POGODA

Reklama


Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Środa [23.04.2014, 19:07:37] • Świnoujście

Za 2 lata zrobią Słowackiego?

Za 2 lata zrobią Słowackiego?

fot. Sławomir Ryfczyński

Już po raz kolejny na ulicy Słowackiego sprawdzana jest kamerą kanalizacja burzowa. Przegląd ma związek z planowaną przebudową ulicy. Tylko, czy do niej dojdzie?

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie przebudowy ulicy Słowackiego w ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Za 2 lata zrobią Słowackiego?

fot. Sławomir Ryfczyński

- W związku z planowaną inwestycją i działaniami związanymi z projektem przebudowy ulicy, Zakład Wodociągów i Kanalizacji sprawdza stan sieci kanalizacyjnej, która biegnie pod jej nawierzchnią - informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta.

Za 2 lata zrobią Słowackiego?

fot. Sławomir Ryfczyński

Oszacowano już wstępnie, ile by to przedsięwzięcie kosztowało. Niemało, bo projekt zakłada wydatek około 9,4 mln złotych. Miasto stara się o dofinansowanie do 75 procent wartości inwestycji.

Za 2 lata zrobią Słowackiego?

fot. Sławomir Ryfczyński

- Jej realizacja rozpoczęłaby się natychmiast po uzyskaniu środków na ten cel, a więc jest szansa ,że już nawet w przeciągu dwóch najbliższych lat - mówi prezydencki rzecznik.

źródło: www.iswinoujscie.pl


komentarzy: 17, skomentuj, drukuj, udostępnij

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?
 
Oglądasz 1-17 z 17

Gość • Czwartek [24.04.2014, 15:21:18] • [IP: 31.175.124.***]

DWA LATA JAK ZA BRATA OCZYWISCIE W WYGRANYM PRZETARGU, PRZECIE NIEWYROBIE SIE, DAJ NA LUZ DO JESIENI.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 13:49:09] • [IP: 62.69.231.***]

Tylko, żeby tej kostki nie zalewali asfaltem, bo asfalt będzie pasował do tych kamienic, jak kwiatek do kożucha. Wystarczy kostkę prosto przełożyć i powinno być dobrze. Tylko ci nasi fachowcy, to nawet płyt chodnikowych nie potrafią ułożyć prosto.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 10:35:28] • [IP: 80.245.189.***]

ulica Gdyńska rozkopana została 42 lata temu podczas wymiany rur gazowych trwało to chyba około dwóch miesięcy gdzie mieszkańcy aby wejść na swoją posesję musieli nieźle się nakombinować. Potem został wykop zasypany załatany około półtora metrowej szerokości wstęgą asfaltu i tak zostało do dziś. Przecież to jakaś kpina przy tej ulicy także mieszkają ludzie z których to podatków czyli wyrwanych im ciężko zapracowanych pieniędzy opłacani są ludzie z magistratu. Ciekawe jakby to było jakbyśmy przestali płacić podatki dla miasta? Pan Prezydent remontuje to co widzą wszyscy obcy przyjeżdżający na parę dni do naszego Miasta.

Gość • Czwartek [24.04.2014, 08:13:45] • [IP: 193.69.22.**]

100 PROCENT RACJI PONIŻEJ Gość  Środa [23.04.2014, 22:18:19]  [IP: 80.245.182.***] chyba w tym mieście są ważniejsze inwestycje niż kolejny deptak czy ulica która będzie tylko dla turystów może Żmurkiewicz Sujka i spółka zrobią coś dla mieszkańców mamy Grunwaldzką Markiewicza Kołłątaja Wojska Polskiego małopolska Mazowiecka Staszica i jeszcze parę innych ulic gdzie trzeba ruszyć tyłki i coś zrobić aby je poprawić ale to dla mieszkańców a nie dla turystów więc niema pieniędzy a jeszcze trochę i nie będzie dla kogo naprawiać tych ulic bo zostanę turyści i emeryci

Gość • Środa [23.04.2014, 23:28:45] • [IP: 92.42.116.**]

Czy na drugim zdjęciu nie jest to auto pana Gudzowskiego ? ;)

Gość • Środa [23.04.2014, 23:17:41] • [IP: 77.254.94.**]

Słowackiego to masakra. Niestety alle musimy dbać o wizerunek miasta w oczach turystów, a to dla nich jeden z najczęściej uczęściej uczęszczanych szlaków mieście. I wstyd dla nas..

Gość • Środa [23.04.2014, 22:48:21] • [IP: 93.94.186.*]

Nareszcie przejazd ulica Słowackiego to Horror szczególnie na odcinku na którym jest kostlka

Gość • Środa [23.04.2014, 22:18:19] • [IP: 80.245.182.***]

chyba w tym mieście są ważniejsze inwestycje niż kolejny deptak czy ulica która będzie tylko dla turystów może Żmurkiewicz Sujka i spółka zrobią coś dla mieszkańców mamy Grunwaldzką Markiewicza Kołłątaja Wojska Polskiego małopolska Mazowiecka Staszica i jeszcze parę innych ulic gdzie trzeba ruszyć tyłki i coś zrobić aby je poprawić ale to dla mieszkańców a nie dla turystów więc niema pieniędzy a jeszcze trochę i nie będzie dla kogo naprawiać tych ulic bo zostanę turyści i emeryci

Gość • Środa [23.04.2014, 21:40:51] • [IP: 80.245.189.***]

Jak polaki zrobia to i tak zaraz sie rozsypie.

Gość • Środa [23.04.2014, 20:31:25] • [IP: 31.61.129.**]

Oj czas najwyższy. Jazda po bruku stwarza cholerny hałas na który skarżą się goście hotelowi. ...

Gość • Środa [23.04.2014, 20:19:56] • [IP: 88.156.233.***]

dofinansowanie 75 procent jest OK ! 25 procent udziału miasta to koszt wybudowania ronda !!

Malizna • Środa [23.04.2014, 20:15:49] • [IP: 80.245.191.***]

A kiedy Grunwaldzka ?

widziałem mapy z 18w. • Środa [23.04.2014, 20:06:32] • [IP: 31.174.113.***]

Szanowna wycieczko, oto tu mamy ul.Słowackiego, o wzburzonej kostce tak jak wzburzone było morze tu sięgające jeszcze w końcu wieku XVIII, gdy trwały prace hydrotechniczne osuszające i stabilizujące tereny dzisiejszego Parku Zdrojowego, falochronu...

Gość • Środa [23.04.2014, 19:57:02] • [IP: 88.156.233.***]

nie

Gość • Środa [23.04.2014, 19:55:12] • [IP: 80.245.190.**]

TO PRAWDA, ZE MA TAM POWSTAC KOLEJNY DEPTAK ?

Gość • Środa [23.04.2014, 19:43:05] • [IP: 80.245.189.***]

Wojska Polskiego..

Gość • Środa [23.04.2014, 19:13:48] • [IP: 80.245.181.**]

niech zrobią w końcu to j...e kołłątaja.

Oglądasz 1-17 z 17
■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344 ■ Wiesz o czymś o czym my nie wiemy? Napisz! kontakt@iswinoujscie.pl lub wyślij mms na numer 602 657 344
■ Burze z gradem nad regionem. Wydano ostrzeżenie dla części województwa zachodniopomorskiego Silne burze, grad oraz porywy wiatru do 80 km/h mogą wystąpić w niedzielę po południu w wielu powiatach województwa zachodniopomorskiego. Synoptycy ostrzegają także przed intensywnymi opadami deszczu, które lokalnie mogą powodować podtopienia. Centrum Prognoz Meteorologicznych MeteoSky wydało ostrzeżenie meteorologiczne dotyczące burz z gradem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godziny 12:40 do 17:00 w niedzielę 21 czerwca 2026 roku ■ Uwaga mieszkańcy i turyści! Dla całego województwa zachodniopomorskiego wydano ostrzeżenie przed upałami - dziś od godz. 11:00 do 21:00 temperatura może osiągać od 28°C do 32°C. Wysokie temperatury zwiększają ryzyko udaru słonecznego i odwodnienia. Pamiętaj o regularnym piciu wody, unikaj długiego przebywania na słońcu i zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci oraz seniorów ■ Gang na elektrycznych hulajnogach i brawurowy skok na jubilera. Kilka minut wystarczyło, by zorganizowana grupa włamywaczy splądrowała sklep jubilerski znajdujący się w kompleksie handlowym w budynku Kauflandu w Świnoujściu. Zamaskowani sprawcy sforsowali zabezpieczenia, rozbili szybę, witryny i uciekli na hulajnogach elektrycznych. Policja analizuje monitoringi z całej okolicy. W nocy z soboty na niedzielę doszło do jednego z najpoważniejszych włamań w Świnoujściu w ostatnich latach. Celem przestępców był sklep jubilerski znajdujący się w pasażu handlowym w markecie Kaufland. Według informacji, do których dotarła redakcja, sprawcy działali wyjątkowo sprawnie i byli bardzo dobrze przygotowani. Do obiektu dostali się pasażu handlowego. Po sforsowaniu zabezpieczeń przedostali się do wnętrza, a następnie przy użyciu młotów wybili szybę sklepu jubilerskiego. Cała akcja miała trwać zaledwie kilka minut. W tym czasie złodzieje opróżnili sklep z biżuterii i błyskawicznie opuścili miejsce zdarzenia. Nieoficjalnie mówi się o stratach sięgających nawet 1,5 miliona złotych, jednak na obecnym etapie śledztwa kwota ta nie została oficjalnie potwierdzona. Z informacji uzyskanych przez redakcję wynika, że sprawcy uciekli na hulajnogach elektrycznych ■