POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [07.05.2014, 08:23:08] • Świnoujście

Nasz Czytelnik: Życie ludzi jest ważniejsze od wierzby

Nasz Czytelnik: Życie ludzi jest ważniejsze od wierzby

fot. Czytelnik

Czy to samotne drzewo powinno rosnąć przy tak uczęszczanej drodze do przeprawy promowej Świnoujścia? - pyta nasz Czytelnik. Mowa o wierzbie, na której rozbił się niedawno samochód osobowy. Jego pasażerowie cudem uszli z życiem.

- Tu 11 kwietnia miał miejsce ciężki wypadek - mówi o drzewie niedaleko przeprawy promowej Karsiborów nasz Czytelnik, pan Jarosław. - Ta wierzba to nie pomnik przyrody, a życie ludzkie jest ważniejsze...

Nasz Czytelnik: Życie ludzi jest ważniejsze od wierzby

fot. Andrzej Ryfczyński

- To nie drzewo, które rośnie w tym miejscu od wielu lat i znajduje się w przepisowej odległości od drogi, było przyczyną wypadku - odpowiada Robert Karelus, rzecznik prezydenta.- Tę ustala Komeda Miejska Policji. Z posiadanych informacji wynika , że samochód jechał prawym pasem ,w kierunku przeprawy promowej i zanim uderzył w drzewo, zboczył najpierw na lewy pas , potem pokonał skrajnię drogi i dopiero uderzył w drzewo.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 105, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 76-100 z 105

czytelnik • Środa [07.05.2014, 09:54:53] • [IP: 80.55.205.***]

A, jeszcze zapomniałem o tych słupkach z czerwonym paskiem, które ktoś powtykał wzdłuż drogi. Też je należy wyciąć.

Gość • Środa [07.05.2014, 09:49:57] • [IP: 31.61.138.**]

Jak by nie było tego drzewa to nikt by nie ucierpiał. Pozdro dla deb... którzy myślą o tym żeby te drzewo zostało

Gość • Środa [07.05.2014, 09:45:01] • [IP: 91.199.250.**]

Idąc tokiem myślenia owego"Czytelnika" trzeba byłoby wyciać wszystkie drzewa przy drogach. Następnie zasypać wszystkie rowy. Chyba czytelnik nie przemyślał do końca swojego zdania.

Gość • Środa [07.05.2014, 09:39:46] • [IP: 83.15.113.***]

a po co baran zapierdzielał ?? Jakby przepisowo jechał a nie na prom zapierniczał to by o drzewo nie było tematu

Gość • Środa [07.05.2014, 09:39:06] • [IP: 88.156.232.***]

ALE DLACZEGO WJECHALI W TO DRZEWO , PRZECIEŻ PO DRODZE MIELI TYSIACE DRZEW.SZBKOŚC I JESZCZE RAZ POSPIECH NO I EFEKTY KOŃCOWE SĄ DO PRZEWIDZENIA

Gość • Środa [07.05.2014, 09:37:56] • [IP: 92.42.116.***]

To nie drzewa zabijaja ludzi, tylko ludzie jeżdżą za szybko i źle!!

Gość • Środa [07.05.2014, 09:35:59] • [IP: 93.94.184.*]

IDIOTA DO KWADRATU.

Gość • Środa [07.05.2014, 09:34:10] • [IP: 83.21.38.**]

tam jest 80km/h dziekuje !! zostawic drzewo w spokoju nasadzic jeszcze wiecej !! przyroda jest najwazniejsza !!

eko • Środa [07.05.2014, 09:30:30] • [IP: 62.69.228.**]

wara od drzewa nauczcie sie jezdzic normalnie

Gość • Środa [07.05.2014, 09:23:13] • [IP: 92.42.116.**]

Do puki rządzi SLD-PIS to w tym mieście nic nie można zrobić

Gość • Środa [07.05.2014, 09:22:56] • [IP: 62.69.231.***]

Tak, q**a, bo wierzba wyrosła na środku ulicy. Dureń! Dobrze, że ona tam rośnie, bo eliminuje debili za kierownicą, dbając o nasze bezpieczeństwo. Na ch* się czytelniku urodziłeś?! Weź se zdechnij, plisss... Tutaj pan rzecznik za wypowiedź ma u mnie plusa.

Gość • Środa [07.05.2014, 09:20:43] • [IP: 89.79.50.**]

Tu nie drzewa są winne tylko ludzka głupota. Szpanerów i idiotów nie brakuje. Może oprócz wycinki wszystkich drzew przy drogach powinno się wyburzyć wszystkie domy, płoty itp, które rzucają się pod koła pseudo kierowcom?

Gość • Środa [07.05.2014, 09:18:32] • [IP: 217.153.7.***]

Ten Wasz czytelnik to niezłe zioło bez rozumu. Powycinałby najlepiej wszystkie drzewa zamiast wycinać debili, którzy nigdy nie powinni dostać prawa jazdy bo stanowią zagrożenie dla drzew ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego.

Gość • Środa [07.05.2014, 09:18:06] • [IP: 80.245.176.**]

Dokąd będą a ekoterroryści życie drzewa będzie ważniejsze od życia ludzkiego. Przy drogach powinny rosnąć krzaki a nie drzewa

Gość • Środa [07.05.2014, 09:16:08] • [IP: 92.42.113.***]

Dla wierzyby pięć lat pozbawienia wolnośi i dożywotni zakaz prowdznia pojazdów. Co to za problem, drzewo winne?? Czy kierowca zwolniony od myślenia?? Kolejny problem z dupy może lepiej nie pisać wszytkich pomysłów" czytelnika"??

Gość • Środa [07.05.2014, 09:12:05] • [IP: 92.42.114.***]

powycinać wszystkie drzewa, bo stoją na drodze -a oddychać będziemy gównem...

Gość • Środa [07.05.2014, 09:05:33] • [IP: 178.238.252.**]

Drzewo winne za wypadek?...ani blisko drogi nie jest..rośnie tam od wielu lat i do tej pory, nikomu nie przeszkadzało.Idąc takim tokiem myślenia, wszystkie przydrożne trzewa" trzeba" powycinać.Na ul.Grunwaldziej, przy przejściu dla pieszych rośnie drzewo, które przeszkadzało pieszym i kierowcom.KTOŚ mądry zdecydował, że zamiast pozbywać się pięknego drzewa, lepiej położyć spowalniacz.

wyborca • Środa [07.05.2014, 08:53:59] • [IP: 138.124.37.**]

Niech Pan Jaroslaw sie zorganizuje, poszuka sponsorow, uzbiera pieniadze i ufunduje bariere energochlonna - kilka metrow wystarczy, zeby uratowac ludzi i...drzewo! Jak sie Panu Jaroslawowi to uda, to niech wystartuje w wyborach samorzadowych i ma moj glos zagwarantowany!... W samorzadzie potrzeba ludzi ktorzy nie obiecuja, nie klapia dziobami na sesjach rady i na portalach, tylko realizuja drobne nawet sprawy - ale dla mieszkancow! Jak na razie, to mamy przyklady: budowy drogi - ale kolo domu radnego, oswietlenie uliczne - tam gdzie pani radna chodzi na spacery z pieskiem, wycinka drzewa w parku, zeby tatus pani radnej mial drzewo do kominka...

Gość • Środa [07.05.2014, 08:52:40] • [IP: 83.21.229.*]

Pewnie drzewo za szybko jechało

Gość • Środa [07.05.2014, 08:49:26] • [IP: 79.186.128.***]

Co za kretyńskie pytanie , czytelnik powinien udac sie do lekarza

Gość • Środa [07.05.2014, 08:49:06] • [IP: 92.42.114.**]

Trzeba jeżdzić wolniej po prostu

Gość • Środa [07.05.2014, 08:47:04] • [IP: 212.180.226.*]

Taa... drzewo rosnące praktycznie poza koroną drogi wtargnęło znienacka wprost pod maskę jadącego z przepisową prędkością samochodu. Nie byłoby wierzby, byłoby dachowanie w trzcinach. Je tez należy wyciąć?

Gość • Środa [07.05.2014, 08:46:29] • [IP: 93.94.184.***]

A może by tak wyciąć wszystkie drzewa na odcinku Międzyzdroje - Wisełka i dalej ?Jeździsz pan po Polsce czy tylko po Ś-ciu ? Panie czytelniku : chory kraj, chore łby.

Gość • Środa [07.05.2014, 08:45:40] • [IP: 80.245.189.***]

Drzewo winne wypadkowi ? Ludzie... błagam... weźcie jakieś pigułki... ręce opadają...

Gość • Środa [07.05.2014, 08:44:39] • [IP: 46.204.104.**]

A wystarczyło zdjąć nogę z gazu.

Oglądasz 76-100 z 105
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■