POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [28.04.2014, 16:38:12] • Świnoujście

Mężczyzna upozorował kradzież własnego samochodu. Teraz grozi mu nawet do 3 lat za kratkami

Mężczyzna upozorował kradzież własnego samochodu. Teraz grozi mu nawet do 3 lat za kratkami

fot. Policja

Do trzech lat więzienia grozi 30-latkowi za fałszywe zawiadomienie policji o kradzieży jego samochodu. Mężczyzna zgłosił, że pozostawił bmw na parkingu i kiedy wrócił, już go nie było. Kryminalni udaremnili wyłudzenie odszkodowania, a mężczyzna usłyszał zarzuty.

Zawiadomienie o kradzieży wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych bmw świnoujscy policjanci otrzymali kilka dni temu. Z przedstawionych przez pokrzywdzonego okoliczności wynikało, że 30-latek, od kilku lat zamieszkujący w Norwegii, po przyjeździe do Polski zaparkował swoje auto na jednym z parkingów w Świnoujściu.
Kiedy na drugi dzień wrócił po pojazd, już go tam nie było. Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwania skradzionego samochodu i zaczęli badać okoliczności sprawy. Po kilku godzinach kryminalni ustalili, że do kradzieży nie doszło, a całe zdarzenie zostało sfingowane.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna upozorował kradzież własnego samochodu i ułożył sobie fikcyjny przebieg wydarzeń, chcąc wyłudzić odszkodowanie za kradzież pojazdu od firmy ubezpieczeniowej. 30-latek został zatrzymany. Właściciel samochodu usłyszał już zarzut zawiadomienia o przestępstwie, które nie zostało popełnione. W trakcie przesłuchania sprawca przyznał, że umówił się z innym mężczyzną, którego zadaniem było zabranie z parkingu pojazdu. Właścicielowi auta zależało na pozyskaniu pieniędzy z ubezpieczalni, gdyż samochód zaczął się psuć, a nadal musiał spłacać kredyt, co mu nie odpowiadało. Teraz policjanci ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Za zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie i za składanie fałszywych zeznań mężczyźnie grozi do trzech lat więzienia.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu
asp. Beata Olszewska


komentarzy: 20, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-20 z 20

do urala 275d • Wtorek [29.04.2014, 19:05:49] • [IP: 192.23.33.**]

Po co napinasz swoje miesnie.Przeciez to tylko rozmowa.Nie masz dystansu do takich tematow?Przeciez wiesz ze nie stac Cie na taki samochod.Podejrzewam ze zarabiasz jakies max 1700 zl i nie skacz bo kiedys marzyles o takiej furmance.Matolku.

Gość • Wtorek [29.04.2014, 11:20:47] • [IP: 77.113.37.**]

Ale baran :-) Takich to ze swieca trzeba szukac. Moze powinien go przebadac psychiatra bo glowa boli

ryynio • Wtorek [29.04.2014, 09:32:33] • [IP: 83.249.31.**]

tutaj nie chodzi tylko o fałszywe zgloszenie ale przedewszystkim o próbe wyłudzenia znacznej sumy pieniedzy, beemke sprzedał za powiedzmy 20-30% ceny + liczył ze firma ubezpieczeniowa spłaci mu kredyt i jeszcze da mu sporo kasy do ręki, co za leniwy głupek... kto kradnie auta na wyspie? mógł chociaz pojechac do Szczecina

Gość • Wtorek [29.04.2014, 08:48:20] • [IP: 213.158.217.***]

Ja latam Lamborghini Aventadorem i sie nie chwale!!comi tamjakiesbmw

Gość • Wtorek [29.04.2014, 08:27:00] • [IP: 79.96.31.***]

Tak, tak, bmw, to klasa, ale dla matołów z gimnazjum. Mój Uralek 275d robi z Twojego rzęcha miazgę. Pokaż, który to ten Twój rupieć, pochwal się wsiórze.

Ja mam BMW • Wtorek [29.04.2014, 05:16:11] • [IP: 192.23.33.**]

Rano wstajecie i wsiadacie do swoich 12 letnich pojazdow z rdzewiejacymi drzwiami.Zazdrosnie patrzycie na sasiada ktory wlasnie odpalil jednym nacisnieciem klawisza swoj piekny samochod ktory Wam sie najwyrazniej niespodobal.Wasz stary Opel, VW, Mazda, Toyota czy inne badziewie nie odpala tak pienie jak auto znienawidzonego sasiada.Nie lubicie sasiada i nie podoba sie Wam jego samochodzik poniewaz Wasze 12 letnie autko jest oblesne i Wy o tym wiecie.BMW to klasa lecz nie dla Was zazdrosniki.A teraz ruszajcie do waszych codziennych zajec ta siermiega na czterech kolkach.KOCHAM WAS!!

Gość • Wtorek [29.04.2014, 02:36:04] • [IP: 92.42.116.***]

W komentarzach nikt nie ocenia źle gościa, bo oszust, bo nieuczciwy, tylko oceniają go źle, bo nie dość sprytnie usiłował oszukać. Komentujący czują się lepsi w te klocki. Może nam opiszecie wasze dokonania? Wypracowania proszę przesyłać do aspiryny Beaty O.

Luzny Chłopak • Wtorek [29.04.2014, 00:13:56] • [IP: 37.47.184.**]

Grozic to mu mama mogla palcem jak 1 łapalw szkole, a i terza za takie cos to ZAWISY na 100'/,

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 21:50:45] • [IP: 93.94.186.***]

bezmózgowiec...

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 21:07:24] • [IP: 92.42.114.**]

a gdzie znaleźli auto?

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 20:29:07] • [IP: 46.46.210.**]

czemu mnie nie dziwi że to właściciel BMW

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 19:58:18] • [IP: 92.42.119.**]

cwaniactwo nie zawsze popłaca;)

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 19:26:36] • [IP: 95.129.224.***]

Aaa właściciel bmw? Bezmózg! I wszystko jasne!

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 18:14:20] • [IP: 80.245.181.**]

głupich nie sieją, sami sie rodzą :D

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 18:05:47] • [IP: 86.161.66.**]

malo rozgarniety

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 18:05:09] • [IP: 83.21.28.***]

Niezły cymbał,

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 17:37:44] • [IP: 5.172.252.**]

Piotr..

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 16:53:39] • [IP: 80.245.188.**]

co za debil

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 16:45:54] • [IP: 80.245.181.***]

brawo pomyslowosci

Gość • Poniedziałek [28.04.2014, 16:44:21] • [IP: 62.69.231.***]

Co to za szczur?

Oglądasz 1-20 z 20
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■