POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Czwartek [24.04.2014, 21:25:04] • Świnoujście

Czytelnik: Niemcy stałe połączenie już dawno by nam zbudowali

Czytelnik: Niemcy stałe połączenie już dawno by nam zbudowali

fot. Sławomir Ryfczyński

Może przy okazji wyborów zrobić w tym roku referendum o odłączeniu Świnoujścia od Polski? - proponuje nasz Czytelnik. To jego reakcja na brak stałego połączenia naszego miasta z resztą kraju.

- Niemcy stałe połączenie już dawno by nam zbudowali - uważa nasz Czytelnik.- Teraz bardzo się naszym miastem interesują różni politycy. Pochylają z uwagą nad problemem braku stałego połączenia. Za chwilę ten cyrk wyborczy się jednak skończy i już nikt nie będzie pamiętał, co obiecał. Proponuję więc, by przy okazji wyborów zrobić w tym roku referendum o odłączeniu Świnoujścia od Polski.

Do wypowiedzi naszego Czytelnika odniósł się rzecznik prezydenta Świnoujścia.

-"W Świnoujściu zaczyna się Polska" to słowa tragicznie zmarłego Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i wszyscy, poczynając od najważniejszych osób w państwie powinni o tym pamiętać - mówi Robert Karelus.- Dlatego wniosek o odłączenie Świnoujścia od Polski traktuję w kategoriach tragikomicznego żartu.

źródło: www.iswinoujscie.pl


Zaktualizowano: Piątek [25.04.2014, 11:20:04]

komentarzy: 143, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 101-125 z 143

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:58:40] • [IP: 95.129.224.***]

cala wyspa uznam dla polski

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:50:21] • [IP: 92.42.117.**]

Czytelnik jest chyba idiotą - na jakiej podstawie myśli, że gdyby Świnoujście było niemieckie to Niemcy budowaliby jakieś stałe połączenie? Przecież z perspektywy Niemiec Świnoujście ma już stałe połączenie, w budowa mostu/tunelu do Polski raczej nie byłaby tym na co chcieliby wydawać pieniądze.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:46:56] • [IP: 80.245.189.***]

głupcze oni nam zbudowali krematoria w tylu obozach. Takich niedouczonych czytelników chciałbym poznać z nazwiska ale nie poznam bo taki wszarz...

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:46:16] • [IP: 79.184.201.***]

Tu zaczyna się Polska . Napisałem to na dekoracyjnej tablicy gastronomicznej zokazji otwarcia terminalu promowego w Swinoujsciu w1994 r a nie p.kaczynski. zdjęcie prześlę

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:30:40] • [IP: 89.228.243.**]

O ILE MI WIADOMO TO JAROSŁAW ŻYJE A śp. LECH KACZYŃSKI nie żyje..

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:29:00] • [IP: 80.245.178.***]

Propagowanie separatyzmu jest przestępstwem przeciwko Konstytucji i porządkowi prawnemu RP. Jest to więc czyn karalny i ścigany z urzędu. Jest też gdzieś granica głupoty, która już wielokrotnie została przekroczona. Polemizując z" Rzecznikiem", to już nie są żarty. To jest kompromitacja p. Rzeczniku.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:27:57] • [IP: 93.94.190.***]

ale byk rzecznika- Jarosław żyje jakbyś panie oczytany rzeczniku nie wiedział a zginął pod Smoleńskiem brat bliźniak ś.p. Lech Kaczyński a ile to Pan rzecznik zarabia miesięcznie??

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:25:03] • [IP: 93.94.190.***]

karaluch wracaj skądś przybył...

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:23:16] • [IP: 80.245.189.***]

juz dawno powinni oddac to miasto niemca

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:22:30] • [IP: 93.94.188.***]

Gdzie złożyć podpis??

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:19:59] • [IP: 62.69.203.***]

Zbudowali by ci stale polaczenie do jakiegos untermenschenlager.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:19:30] • [IP: 77.254.69.***]

Rzecznik niedorzecznik do robotyyyyyyyyyyyy!!11Ostatnio troche bywam czesciej w urzedzie bo załatwiam pare spraw.Tam wszyscy chodzą jak po Bromie albo po Mańce, wyażnie przeszkadza im petent, że wogóle coś chce a jeden to mi powiedział wprost /Pani mnie tu nie widzi, MNIE TU NIE MA, Jestem zmęczony, niech Pani nie przychodzi tylko zadzwoni/Im przydała by się zmiana na niemcy tam inne zwyczaje w urzedzie sznują petenta bo Płacimy na nich z podatków!!1

Gośćmarynarz • Czwartek [24.04.2014, 22:17:47] • [IP: 88.156.234.**]

oj!! WIELKI POLAKU SPRZEDAŁ BYS SIEBIE I POLSKE !!

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:12:49] • [IP: 88.156.235.***]

jestem za

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:12:23] • [IP: 92.42.114.***]

Granice otwarte jak komuś się tu nie podoba to niech sobie z Polski jedzie. Najważniejsze żeby było wygodnie prawda... Czytelnik który ma takie pomysły de facto jest albo kretynem albo Niemcem. Lepiej żeby tu nie został kamień na kamieniu niż żeby Świnoujście się odłączyło.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:10:45] • [IP: 92.42.112.***]

Bajzel to będzie jak stare promy się rozsypią. Na nowe promy PO kasiory nie da, bo nie ma! A ci co wierzą w" zatroskanych " o nas politykierów z PO, to powinni się leczyć... razem z nimi.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:10:26] • [IP: 62.69.252.***]

Lubie nasze promy. ... a p, rzecznik strzelił ``babola`` Prezydencie czas na zmiane rzecznika.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:03:25] • [IP: 79.186.130.**]

Wszystkich chętnych za przyłączeniem zapraszam za zachodnią granice - droga wolna, nie decydujcie za resztę, za nas Polaków, że maja być Niemcami. A pan rzecznik nieźle się rąbnął..

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:02:52] • [IP: 31.61.138.**]

Haha no to pięknie Jarosława za życia pochowali i teraz to dopiero zobaczymy tunel jak świnia niebo ;)

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:02:28] • [IP: 77.254.69.***]

Jestem za WOLNYM MIASTEm swinoujscie

Gość • Czwartek [24.04.2014, 22:02:09] • [IP: 92.42.114.***]

To w katastrofie w smoleńsku zmarł Jarosław czy lech Kaczyński ? hańba

Gość • Czwartek [24.04.2014, 21:57:21] • [IP: 80.245.178.**]

jestem za, a nawet przeciw !

Gość • Czwartek [24.04.2014, 21:55:51] • [IP: 92.42.116.**]

Od kiedy Jarosław Kaczyński był Prezydentem RP ? Kurde jednak mnie w szkole źle uczono ; (

Gość • Czwartek [24.04.2014, 21:53:29] • [IP: 93.94.186.***]

"zmarłego Prezydenta RP Jarosława Kaczyńskiego" to on nie żyje? to on był prezydentem?!?!?!?!?!?!?!

Gość • Czwartek [24.04.2014, 21:49:41] • [IP: 149.254.51.**]

Jestem za a i nawet przeciw

Oglądasz 101-125 z 143
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■