POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [24.04.2014, 02:12:05] • Świnoujście

Taksówki lepiej oznaczone

Taksówki lepiej oznaczone

fot. Sławomir Ryfczyński

Na dzisiejszej sesji rady miejskiej radni mają podjąć uchwałę w sprawie dodatkowych oznaczeń i dodatkowego wyposażenia technicznego taksówek. To efekt zmiany przepisów, ale też oczekiwań osób korzystających z usług taksówkowych - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Radni podejmą dziś decyzję, czy wprowadzić dodatkowe oznaczenia taksówek zarejestrowanych na terenie Świnoujścia. Na pojazdach miałby się pojawić: herb Świnoujścia. Na przednich drzwiach samochodu od strony kierowcy i pasażera oraz w prawym dolnym rogu tylnej szyby pojazdu znajdowałby się zaś numer boczny taksówki.

Uchwała wprowadzi też obowiązek wyposażenia taksówek w telefon komórkowy lub inny środek bezpośredniego komunikowania się na odległość, umożliwiający połączenie z pogotowiem ratunkowym, strażą pożarną i policją.

Dziś dowiemy się, co na to radni.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 42, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 26-42 z 42

Gość • Czwartek [24.04.2014, 09:33:11] • [IP: 95.129.229.***]

Gdyby to był 1 kwietnia to zrozumiałbym akcję Rady Miasta i ten artykuł. Jest Uchwała Nr XXXV/250/92 w sprawie dodatkowego oznakowania taksówek jak i Uchwała Nr LIV/369/94 w sprawie przepisów porządkowych działalności przewozu osób taksówkami. Wszystko w tym temacie tam zawarto, tylko odpowiednie czynniki miejskie muszą właściwie kontrolować. Oczywiście można ograniczyć nadmiar reklamy tak w mieście jak i na samochodach np. na przednich drzwiach czy na lampach dachowych. Można a może nawet trzeba trochę zmienić przepisy porządkowe. Ale działając chronologicznie najpierw Radni powinni porozmawiać z zarządami stowarzyszeń i przedstawicielami taksówkarzy niezrzeszonych, by nie wyszedł bubel. Prawo musi być dobre dla wszystkich ale i zgodne z Konstytucją RP, ustawami także z Dyrektywami Unijnymi oraz dobrymi zasadami działalności taksówkarzy w innych krajach o bardziej doświadczonej demokracji.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 09:28:49] • [IP: 188.103.111.***]

Wszystkie auta taxi powinny mieć jeden kolor to ma wygląd porządku i jedności.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 09:12:33] • [IP: 62.69.254.**]

Do gościa 80.245.180***, 1. należy ograniczyć liczbę taksówek do max. 100, a wtedy każdy zarobi na nowe auto co kilka lat. Zarejestruj korporację, jaki to problem. Rozdawaj samochody, zrobisz dobry interes. 2. nie mandat tylko zabranie licencji za nieogolony ryj, śmierdzący oddech kierowcy, syf w samochodzie. 3.jeśli chcesz więcej postoi dla taksówek to niech za nie zapłacą taksówkarze. Należy zweryfikować kierowców taksówek, wielu z nich to największe chamy na ulicach naszego miasta, jazda na czerwonym świetle, wymuszanie pierszeństwa przejazdu, łapanie pasażera na skrzyżowaniu / przejściu dla pieszych to codzienność.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 08:42:47] • [IP: 62.69.241.***]

Nareszcie! Niech się wezma za te taxówki bo niektórymi to strach jechać! Do Gość • Czwartek [24.04.2014, 08:28:11] - tak, w Niemczech korporacja kupuje samochody ale i korporacja zbiera kasę a kierowca dostaje tylko pensję. A u nas każdy taksówkarz wszystko ma dla siebie, z nikim się nie dzieli

Gość • Czwartek [24.04.2014, 08:30:14] • [IP: 95.129.228.**]

tematy zastępcze wylatują z rękawa.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 08:28:11] • [IP: 80.245.180.***]

1. Dajcie cwaniaki im na nowe auta... w Niemczech auta kupuje korporacja w Polsce każdy kierowca musi auto kupić za swoje i za swoje je utrzymać nie ma serwisowanego auta ze darmo... 2. Dlaczego mandat za brudne auto? Taxi takie same prawa ma jak każdy inny wiec karać wszystkich za brudne auta 3. Niech zrobią tyle postoi ile jest taxi to nie będą stawać na parkingu... gdzieś musza się podziać zebyś jeden z drugim mógł wozić swój tyłek boście barany i nawet prawka nie macie co dopiero takiego grata jak oni ;DD

Gość • Czwartek [24.04.2014, 08:21:55] • [IP: 31.1.223.***]

Uchwała to bzdura przynajmniej część dotycząca łączności...

Gość • Czwartek [24.04.2014, 08:03:30] • [IP: 178.238.246.**]

niech wprowadzą ograniczenie wieku auta bo juz takie trupy jezdza ze to strach wsiadac do takich taryf przeciez bezpieczenstwo przede wszystkim ?

Gość • Czwartek [24.04.2014, 07:56:05] • [IP: 62.69.203.**]

ta to jest akurat niemiecka a nasze to bardzo latwo poznac bez oznaczen tylko po kierowcy

Gość • Czwartek [24.04.2014, 07:36:27] • [IP: 80.245.180.***]

Każda taksówka przecież ma herb Świnoujścia i numer boczny obowiązkowo, więc o jakie oznaczenia chodzi?Naciaganie na jakieś dodatkowe koszty? Lepiej odpowiedzcie na pytanie co robi niemiecka taksówka na polskim postoju??

Gość • Czwartek [24.04.2014, 07:30:31] • [IP: 95.129.224.***]

za granicą aż miło taksówkami jeździć a te nasze to niestety same stare trupy a nie auta niektóre to naprawdę aż wstyd

Gość • Czwartek [24.04.2014, 07:26:44] • [IP: 80.245.188.***]

bzdura kazdy złotówa ma przy sobie telefon a jak nie tel to cb.radio, dodatkowe koszta dla taksówkarzy bezsensu niech jeszcze przemaluja na jeden kolor i niech ubiora stroje takie jak beda mieli dorozkaze:)

Gość • Czwartek [24.04.2014, 06:57:47] • [IP: 95.129.224.**]

Przydałaby się jeszcze możliwość płacenia kartą, tak jak to jest na tzw. Zachodzie.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 06:41:52] • [IP: 80.245.190.***]

i jeszcze za brudna taxi - mandat 80 % jest brudne w srodku i na zewnatrz I skoro dorozkazy sie ubiera to taksowkarzy tez Mus to mus...

Gość • Czwartek [24.04.2014, 06:37:34] • [IP: 92.42.118.**]

jestem za tym aby wprowadzić jednakowy kolor pojazdu dla taksówek tak jak jest np.w niemczech lub innych krajach oraz zakaz zatrzymywania się taksówki gdzie popadnie

Gość • Czwartek [24.04.2014, 06:36:59] • [IP: 88.156.233.**]

Jeszcze niech uchwala ze taksowki maja stac na postojach, a nie zajmowac miejsca na parkinkach i zatoczkach.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 03:14:31] • [IP: 92.42.119.***]

no kiedyś taksówki miały herb miasta po bokach :) a teraz to tylko stos reklam

Oglądasz 26-42 z 42
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■