnik w Świnoujściu nie nadaje telewizji publicznej

fot. Krzysztof Chomicz

Dziennikarz portalu iswinoujscie.pl o tą sprawę postanowił zapytać pracowników firmy Emitel w Warszawie.

- W Świnoujściu nigdy nie był nadawany multipleks mux 3 na których jest jedynka i dwójka. Wcześniej programy takie jak TVP 1 oraz TVP 2 były nadawane w SD, natomiast już od pewnego czasu w SD nie jest nadawany tylko w HD. Mux 3 nadawany dla Świnoujścia jest z nadajnika na górze Grzywacz w Międzyzdrojach i tak już zostanie, należy zakupić drugą antenę i ustawić ją na ten obiekt- informuje Karolina Dzigda działu obsługi klienta firmy Emitel.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 65, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 51-65 z 65

Gość • Czwartek [01.05.2014, 23:02:40] • [IP: 83.8.66.***]

Cieszą się firmy telewizji kablowej i monterzy anten. Jest ruch w interesie. A tak swoją drogą ta Pani z Warszawy mówi głupoty. Zawsze był tu program telewizji publicznej, a póżniej inne. Wszystkie nadawały w starym systemie. Polsat też. To jest wykręt i dezinformacja. Rydzyk walczył i ma, a publiczna się spózniła i nie ma. To jest krętactwo. Trwam nie nadawał nigdy, a jest!! To jakieś brednie z Warszawy, to nie jest dopuszczalne. Należy ten materiał skopiować i wysłać tam gdzie potrzeba.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 23:00:12] • [IP: 83.20.68.***]

A kto ma ta antenę kupować ? Nie ja przecież ?

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:56:51] • [IP: 62.69.203.**]

Należy przestać płacić abonament i po krzyku.Wymawiając ten że abonament należy dokładnie opisac przyczynę i przesłać ja do TV za potwierdszeniem odbioru.Tak na marginesie czy ten radar na"kosie"nie sieje?Mnie on nie zaszkodzi, ale młodym?

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:55:11] • [IP: 93.94.184.***]

Weźcie Jamboxa i po sprawie.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:53:32] • [IP: 95.129.224.**]

tak k* ustawic sobie antenę na gazoport

j444 • Czwartek [01.05.2014, 22:43:22] • [IP: 80.245.182.***]

No i pytanie nasuwa się samo czy warszawska banda zarządzająca Polską jest w stanie utrzymać ten skrawek ziemi na wyspie Uznam gdzie bez problemu odbierane jest RTV niemieckie, a dostęp do polskich programów RTV celowo się utrudnia.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:41:41] • [IP: 62.69.252.**]

Gazoport niech zafunduje. Albo miasto. To jets skandal!!

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:40:41] • [IP: 2.150.51.**]

bo od dziś to tylko toalety i domy publiczne.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:39:19] • [IP: 62.69.203.***]

A niby kogo to interesuje że nie odbieracie telewizji z jakiegoś nadajnika ? Ha ha !

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:37:43] • [IP: 95.83.249.***]

Panie czytelnik... ksiazke se pan czytelnik poczyta... telewizja oglupia. ..

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:34:21] • [IP: 92.42.116.**]

Ja mam naziemną telewizję i mam wszystkie kanały ;)

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:33:22] • [IP: 88.156.233.**]

Dobrze, że nie płacę abonamentu, bo bym się wkurzył ;)

sitting bull • Czwartek [01.05.2014, 22:28:56] • [IP: 93.94.184.***]

No i d...a, jak zwykle konsument został wydymany w majestacie prawa. Dziki to jednak kraj ta nasza POLSZA.

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:28:50] • [IP: 62.69.229.**]

Super czyli co ? mamy wszyscy wystąpić o niemieckie paszporty ?

Gość • Czwartek [01.05.2014, 22:26:28] • [IP: 46.112.24.**]

SORRY TAKI MAMY KLIMAT.

Oglądasz 51-65 z 65
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■