POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Piątek [20.06.2014, 12:40:25] • Świnoujście

Kolejny pomysł na świnoujski mural

Kolejny pomysł na świnoujski mural

fot. Czytelnik

Chcę dołączyć swój głos do tematu ewentualnych murali w naszym mieście i pokazać pomysł, który fantastycznie wygląda w holenderskim mieście Leiden – pisze do nas nasz Czytelnik, Bartek Łapiński Na potwierdzenie swoich słów przesyła fotografie.

W holenderskim mieście Leiden na budynkach wymalowano wiersze. Jest ich co najmniej kilkadziesiąt , czasem w zaskakujących miejscach - pisze pan Bartosz - a odkrywanie kolejnych daje dużo radości.

Kolejny pomysł na świnoujski mural

fot. Czytelnik

Są w przeróżnych językach, także w polskim (do tej pory odkryłem trzy - Różewicza, Szymborskiej i Mickiewicza). Przyjaciele, którzy wyemigrowali i tam mieszkają, przyznają, że, kiedy pierwszy raz na nie natrafiali, byli po prostu wzruszeni.

Kolejny pomysł na świnoujski mural

fot. Czytelnik

Ten projekt jest nadzorowany przez tamtejszy ratusz i Holendrzy podchodzą do sprawy bardzo poważnie - na zdjęciu z wierszem Różewicza widać, że malarz zrobił literówkę, ktoś zwrócił na to uwagę i wkrótce naprawiono błąd.

Kolejny pomysł na świnoujski mural

fot. Czytelnik

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 25, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-25 z 25

MURAL A LA TUWIM • Sobota [21.06.2014, 11:22:27] • [IP: 164.126.60.***]

"Dziś do miasta zjeżdża Elektroda/ nie zniknie szantrapa choćbyś ją wyciskał jak wrzoda/ ona wyje piosenkami, by tylko być na ekranach/ muzyka? nieważna, byle wykonać plan obnażania"

Gość • Piątek [20.06.2014, 22:21:50] • [IP: 85.166.51.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [20.06.2014, 21:47:08] • [IP: 62.69.231.***]

Beznadziejne!! Widziałem wiele murali dużo, dużo lepszych i gustowniejszych.

Gość • Piątek [20.06.2014, 21:28:32] • [IP: 37.31.36.***]

Do gościa z 14:54.jestes zajadłym nieudacznikiem, bo nie wiem dlczego uważasz ze prezydenta naszego nikt nie lubi skoro go wybieramy. Sprzedaj swój komp i bedzieszmial pożytek i nie będziemy zmuszeni czytać Twoich bredni.

Gość • Piątek [20.06.2014, 18:07:26] • [IP: 75.157.3.***]

zdecydujcie sie malowac na scianach czy nie. ..? artysta sie nameczyl malujac na stawie czyli waszym wiatraku a wy skandal a teraz chcecie jakies wypociny. ...ten niemiecki powala madroscia, niech kazdy z was napisze ze byl i gdzie na murze, dopiero bedzie Meksyk !

Gość • Piątek [20.06.2014, 17:53:48] • [IP: 95.129.228.***]

Nie będzie murali, bo na nie nie zasługujecie, i tak nie umiecie docenić kultury i sztuki ulicy, wieśniaki.

Gość • Piątek [20.06.2014, 17:20:04] • [IP: 80.245.183.***]

Jestem za... a nawet bardzo za... pomysł rewelacyjny

Gość • Piątek [20.06.2014, 17:09:36] • [IP: 109.241.63.**]

wiersze to super pomysłl Bartek:) pozdrawia brat Dominika i pomyslodawca muralu z dziwczynką:)

Gość • Piątek [20.06.2014, 17:08:14] • [IP: 92.42.112.***]

Otynkowac przychodnie na Dąbrowskiego !!

Gość • Piątek [20.06.2014, 17:04:37] • [IP: 62.69.231.***]

Gość  Piątek [20.06.2014, 13:34:23]  [IP: 80.245.176.***] - Ale Ty nie możesz tego namalować, bo Ty przecież talentu nie masz.

MURAL A LA MICKIEWICZ: • Piątek [20.06.2014, 16:41:35] • [IP: 46.113.6.***]

Taki mógłby być mural:" Kiedy będzie tunel panie Żmurek?/ woła mi tak coś w głowie i wysuwa się pazurek/ a może by tak wsłuchać się w płacze Pontona/ Wozi wyobraźnię po rzece, do mostu chce przekonać/ Na nic odwieczność Dulnikowej, trwałość eseldziarstwa/ koncepcji sporo, możliwości garstka".

Gość • Piątek [20.06.2014, 15:12:20] • [IP: 80.245.189.***]

co w tym fantastycznego- ruina to ruina

Gość • Piątek [20.06.2014, 14:54:34] • [IP: 89.77.221.***]

"... co najmniej kilkadziesiąt. . " - to ile jest tych wierszy?? Może tak bardziej po polsku, mimo, że miasto holenderskie? W Świnoujściu proponuję na wolnych jeszcze ścianach, wymalować portrety prezydenta, rzecznika, pani Agatowskiej, Michalskiej i kolejnych naczelników urzędu - znienawidzonego - skarbowego, a także MOPR'u i co" bystrzejszych" urzędników w ogóle.

Niko • Piątek [20.06.2014, 14:29:26] • [IP: 80.245.180.**]

Swinoujskie murale - super, bardzo fajny pomysł. Można by ogłosić konkurs na różnego rodzaju mądre cytaty czy złote myśli- już mam coś na uwadze.

eli • Piątek [20.06.2014, 14:21:38] • [IP: 93.94.186.*]

SUPER POMYSŁ!!

Gość • Piątek [20.06.2014, 14:13:24] • [IP: 5.60.238.***]

Fascynujące... Jestem za ! a na Urzedzie Miasta napiszmy coś o MOSTACH I TUNELACH

Gość • Piątek [20.06.2014, 14:12:54] • [IP: 62.69.253.***]

Wpis został usunięty ze względu na złamanie prawa lub regulaminu serwisu przez użytkownika/Admin

Gość • Piątek [20.06.2014, 13:50:47] • [IP: 79.186.196.***]

cudny pomysł, i pieknie to ujął gość z [20.06.2014, 12:47:43] • [IP: 46.113.6.***] W tym wypadku kopiowanie czyjegos pomysłu było by chwalebne :)

Gość • Piątek [20.06.2014, 13:34:23] • [IP: 80.245.176.***]

" Gość • Piątek [20.06.2014, 13:06:56] • [IP: 62.69.231.***] Wszystko fajnie, tylko kto niby miałby to zrobić, bo w Świnoujściu nie ma takich artystów pokroju Banks'ego? " - JA MOGĘ ZROBIĆ, ALE ZA TAKIE SMEISZNE PIENIAŻKI CZY ZA GRATIS JAK ROBIŁ TEN ZAMECZEK POD URZĘDEM, TO NIE MA BATA. WIEM JAK SIĘ ROBI TA MURALE, BO TO SĄ BANALNE TECHNIKI ALE ZA TE PIENIAZDZE I WTYM MIEŚCIE TO NIE MA BATA.

Gość • Piątek [20.06.2014, 13:32:44] • [IP: 80.245.176.***]

U NAS TO NIE PRZEJDZIE BO PRZYJDĄ TAKIE CIOTY I ZARAZ TO POMALUJĄ I TYLE Z TEGO BĘDZIE. U NAS SĄ TAKIEMENDY W MIESCIE, KTÓRE MUSZĄ WSZYSTKO ZNISZCZYĆ. JA BYM PRZYWRÓCIŁ DLA TAKICH IMBECYLI UROK PRL'U - POMALOWAŁ WSZYSTKO NA SZARO I KWADRATOWO, WTEDY MOŻE BY DOCENILI.

Gość • Piątek [20.06.2014, 13:07:04] • [IP: 57.66.78.*]

W róznych językach? A po łacinie tez bedzie mozna cos napisać??

Gość • Piątek [20.06.2014, 13:06:56] • [IP: 62.69.231.***]

Wszystko fajnie, tylko kto niby miałby to zrobić, bo w Świnoujściu nie ma takich artystów pokroju Banks'ego?

Gość • Piątek [20.06.2014, 13:01:36] • [IP: 93.94.186.***]

"...nagle spostrzGEłem..."

Gość • Piątek [20.06.2014, 12:54:08] • [IP: 93.94.186.***]

Ładnie takie wiersze wyglądałyby na białych ścianach budynków osiedla Platan... urozmaiciłyby istniejącą formę architektoniczną tych budynków. Tylko ciekawe kto w Świnoujściu takie litery potrafi malować na elewacji.

Gość • Piątek [20.06.2014, 12:47:43] • [IP: 46.113.6.***]

No, dobre, bo moim zdaniem murale nie powinny być zbyt narzucające się, przestrzeń publiczna nie powinna męczyć, wystarczająco tak działają reklamy.A wiersz to optycznie kreski scalające się z szaroscią otoczenia i nie wołające nachalnie do nas, lecz gdy się wczytamy, obdarowujące nas.

Oglądasz 1-25 z 25
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■