POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [09.06.2014, 10:21:32] • Świnoujście

Piją amatorzy, studenci i niemieccy emeryci

Piją amatorzy, studenci i niemieccy emeryci

fot. Sławomir Ryfczyński

Widzimy ich pod monopolowymi, w parkach, na trawnikach czy promenadzie. Dobrze się bawią. Gorze z tymi, co na nich patrzą. Od początku tego roku strażnicy miejscy interweniowali w 41 przypadkach picia alkoholu w miejscach publicznych. W większości tylko pouczali.

Ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi zabrania spożywania napojów alkoholowych na ulicach, placach i w parkach z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów. Gmina może również wprowadzić zakaz ich spożywania w innych niektórych miejscach, obiektach, czy wydzielonych obszarach.

Piją amatorzy, studenci i niemieccy emeryci

fot. Sławomir Ryfczyński

W całym ubiegłym roku na terenie Świnoujścia Straż Miejska odnotowała 213 zdarzeń, gdzie spożywano alkohol w miejscach niedozwolonych. W 208 przypadkach spożywających pouczono. Nałożono też 4 mandaty po sto złotych. Jedną sprawę przekazano do sądu.
-Od początku roku do dnia dzisiejszego odnotowaliśmy 41 zdarzeń, gdzie spożywano napoje alkoholowe w miejscach, gdzie czynić tego nie można - mówi Mirosław Karliński, komendant Straży Miejskiej w Świnoujściu. - Pouczono w 35 przypadkach, natomiast w 6 przypadkach nałożone zostały mandaty karne po sto złotych. W Świnoujściu problem ze spożywaniem alkoholu jest szczególnie w parkach i w rejonie promenady- narasta wraz z pojawieniem się turystów w okresie letnim. Oczywiście także przy punktach sprzedaży, takich, które prowadzą sprzedaż trunków z tzw. niskiej półki.

Komendant przyznaje, że przekrój społeczny osób spożywających napoje alkoholowe w miejscach niedozwolonych jest szeroki. Piją studenci i niemieccy emeryci. Zarówno kobiety jak i mężczyźni .

- Szczególną uwagę zwracamy na kulturę spożycia alkoholu - mówi Mirosław Karliński - staramy się z tymi ludźmi rozmawiać i uświadamiać im błędy jakie popełniają. Najczęściej ludzie są nieświadomi, że pijąc sobie piwko w parku, czy na promenadzie popełniają wykroczenie. Natomiast z całą surowością traktujemy osoby, które spożywają alkohol na placach zabaw, czy w sąsiedztwie szkół, przedszkoli etc. Największym naszym utrapieniem są ludzie, którzy mają problem alkoholowy popularnie zwani amatorami tanich win. Jest to znane nam grono osób, które stale raczy się nalewkami i „zmęczone” zalega na ławeczkach. Niestety w Świnoujściu nie ma izby wytrzeźwień do której można by takie osoby odwieźć, dlatego interwencje patrolu Straży Miejskiej kończą się na doprowadzeniu takiej osoby do miejsca zamieszkania jeśli takowe posiada, jeżeli nie - na pozostawieniem pod opieką znajomego. Jeśli zaś stan upojenia zagraża życiu interwencja kończy się wezwaniem pogotowia ratunkowego i umieszczeniem takiej osoby w szpitalu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 40, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-40 z 40

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:49:11] • [IP: 80.245.180.***]

Niespełnieni Texańscy strażnicy :)

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:44:18] • [IP: 62.69.253.***]

No cóż człowiek nie kaktus, pić musi!

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:42:05] • [IP: 89.66.204.***]

Spożywanie alkoholu w miejsach publicznych powinno być legalne, za to szczególnie karane powinno być śmiecenie i niezachowywanie porządku. Tyle w tym temacie, tak niewiele, a ułatwiło by życie większości społeczeństwa.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:35:17] • [IP: 95.129.224.**]

elektorat partii miłości pije ze szczęścia bo miasto nakarmi, przenocuje i turyści grosza nie żałują, słowem raj.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:27:52] • [IP: 78.139.134.***]

Do Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 10:45:53] Ty to Berlin chyba tylko na zdjęciach widziałeś, albo Ci się z Warszowem pomyliło...

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:23:20] • [IP: 80.55.205.***]

To nie był Berlin, jełopie z 10:45:53. Film ci się urwał na działce w Przytorze.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:16:50] • [IP: 37.8.215.**]

aby ukarać pijącego trzeba go złapać na goracym uczynku, nie wystarczy, że przy nim stoi naleweczka :)

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 11:01:39] • [IP: 62.69.200.***]

no u nas takich pikników sporo sie organizuje

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 10:59:11] • [IP: 93.94.185.***]

PIKNIK MOŻNA ROBIĆ NA DZIAŁKACH I W MIEJSCACH DO TEGO PRZEZNACZONYCH A NIE NA PRZYSTANKACH A LUDZIE O KULACH NIE MAJĄ GDZIE USIĄŚĆ

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 10:57:52] • [IP: 93.94.185.***]

NA PRZYSTANKU KOŁO KOŚCIOŁA CHRYSTUSA KRÓLA NA KONSTYTUCJI NIE MA GDZIE USIĄŚĆ BO MENELE OKUPUJĄ ŁAWKI Z NALEWKAMI CZERWONYMI WYZYWAJĄ NIEMCÓW W ICH JĘZYKU.SMRÓD, BRÓD BIJE OD NICH NA ODLEGŁOŚĆ.TO SĄ WSZYSTKO LUDZIE PRZYJEZDNI DLACZEGO ICH SIĘ NIE ODTRANSPORTOWUJE DO ICH MIEJSCA ZAMIESZKANIA.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 10:57:27] • [IP: 5.173.243.***]

Mam wizję: wobec braku izby wytrzeźwień - wszystkich zmęczonych odprowadzać pod Urząd Miejski, pod okna Pana Janusza. Albo bardziej praktyczna wizja: zorganizować akcję" Po znalezieniu zmęczonych dzwonimy tylko do sekretariatu Pana Janusza".-----Sytuacja przypomina zjadanie własnego ogona - wobec zastraszającej ilości sklepów z alkoholem i braku jakiejkolwiek akcji przeciw patologiom, alkoholizmowi, wyłuskiwanie i karanie alkoholików nie ma sensu.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 10:45:53] • [IP: 88.156.235.***]

kurcze...w Berlinie to normalne że ludzie sobie ida na łakę nawet w centrum na piknik z piwem czy winem a co u nas mają wszyscy w domach się spotykać czy za piwo płacić 10 ??

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 10:45:27] • [IP: 193.200.150.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 10:44:13] • [IP: 193.200.150.***]

No i dobrze, że piją. Niby z jakiej racji maja się odwodnić?Człowiek bez picia krócej wytrzyma niż bez jedzenia. Zastanawia mnie jednak fakt, na kogo by mi miała straż miejska wypisać mandat, bo ode mnie moich danych się nie dowiedzą. Chyba nie są samobójcami.

Gość • Poniedziałek [09.06.2014, 10:37:57] • [IP: 92.42.115.***]

Z uwagi że mamy 160 dzień roku to liczba interwencji (41)i mandatów(4) ciekawe ilu w analogicznym okresie ukarano kierpwców rzuca na kolana

Oglądasz 26-40 z 40
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■