POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [22.04.2014, 17:32:56] • Świnoujście

Kolej o zatrzymanym pociągu: Nie było żadnego zagrożenia

Kolej o zatrzymanym pociągu: Nie było żadnego zagrożenia

fot. Czytelnik

W piątek pisaliśmy o godzinnym przymusowym postoju pociągu, który jechał ze Szczecina do Świnoujścia. Pociąg stanął nie byle gdzie, bo w miejscu, w którym w ubiegłym roku wykoleiły się cysterny. Czy podróżowanie koleją jest jeszcze bezpieczne? To pytanie zadaje dziś sobie wielu pasażerów.

Z powodu uszkodzenia zwrotnicy na szlaku kolejowym ze Szczecina, tuż przed stacją Warnowo o godz. 22.05 został zatrzymany pociąg z pasażerami – pisał do nas w piątek z zatrzymanego pociągu nasz Czytelnik, pan Jacek.- Czekamy na toromistrza i nie wiadomo, kiedy ruszymy.

Przymusowy postój trwał godzinę. Zdarzenie wielu pasażerom ( i tym, którzy w najbliższych dniach zamierzają podróżować koleją) dało do myślenia.

To co się stało w piątek, 11 kwietnia po godzinie 22 na stacji kolejowej Warnowo na linii Szczecin - Świnoujście jest ostatnim sygnałem ostrzegawczym dla PKP i władz kamieńskiego powiatu – pisze do nas kolejny Czytelnik.- Jeszcze nie ustalono przyczyny katastrofy kolejowej na tej samej stacji (Warnowo), gdzie, jak przypominam, w listopadzie ubiegłego roku z szyn wypadły cysterny kolejowe wypełnione ciężkim olejem opałowym. W miniony piątek znów o mały włos nie doszło do tragedii. Tym razem jednak zagrożenie nie dotyczyło tylko obszaru infrastruktury kolejowej i otaczającego go środowiska, ale przede wszystkim pasażerów osobowego pociągu, którym zdążali do Świnoujścia.

Mirosław Siemieniec rzecznik PKP PLK informuje, że przyczyną zatrzymania pociągu była usterka rozjazdu.

-Wykonawca pracuje przy modernizacji przejazdu drogowo-kolejowego wysypując tłuczeń – mówi rzecznik.- Cześć tego tłucznia znalazła się w pobliżu rozjazdu i utrudniała jego przełożenie. Sytuację zdiagnozował dyżurny ruchu. Wezwał służby techniczne, które usunęły usterkę. Jest to procedura obowiązkowa dla dyżurnych ruchu, którzy obserwują sytuację przed nadjeżdżającym pociągiem i dokładnie obserwują, jaka jest sytuacja związana z urządzeniami zarządzającymi ruchem. Nie było żadnego zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 12, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-12 z 12

Gość • Piątek [25.04.2014, 14:40:56] • [IP: 212.244.79.**]

@w paszczy hałasu- urzekła mnie twoja historia

w paszczy hałasu • Środa [23.04.2014, 17:52:33] • [IP: 31.174.113.***]

Na tym poruszonym zdjęciu widać jednak to, co sprawia, że nigdy do tego akurat wagonu nie wsiadam - silniki w podłodze - potęgują hałas, a ten projekt techniczny jest bodaj z przełomu l.70 i 80.W innych wagonach pociągu, gdzie nie ma tych silników (są w jednym pociągu i takie i takie wagony) i tak jest za duży hałas, więc polecam ludziom wrażliwym zakładać słuchawki nawet bez puszczania muzyki, by wyciszyć to świństwo, wstyd na kółkach będący symbolem 3 RP. Słuchanie zaś muzyki w pociągu może być niekorzystne dla słuchu, bo nieświadomi tak podgłaśniamy muzykę, by się przebiła ponad rumor pociągu - i upośledzamy słuch, którego nie da się potem naprawić.

Gość • Środa [23.04.2014, 13:22:49] • [IP: 92.42.117.***]

To ruskie z kacapii sabotaż robią. Aby nam się odechciało gazoportu.

Gość • Środa [23.04.2014, 00:01:23] • [IP: 105.168.13.***]

pociago na tej trasie to jedna wielka pomylka moze pan zecznik kiedys ruszy dupe i sie przejedzie a byc moze jego rodzinka jak stanie w warnowie to ruszy cabankiem nieco ze cos tam nie gra

lolodolo • Wtorek [22.04.2014, 23:16:17] • [IP: 80.245.178.***]

Oczywiście, że tory są super. Czekali tylko dlatego bo pindolino tuska próbę szybkości koło Warnowa robiło. Pindolino osiągnęło prędkość światła i przeszło w nad przestrzeń, dlatego go nie było widać.

Gość • Wtorek [22.04.2014, 21:12:31] • [IP: 92.42.119.***]

kiedyś jechałem to pociąg się zepsuł i czekałem ponad 1h aż podstawią nowy :) i nic poczekałem sobie i tyle! ale ci ze świnoujścia to byle bzdurę muszę wałkować przez 10 lat i szukać 49 dna całej sytuacji

Gość • Wtorek [22.04.2014, 20:18:28] • [IP: 62.69.252.***]

Ciekawa jestem z ktorej stacji, przyjechał dyzurny ruchu. Na odcinku Wysoka Kam - lubiewo nie ma dyzurnego ruchu.

Gość • Wtorek [22.04.2014, 20:09:16] • [IP: 95.129.226.***]

Najprawdopodobniej..albo, albo szyny, które nie byłby, nie są równe, albo poprostu..no. Tak jak mówiłam we wcześniejszym wejściu...yy..SZYNY BYŁY ZŁE A" P" PODWOZIE, PODWOZIE, PODWOZIE...YCH...PODWOZIE TEŻ BYŁO ZŁE ha:)ha :)ha :)

Gość • Wtorek [22.04.2014, 19:35:43] • [IP: 62.69.231.***]

Ale upierdliwy czytelnik.

Gość • Wtorek [22.04.2014, 19:21:42] • [IP: 62.69.231.***]

Czytelnik jakiś nawiedzony Dżony.

Gość • Wtorek [22.04.2014, 17:59:59] • [IP: 88.156.232.***]

Śmiech na sali, rozjazd a przejazd to odległość 400m, a dyżurny to żaden fachowiec. :)

julka • Wtorek [22.04.2014, 17:45:23] • [IP: 95.129.226.***]

Hello...!! Ale ten pociąg jechał z Poznania, wyjazd o 16.55, przyjazd 22.20, macie niedokładne dane ;p

Oglądasz 1-12 z 12
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■